Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dare2Live #8 üzenetére

    "Hivatalosan sehol nem láttam rimánkodást. Hogy a média mit csinál vmiből az egy más kérdés."

    Sok politikus és biztonsági szakértő beszélt már arról, hogy nem tudnak mit kezdeni a kínai és orosz hackerekkel, mert nem elégséges a kormányzati szerveik internetes infrastruktúrájának védelme. Tudják jól, hogy ezeknek csak kis része "amatőr", a többségük képzett hírszerző, de melyik kormány is ismerné el, hogy kibertámadásokat hajt végre? Itt az IT Cafén is lehetett olvasni ilyeneket, akár interjúkban, akár más híradásokban.

    Továbbá az USA fekete listára vette a Huawei és a ZTE cégeket, mert azok szerintük a kínai kormánynak és hadseregnek kémkednek az eszközeikkel, ezért nem érdemes őket használni. Miközben nincs olyan bizonyítékuk amit nyilvánosságra hozhatnak.

    "Az Orwelli részt meg hagyd meg pl Kínának. Ahol ha vmi rosszat írsz letörlik, márha csak letörlik."

    Akkor gondolom kimaradtál az utóbbi évek (értsd: 9-11 utáni 12 év) politikai eseményeiből. Főleg az utóbbi 2-3 évben erősödtek fel nagyon azok a törekvések, melyek a civilek valós idejű lehallgatását akarják kiterjeszteni. A Skype-ot is évekig ostromolták, hogy tegye lehallgathatóvá a kommunikációt, de ez már csak a Microsoft általi felvásárlással jött létre. Szóval attól, mert lehet rosszabbra rámutatni, még az USA nem lesz egy csapásra szent. Akkor Kína szemszögéből meg lehet mutogatni még Észak-Koreára, Iránra, Burmára is, melyek még nagyobb kontrollt gyakorolnak a tömegkommunikációra. Ebben az esetben rögtön avassuk szentté Kínát?

  • Pug

    veterán

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    Igazad van, tapsolj a legális "gondolatrendőrség" megalakulásához a "demokrácia" hazájában. Mert ez aztán minden szubjektív kötődéstől mentes nézőpont, ugye? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    "A beszélt már arról, meg rimánkodik között difi van nálad is nem?"

    Ez most komoly? Egy szófordulatba kötsz bele? Egyébként a saját szememmel láttam Obama elnököt amint földhöz veri magát a Fehér házban és azért hisztizik, mert Kína mindig feltöri a Twitterét és kukikat tölt fel a nevében. Most tényleg erre a szintre van szükség? :W

    A többire meg:

    Mitől lenne elfogultság az, hogy az USA belpolitikai (melynek sokkal több külpolitikai vonzata van, mint gondolnánk) eseményeiről beszélünk? Mitől lenne elfogultság ha azt mondom, hogy az USA kormányzata minden korábbinál jobban törekszik arra, hogy a személyiségi jogokat és a magánélethez fűződő alapjogokat sárba tiporja?

    Utálom azt a szarrágó balga hozzáállást, hogy szarjuk le amíg nem történik meg, ne aggódjunk miatta, amíg nem valóság. Szerintem meg pont addig kell róla beszélni amíg ezek törekvések szintjén mozognak, mert amikor már eljön az a pont ahonnan nincs visszaút, akkor majd lehet utólag okosnak lenni, hogy mit kellett volna tenni amíg még lehetett. Mondjuk tüntetni és a nemtetszésünket kifejezni, portálokat, újságokat, televíziókat elsötétíteni (blackout) és hasonlók. Eddig bevált, már vagy féltucat tervezetet meszeltek el a polgári ellenállás miatt, de ez sem lesz ez mindig így.

    És lehet Kínára meg a többiekre mutogatni, de attól, mert rangsorolunk, még nem lesz kevésbé sáros az aki a sor végén kullog.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dare2Live #15 üzenetére

    Nem bagatellizáltam, hanem te fújtál fel egy szófordulatot baromira feleslegesen. Te talán a "rimánkodnak" kifejezést úgy értetted, hogy amerikai politikusok Hajdú Péter műsorában bőgve drámáznak a kínai kibertámadások miatt? Igen... minden bizonnyal így értettem. Szóval te felfújsz egy tök jelentéktelen szót, aztán meg még én bagatellizálom... jó... :D

    "Szóval a minden korábbinál egyszerűen nem igaz."

    Elegánsan elsétáltál a magánélethez fűződő jogok mellett. Már most is olyan mértékű lehallgatás folyik törvényesen és nyilvánosan, amire eddig nem volt példa az USA történelmében, egyszerűen azért sem, mert nem volt hozzá infrastruktúra. De itt van akkor az FBI RIMÁNKODÁSA arról, hogy még mindig nem tudnak eleget és időben lehallgatni, ezért tágítani kell a jogköröket.

    "Orwelli rémálomról akarunk beszélgetni akkor pl ne az USal kezdjük"

    Akkor mivel kezdjük egy USA-ról szóló hír komment szekciójában? Legyél szíves és menj el a BMW topikjába és kezdj mesélni nekik a Suzukiról. Vagy menj egy Firefox-ról szóló hírhez és kezdj beszélni a Netscape-ről. Annak van csak igazán értelme! :)

    Elfogultságot meg nem nálam kell keresned. Folyton Kínáról beszélsz. Kína így rosszabb, Kína úgy rosszabb. Szerintem a politikai életben van a helyed, mert elég kitartóan próbálod az egyik problémáról a másikra terelni a figyelmet. Elemezgethetnénk Kína elmúlt 80 évét és a folyamatokat amik a napjainkig vezettek, de most nem róluk volt szó.

    "átmentek volna (nem mentek át) akkor is fényévekre lenne pl Kínától"

    Hurrá! Akkor így meg is nyugodtam. Így minden rendben. Akkor itt nincs is probléma! :) Menjünk vissza sertés tápot zabálni a mekibe, most már ezzel sem kell foglalkozni, felejtsük el az egészet. Mivel ha átmennének a törvények, akkor sem lenne semmi baj. Nagy kő esett le mindenki szívéről. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Pug

    veterán

    válasz Dare2Live #15 üzenetére

    Látom tovább fújod a Kína mantrát.

    Kérlek gondolkozz el azon, hogy mi a problematikusabb:

    - Egy diktatúra diktatórikus jogkezelése.

    - Egy "demokrácia" (melynek mind kül- és belpolitikája kihat a teljes "demokratikus" nyugatra) diktatórikus/féldiktatórikus szabadságjog kezelési törekvései.

    ?

    Nem kell válaszolnod, előre tudom, Kína ;]

Új hozzászólás Aktív témák