Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janitor01

    tag

    El kéne dönteni, hogy mi a fontosabb. Az információ, vagy a csomagolás amiben tálalják.

    Szerintem ezt infromációja válogatja. Mondok erre egy példát, Itt van pl, a Prohardver lapcsalád. Ezek az oldalak nem szépek, már meg ne haragudjatok, nem is csúnyák persze, egyszerű letisztult oldalak, annyi grafikával mi feltétlenül szükséges. Nem hiszem, hogy bárkit is zavarna a kinézete. Esetlegesen bárki konkurens oldalt látogatna azért mert annak szebb kinézete volna. Nem azért járnak ide az emberek, ahogy kinéz az oldal, hanem azért mert a tartalom viszont jó.HA máshol jobb lenne oda mennének az olvasók.

    Általában azok az oldalak építenek a különös grafikai megoldásokra, ami valamilyen terméket reklámoznak. Például jó példa erre egy kávézó vagy egy étterem honlapja. Az ilyen legyen csak gyönyrű, hozzá át a hangulatot amit akkor érzek ha ott eszem. Lehet ilyen pl egy telefon, egy autó, egy szálloda, egy mosópor. Ezeknek az oldalaknak fontos elme lehet a grafika, így akár az intró is, és szerintem nincs joga a googlinak sem, ahogy senkinek sem megmondani, hogy 'akkó legyen intró vagy 'ne legyen intró, az én honlapomon. Persze meg nem is mondja, csak elleheteníti azokat akik ezt az oldaluk fontos részének tekintenék.A userek el fogják dönteni minden honlap esetében, hogy akarják, vagy nem. Ott töltik-e az idejüket vagy sem, az általatok említett vérpistike flash oldala, max 1 megnézés/felhasználó szintre jut, és vérpisitke megunja anyukájának és magának csinálni a weblapot.

    Én az RSS-t is azért nem haszálom fél éve, mert rájöttem, hogy amíg használtam volt úgy hogy el se indítottam a böngészőmet. Azt sem tudtam mit hol olvastam, melyik odlal cikezet egyáltaalán.Ha érdekel egy hír inkább felmegyek az oldalra, és ott elolvasom. Jobban is megamarad amit olvastam (mert társul hozzá egy vizuális "élmény" a színek stb, tudni is fogom hogy melyik odlalon írtak arról a témáról stb.)

    A googli elkezdett a felhasználót átugorva gondolkodni, és ez sosem jó. Majd ha én nem akarok intrót nézni akkor megnyomom azt a gombot, és nem tudok elképzelni se, olyan szituációt mikor erre nem lenne 3-5 másodpercem.

Új hozzászólás Aktív témák