Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz AusWolf #25 üzenetére

    Az Intelnél szokás nagyobb váltásoknál új alaplap igény is lenni.

    Másmilyen, mint az eddigi megoldások. Az IGP jóideig nem lesz közelse olyan nagy számítási kapacitású, mint egy komolyabb diszkrét VGA. Viszont késleltetés nélkül tud kommunikálni a CPU-val, ami miatt az ezt igénylő algoritmusokban összehasonlíthatatlanul gyorsabb lesznek egy diszkrét megoldásnál. Míg a CPU közreműködését nem igénylő feladatok, amik csak a GPU-t használják, továbbra is jobban fognak futni a diszkrét VGA-n. Hogy ez hogyan fog kinézni a gyakorlatban, azt sajnos nem tudom. :)

    Szerintem Abu85 jobban képben van a témában, talán Ő tudja. :R

    (#26) Dr. Akula: Teljesen jó lett az oda, ahova szánták... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz AusWolf #25 üzenetére

    Nem lehet előre tudni, hogy mennyivel lesz gyorsabb.
    Feladattól függ.
    Eleinte nem számítok nagy ugrásra, de ahogy tanulják meg a fejlesztők az új technikát, és ahogy ezáltal fejlődnek az eszköztárak, úgy fog nőni a különbség a mostani és az új megoldások között.

    Fontos tudni, hogy azért kell mostanában bevezetni ezeket a képességeket a procikban, hogy mire kiforrott lesz a dolog szoftveres oldala (még pár év, addig csak szállingóznak a GPGPU-s progik), addigra elég sok fejlett APU legyen a piacon.

    Ugyebár a szoftverfejlesztők úgy határozzák meg a felhasznált technikát, hogy felnyálaznak egy statisztikát, hogy a célközönségnek milyen gépei vannak, és arra írják meg a szoftvert.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz AusWolf #25 üzenetére

    "Szóval ha jól értem, az IGP dedikált videokártya használata esetén is aktív marad, és segít a procinak az ilyesféle feladatokban."
    "Így már jól hangzik. Viszont ehhez tényleg komolyabb PR-munka kellene."

    Sajnos, a zintel "fejlesztéseit" sokáig az a PR-munka tette ki, amivel belesulykolták a felhasználókba, hogy a iGPU "káros és hasztalan" - ennek ellenére, valamiért ők is beletették a lapkáikba... :U
    Ezen "fejlesztés" olyan jól sikerült, hogy tényleg hatalmas PR-munkával tudnák csak megtéríteni az eddig ennek az ellenkezőjével jóllakatottakat! (Ezzel nem kicsit csorbítva a szememben már amúgy sem létező következetességükbe és elképzeléseik megbízhatóságába vetett hitem. ;] )

    Hidd el, ha nem a részvényesnek való megfelelni akarás volna az egyetlen céljuk (a "piac" többi résztvevőjével egyetemben), akkor már rég egy egybeintegrált csipecske volna az otthoni, mindenes PC-d!

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák