Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #12 üzenetére

    azért zavar, mert valamennyire képben vagyok azzal, hogy az átlagos gimnáziumi rendszergazda (ált egy diák, aki bevállalja, mert pénz nincs rá) mennyire van képben ezekkel.

    Az informatika nem az a szakterület, amit egyszer megtanultál, aztán már csak használni kellene. Folyamatosan képezned kell magad ha képben akarsz lenni. Ha a hulladék rendszergazda nem ért hozzá, akkor menjen olyan munkahelyre, ahol el tudja látni a feladatát. Ha nincs olyan, akkor mehet közmunkába lapátolni, a rendszergazdai feladatokat meg majd ellátja egy talpraesettebb kolléga.

    Nehogy már az legyen az érv hogy az informatikus nem érti a szakmáját... :(

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Namelesske #16 üzenetére

    De nem ám úgy, hogy megírjuk Ubuntu 12.04 alá és 5 év múlva frissítjük. Hanem minden LTS kiadáshoz elkészíteni ezt a dolgot és elmagyarázni,

    Miért? Csak ubuntu létezik?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #19 üzenetére

    használni akarják a gépüket, nem nap-mint-nap hegesztőpisztollyal ülni le elé.

    Még jó hogy az iskolákban nem is kell majd nekik semmivel sem foglalkozni, mert arra ott a rendszergazdi.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #43 üzenetére

    jah, csak egyre kevesebben vannak, akiknek még jelent valamit az, h "DOS". meg paraméterezés.

    Kit érdekel? Majd lesznek helyettük mások... Te folyamatosan azon rugózol, hogy a hülyék, és a lusták nem tudják majd kezelni/beállítani a rendszert. Na és? Ők majd mennek munkanélkülire.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #72 üzenetére

    végülis, ez is egy hozzáállás, végülis

    Nem a feladatokat kell az alkalmazottra szabni, hanem olyan alkalmazottat kell találni, aki el tudja látni a feladatot.

    Fel nem foghatom miért gondolod hogy ennek fordítva kellene működnie.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #86 üzenetére

    de a fő gond itt azzal van, h valaki egyik napról a másikra kitalálta, h márpedig ez lesz és qss mindenkinek.

    Miért mit kellett volna csinálni? Könyörögni nekik? A siralmaikat egyesével végighallgatni? Az olyanokat hogy "Hát de én nem is tudom mijazalinux mert utoljára az általánosban tanultuk a windowwwss 3.1 -et, és úgy lettem gimnáziumi rendszergazda, hogy a mari néni még azt sem ismerte"... :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Alex91 #90 üzenetére

    Miert gondolod, hogy mindenki segg hulye hozza amit csinal?

    Nem én gondolom, hanem anulu. Ő hozza példának hogy azért nem jó a váltás, mert a gimnáziumi rendszergazdával akkor majd mi lesz....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #104 üzenetére

    Igazából itt pont az a probléma, és pont azért ilyen siralmas az ügy a te szemedben is, mert az utóbbi 15 évben hagyták az emberek, hogy ennyire beszívja őket az MS. Ilyen helyzetben pedig a legcsekélyebb változtatás is problémás lesz, függetlenül a linux -tól. Erre nem lehet mit mondani. Egyeseknek fájni fog egy kicsit, de utána jobb lesz. Olyan ez mint amikor életmódot váltasz. Az eleje szenvedős egy kicsit, amíg a hülye megszokásokat levedled. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz ViZion #118 üzenetére

    és a választás szabadsága inkább hátrány...

    A választás szabadsága soha, sehol nem volt, és nem is lesz hátrány.

    "és rengeteg jó program van hozzájuk."

    A linux -on futó programok mindegyike lefordítható mindenhol. "Mit értesz az alatt hogy rengeteg jó program van hozzájuk"??

    "Utána meg kell nézni milyen gépre megy"

    Leginkább a kernel verziója a meghatározó ebben, és nem a disztribútor.

    "Telepítettem már 60+ párnak Ubuntu-t Unity-vel. szeretik. nekik net, skype, szövegszerkesztő, levelező kell, nem fognak hegesztgetni a rendszeren"

    Egy iskolában a unity nem feltétlenül előny, hiszen csak az ubuntu játékszere, és - hála az égnek - nem mindenhol van ubuntu.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #122 üzenetére

    ezzel szemben fogom a Win7 telepítő DVD-t és max a változatot kell kiválasztanom, azt, amelyikhez licenszem van. és tudom, hogy mit kapok. nincs kavarás, disznók disztrók, akármi. a userek nagy része azt sem tudja, mit akar a rendszerétől, azon kívül, hogy a megszokott(!!!) programjai fussanak.

    Már megint a lustaságról, és a megszokásról írsz. Ebben a formában a windows -nak semmilyen körülmények között nem lehetne ellenfele, mert gizike néni azt szokta meg. Viszont gizike néni nem telepít win7 -et. Ha meg neked mint informatikusnak ez gondot jelent, az a te személyes szégyened kell hogy legyen, és a lustaságot legyűrve kénytelen leszel megtanulni ms -en kívül valami mást is.

    Én amondó vagyok, hogy a suliknak fűtés is jobban kell mint windows, mert a gáznak jelenleg nem nagyon van alternatívája, ellentétben az OS -el. :D

    "és ahol lehet próbálom elmondani, hogy miért jobb választás a Win "

    Na akkor mondd el nekünk is, de a "lustaság", és a "butaság" érveket hagyd ki, csak a többi érdekel.
    Tehát akkor.. egy iskolában miért jobb a windows/office milliárdokért közpénzen megvásárolva?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz DJS #186 üzenetére

    Először is, nincs minden nagyobb szoftvernek ugyanilyen erős vezetője, másodszor: még ha lenne is, az is csak azt jelentené, hogy egyenrangú felek vitatkoznak. Nincs, aki megteremthetné az egységet, ha bármilyen vitás kérdés van.

    Itt van egy hatalmas tévedésed. A különböző project -ek egymástól teljesen függetlenül működhetnek, és fejlődhetnek, hiszen ezek különböző software -ek különböző feladatokra. Nem értem milyen egységet akarsz megteremteni közöttük. A windows -ra íródott több millió software fejlesztői sem kellett hogy egyezkedjenek bármiben is a microsoft -al, csupán a megfelelő ajánlások betartása volt szükséges.

    De külön kompatibilitási csomagra van szükség ahhoz, hogy ezt megtehesd, és az plusz idő, plusz figyelem, plusz hibalehetőség.

    Nem kompatibilitási csomag kell, hanem a qt. Kompatibilitási csomag a windows -on kell, amiből szintén van sokféle, ami a te értelmezésedben "plusz figyelem, plusz hibalehetőség."

    A gthumb hibája nem pebkac. A GIMP-ben pedig hatalmas célszerűségében kétféleképpen is lehet vágni, ebből az egyik volt az, amiben nem lehet jól áthelyezni a keretet.

    Minden software -ben lehetnek hibák. Ha a gimp -ben van, az megint nem az egységesség valamiféle hiánya miatt van, hanem mert a fejlesztők elcsesztek valamit. Ilyen esetben a windows -ra lefordított változat is hibás lesz.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz sh4d0w #184 üzenetére

    Jó-e szövegszerkesztésre bármelyik csomag? Jó, de egyes dolgokat sokkal nehezebb bennük megcsinálni, mint vi-ban.

    Mondjuk alapjában véve másra valók az "irodázós" szövegszerkesztők, mint a vi(m). Nem is biztos hogy szerencsés őket összevetni.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz DJS #181 üzenetére

    Nekem jobban megfelelne a szabadság helyett az, ha mondjuk nem lenne ötvenöt képnézegető, viszont lenne egy, amelyikkel normálisan el tudom végezni az ilyen "nehéz" feladatokat.

    Ezek különálló project -ek. Pont az a jó ha van 1000 féle választási lehetőséged, és senki nem mondja meg melyiket használd. Nem mondják neked hogy márpedig meg kell venned a tetves ms word -öt, mert nem fogadnak el semmilyen normális formátumot, csak a doc -ot.
    Nem értem miért kell azon problémázni, hogy egy adott feladatra sokan készítenek programot. Keresd meg a neked megfelelőt. Ha egyik sem jó neked, és ipari méretekben kívánsz képeket vagdosni, akkor vegyél egy photoshop -ot egy oem winnel, és hajrá. Azt senki nem vonja kétségbe hogy a photoshop -nál jobb képszerkesztő nincs a piacon. Ha pedig az alá win kell, hát akkor az.

    Csak el ne felejtsük, hogy itt most az iskolákról van szó...

    Torvalds a kernelt fejleszti, nincsen szava másban. Például a legtöbb disztró Gnome-ot használ, míg Torvalds maga utálja a Gnome-ot, sokszor kritizálja is. Ha a Linux egy multicég lenne, akkor Torvalds nem a vezérigazgató lenne, hanem egy termékmenedzser, vagy osztályvezető.

    Itt is az a szindróma, hogy egyetlen cégnek kellene szerinted os -t fejleszteni, és minden egyes feladatra egyetlen egy megoldást szállítani, és kész. Biztos hogy jó lenne az úgy? Még a sz@ros mobiltelefonokon sem így van, ott sem egyetlen cég pakolja össze az összes alkalmazást, hát még pc -n. Hagyd már ezt a hülyeséget. Torvalds egy kernelt fejleszt. Na ná hogy nem fog foglalkozni a gnome -al. Nem is értem miért kellene neki.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz sh4d0w #190 üzenetére

    a vi a szövegszerkesztő, az Office-ok meg vmi mások.

    Ez így van, ezzel nem vitatkozom. De éppen ezért nem lehet őket összehasonlítani.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz bambano #192 üzenetére

    latex-hez meg szerintem a vim a legjobb.

    Kissé átszoktam a texmaker -re, mivel a vim latex-suite nem nagyon szereti a magyar billentyűzetkiosztást, utóhangolni kell picit. Latex-suite nélkül meg többet kell fárasztani az ujjaimat. :)
    De amúgy én is vim párti vagyok, emacs -nál lerohad az ember keze a sok keresztbe nyúlkálástól, az ezeknél butább cuccok meg kényelmetlenek..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz DJS #197 üzenetére

    Egy asztali rendszer nem csak programok halmaza, össze kell hangolni őket.

    Dehogy kell. Az OS, egy platform, aminek a használata adott. Ha én holnap írok egy szövegszerkesztőt, akkor csak a platform tulajdonságait kell figyelembe vennem, és nem kell hozzá levelet írnom Torvalds -nak, sem Ballmernek.
    Egyedül a gépközeli dolgokra igaz amit mondasz, de erre van a kernel.

    Konkrétan készült olyan csomag, amitől normális megjelenést kapnak a Qt-s vezérlők Gnome alatt is.

    Az csak külcsín. Anélkül is simán elfut a program, tehát ez nem kompatibilitási csomag.

    Programhiba nincs, csak hülyén van megtervezve. Ugyanez igaz az f-spotra is. A gthumb jól van megtervezve, viszont abban vannak hibák. Ha ugyanezt a fejlesztői potenciált egy programra fordították volna három helyett, akkor egy jó programot csináltak volna. Így viszont szétforgácsolódott a munka.

    Írj nekik levelet, hogy "fiúk... hagyjátok a programokat amit fejlesztetek, és csináljatok valamit együtt..." :D
    Mindenkinek megvannak a saját céljai, a saját programjával. A pc nem settopbox, ahol van egy menüd, és egy pár fix lehetőséget kiválasztva használhatod. A pc az egy számítógép, és ha nekem kell egy program, akkor megírhatom magamnak. Ha 30 másiknak is eszébe jut hogy akar ilyesmit, de más megközelítésben, megteheti.
    Te abban a tévedésben vagy, hogy a linux OS -nek valami nagy közös munkacsoport kellene, valami erős vezetéssel. De nem. A linux egy rendszermag, és pár alap funkcionalitással alkot egy platformot, amire aki akar, fejleszt. Ha te nem találtál vágásra megfelelő programot, akkor vagy nincs, vagy csak tovább kell keresned. Ha meg valamelyik rosszul működik, küldj bugreportot.

    ezt a példát, hogy ha három programot írsz egyszerre, akkor abban nagyobb eséllyel lesznek tervezési vagy programozási hibák, mint ha csak egyet.

    De ők nem írnak együtt 3 programot. Mindenki írja a magáét, a maga elképzelése szerint. Ha én holnap megírom a negyediket, mert nekem az említett 3 nem felel meg, az az én dolgom. Hülye szemlélet az, hogy mindenből csak egy lehet.

    De az se lenne jó, ha mindenki maga tartaná karban a saját disztribúcióját

    A céltól függ.

    Torvalds tehát nem tölt be olyan erős szerepet a Linux egészében, hogy megoldhassa ezeket a szervezési problémákat.

    De azt értsd már meg, hogy nem létezik olyan hogy "linux egésze". Olyan van, hogy linux kernel, meg olyan van hogy gnome project. Nekem itt pl freebsd -n fut a kde4. És egyiknek sincs köze Torwalds -hoz, hiába megy a kde4 az ő kernelén is. Érted?
    Ez windows -on is így van. A Mirosoft szállít OS -t, meg pár alap programot, de semmi köze ahhoz, hogy pl a nero mit fejleszt, vagy az adobe mit. Fejlesztőeszközöket ad ki, meg api dokumentációkat. Nyilván nem fog a világ összes fejlesztője napi kapcsolatban kérdezgetni, hanem elolvassa a dokumentációt, hogy hogyan kell fejleszteni adott platformra. Tehát olyan sincs hogy "windows egésze", mert nem is lehet.

    Ismét mondom. Ezek platformok, amikre írhatsz programokat - így nem kell gépi kódban nulláról fejlesztened. :) - de hogy te azt hogyan csinálod, vagy milyen céllal, az a te dolgod. Ezért van a számítógép. Ha van egy céged, akkor sem Ballmerrel összeborulva fejleszted a saját ügyviteli rendszeredet.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák