Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz UnA #5 üzenetére

    Hát...ezen is gondolkoztam, hogy mi értelme ennek az egésznek. Például megéri-e a macerát.
    Onnan indult a dolog, hogy távolságot szerettem volna mérni, mert kíváncsi voltam, hogy hány km-t tudok futni. Kinéztem egy kezdőpontot és egy végpontot, majd google mapssel lemértem :D
    Ehhez képest sokkal pontosabb volt, amikor már a telefon GPS-ét használtam, csak azt meg nem akartam magammal vinni. Oké, van GPS-es óra, de abban az antenna olyan, amilyen: nem tud versenyezni egy telefonnal. De akkor már ott a pulzusadat, azzal is lehetne kezdeni valamit. De akkor már legyen pontos stb...pont, mint egy feneketlen gödör.

    Viszont a posztolgatás az érem másik fele: van is ismerős, aki mindig kiteszi facebookra, hogy éppen mennyit futott vagy biciklizett. Sok ilyen ember van; tudjuk mi a cél. Én sose rakok ki semmit: egyedül magamnak kell az adat, hogy lássam a fejlődési mutatóimat, hogy egyre jobb és jobb lehessek. Hogy ezt bőven elég volna csak távolságméréssel? Lehet. Bár a fejlődést nem csak távolságban lehet mérni, hanem pulzusban is, mert minél jobban megy a futás, annál alacsonyabb pulzussal megy ugyanaz a távolság. Ehhez meg muszáj valamivel mérni, még ha nem is pontos. Annyira elég pontos, hogy magamhoz képest tudjak viszonyítani, hogy rosszabb lett-e vagy jobb az átlag.

    Persze mindenféle adat nélkül is ki lehet menni csak pusztán a futás öröméért.

    "Ha pedig enélkül is tudsz mindent, akkor ne vegyél ilyet." - ez azért vicces, mert állítólag a relatív erőfeszítés számít a legjobban, mint metrika és ezt senki se tudja megmondani, csak TE magad. Ez lényegében annyi, hogy az edzéseidet magadnak pontozod egy 1-10-es skálán, hogy mennyire volt nehéz.
    Ehhez már csak azt kell tudni pl: futásnál, hogy heti 3 edzés bőven elég úgy, hogy 2db legyen rövid és intenzív, a harmadik meg hosszú és lightos. Lehet, hogy a többi sportra is igaz ez.

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák