Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #40553216 #50 üzenetére

    "A külföldi befektetéseket biztos jók, de a haszon nem nálunk csapódik le. A hazai cégek fejlesztéseit pedig akkor lehet támogatni, ha vannak olyan fejlesztési szándékok, ami piacképes termékeket eredményeznek."
    És én miről beszéltem eddig? Ezt hívnák gazdaságfejlesztési stratégiának! Pontosan azért tartunk kormányt meg államot, hogy ezeket megoldja, hogy olyan külföldi befektetések legyenek itt, amik az országnak is hasznot hoznak, stb...
    Elég jól kimutatható összefüggés van amúgy a state capture és aközött, hogy nincsenek versenyképes cégek : ugyanis nincs verseny, ami kitermelne olyan cégeket, amik a nemzetközi piacon is megélnek, mert az számít, hogy ki van a döntéshozó hátsó felében.

    "Milyen gyorsan kellene csökkennie?"
    Ahhoz képest, hogy mekkora mellénye van a qrmánynak, elég gyorsan (meg a 3000 milliárdhoz képest még gyorsabban)

    "Miért, gyártókapacitás, szaktudás van rá?"
    Van. A szocilaizmusban volt elég jó színvonalon elég sok szakember, és még mindig van.
    És igen, ahogyan fent említettem, a szaktudás meglétét az államnak kéne megoldania, nevezetesen a magas színvonalú oktatás megteremtésével : ahogyan ez a Távol-Keleten pl. működött is. Ehhez képest az oktatás le lett züllesztve.
    Azt már nem is mondom, hogy a rendszerváltás mennyire el lett kefélve, különös tekintettel az ipar szétverésére. Azt sem, hogy a vörös kormányok sem tettek semmit, mert azoktól mit vártunk? De a magukat jobboldalinak hazudó kormány(ok) 2010 óta még ezen is tudott(tak) rontani, ami pl. hatalmas csalódás volt nekem.
    Szóval nem, erre nincs mentség, sem 2002-2010, sem 2010- viszonylatban.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #40553216 #50 üzenetére

    ugye az nem komoly, hogy megkérdezed, a szaktudást kinek kellene fejleszteni, az államnak ?

    "A külföldi befektetéseket biztos jók, de a haszon nem nálunk csapódik le.": már megint kifelejted a multiplikátor hatást.

    "Nem hiszem, hogy csak úgy, hozomra jó lenne akárkit támogatni.": a mostani kormány pontosan ezt csinálja. a cég megígéri, hogy majd hozza (a dokumentumokat), ezért támogatják. ez a brancs világcsúccsal első helyezett a visszaosztás mértékében 110%-kal.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák