Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alton1978

    tag

    válasz atike #666 üzenetére

    Szia!

    Ilyen kis minimális teszt esetében, kevés erőforrás esetén, minimális 16GB ram felhasználása mellett - úgy gondolom - , hogy rosszabb eredmény, mint elvárható. Meglepet, hogy ilyen "nagy" az eltérés. Nem az 1.7% önmagában nagy, hanem arányaiban. Egy komolyabb renderfarm esetén, ahol több ezer Xeon számít, több száz terabyte memóriával, ez - szerintem - ennek a sokszorosa is lehet. Az meg már tétel, főleg egy hosszabb animáció számításánál...De, lehet, hogy rosszul értelmezem az eddigieket?! Valójában csak a kíváncsiság vezetett, nem több. Gondoltam megosztom a tapasztalatom.
    A fő munkaállomásom (Ryzen) jelenleg offline, így egyenlőre ott nem probléma a lassulás, ha lesz is egyáltalán annál a rendszernél. Online-nak meg megtartom ezt a Precisiont, mert nem használom már renderelésre, de nettezni még jó.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz atike #676 üzenetére

    Ez jó kérdés...Nem tudom, nem vagyok mérnök/programozó de úgy gondolom, hogy például egy animáció számításnál már nem állandó a művelet. Mivel ott már van kamera mozgás is, így maga a számítási műveletek is változnak és számítanak (Raytracing). Na meg több memória használat is van...Nem vagyok farm tulaj, de ha az lennék, akkor én személy szerint nem örülnék ennek a hajcihőnek. Este, mikor teszteltem, nem gondoltam, hogy az eltérés ilyen lehet egy renderelésnél...Erről eddig nem olvastam, csak hogy játékoknál nincs problema, inkább csak a szerver oldalon. ehhez képes az egyik legnagyobb processzor fogyasztóknál, a farmoknál is bizony komolyabb probléma lehet. Az meg már kihat a zsebemre is, ha kapacitást kell bérelni, mert nem olcsó, s a render időre komoly pénzeket kell kifizetni.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • Carlos Padre

    veterán

    válasz atike #676 üzenetére

    Mert az 400x1.7% lesz.

    Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

  • Yodamest

    addikt

    válasz atike #26 üzenetére

    Na igen, ez fogalmazódott meg bennem is. Írhatnak itt mindenféle jól kitalált történeteket, de én biztos vagyok benne, hogy ez az egész egy nagy betűs KAMU! Egész egyszerűen arról van szó, hogy az intel nem tud évről évre elég nagyot előre lépni processzor fronton így egyre kevesebben vesznek új procit, mert minek? Egy 4-5 éves sandy 2500K-val vígan mai napig minden elfut hibátlanul! Kénytelenek voltak kitalálni egy kamu indokot arra, hogy visszavegyét a processzorok teljesítményét, hogy aztán az újonnan érkezőt már mindenki "kénytelen" legyen megvenni, ennyi.

    Eddig minden évben megkaptuk a 3-5% teljesítmény növekedést, figyeljétek meg ez után a frissítés után a következő intel generáció már 10-20%-al lesz erősebb "érdekes" módon... ugyan az megy mint az apple-nél, hogy van egy terméked amit már nem tudnak hová erősíteni ezért amit már megvettél azt amortizálják le szoftveres úton, hogy érezd újra az "erőt". Hívhatjuk ezt biztonsági résnek vagy Pista papa lábzokniának tök mind1, erről van szó. Nehogy bevegyétek ezt a biztonsági rés dumát, abszolút hülyének nézik az embereket, de komolyan. :) Pofám lesül....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák