Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #122 üzenetére

    Egyrészt, én a magam részéről nem szoktam olyan embernek ajánlgatni binugzot, akinek az az első kérdése, hogy "ez egy új program?". Olyanoknak sem szoktam ajánlani, akik oda-vissza berhelik az asztali gányt, mert ahhoz meg érteni kéne. Viszont ha vesz az ember egy brand gépet (laptop), ráadásul olyant, amiről tudja, hogy adnak ki tán binugzosat is, akkor nagyot nem tévedhet.

    Másrészt, nem egy olyan emberrel találkoztam, akik aktuális driverekkel szoptak win7 alatt, mert egyik napról a másikra eldőlt a rendszer mihelyst a megszokott alkalmazásaik közül használtak valamit, ha épp addig eljutottak. Ezek az emberek sem fognak community blogokat olvasgatni. De jobbat is mondok, az egyik szomszéd a nyomorult nyomtatóját sem tudta használatba venni, és már ki akarta dobni az egészet a vérbe. Ezeknek az embereknek ugyanennyire lenne jó/rossz a binugz is, mert annyira sem értenek hozzá, mint a lajhár a sprinteléshez.

    Harmadrészt, én már ~10 évvel ezelőtt sírva hánytam az ilyen fajzatoktól, akik teljesen fogalmatlanul ontották az igét. Aztán a vista idény alkalmával bepróbáltam egymagam, hogy mire jutok, és meg voltam lepődve, pedig korábban az xp elől ki sem lehetett robbantani.

  • ViZion

    félisten

    válasz anulu #122 üzenetére

    Igen, ez igaz, ezért félnek sokan a linuxoktól. Erre írtam, hogy a szabadság "hátránya". Nem tudom már egyértelműbben leírni, sajnálom, ha nehezen érthető voltam...

    Másik probléma, hogy előtelepítve többnyire parancssoros egyszerű OS-t adnak, és sokaknak ma is ezt jelenti a linux... de ezt már ne kelljen kidumálnom. Szurkolok nekik, sikerüljön a szemléletváltás, és legalább tudjanak róla, hogy ilyen is van.
    És szerintem sok iskola azt kívánja bár ' ez lenne a legnagyobb problémájuk...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #122 üzenetére

    ezzel szemben fogom a Win7 telepítő DVD-t és max a változatot kell kiválasztanom, azt, amelyikhez licenszem van. és tudom, hogy mit kapok. nincs kavarás, disznók disztrók, akármi. a userek nagy része azt sem tudja, mit akar a rendszerétől, azon kívül, hogy a megszokott(!!!) programjai fussanak.

    Már megint a lustaságról, és a megszokásról írsz. Ebben a formában a windows -nak semmilyen körülmények között nem lehetne ellenfele, mert gizike néni azt szokta meg. Viszont gizike néni nem telepít win7 -et. Ha meg neked mint informatikusnak ez gondot jelent, az a te személyes szégyened kell hogy legyen, és a lustaságot legyűrve kénytelen leszel megtanulni ms -en kívül valami mást is.

    Én amondó vagyok, hogy a suliknak fűtés is jobban kell mint windows, mert a gáznak jelenleg nem nagyon van alternatívája, ellentétben az OS -el. :D

    "és ahol lehet próbálom elmondani, hogy miért jobb választás a Win "

    Na akkor mondd el nekünk is, de a "lustaság", és a "butaság" érveket hagyd ki, csak a többi érdekel.
    Tehát akkor.. egy iskolában miért jobb a windows/office milliárdokért közpénzen megvásárolva?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz anulu #122 üzenetére

    "igehírdetés az, ami miatt megútáltam az egész linuxot (pontosabban közvetve a rendszert, inkább a nagyérdemű "közösséget") és ahol lehet próbálom elmondani, hogy miért jobb választás a Win (akár desktop akár server környezetben)."

    Te nem ugyanezt csinálod? Most vallottad be, ráadásul azt is, hogy csak trollkodni jársz a linuxos topicokba, mert érdemi információt nem tudsz hozzátenni...

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák