Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz F_Gergely #7 üzenetére

    nem tudom feltűnt-e, hogy ez egy HŐkamera. Nem egy insta filter, hanem valódi hőképet ad. Ez mindig is drága technológia volt, az hogy már 100ezer környékén is elérhető önmagában nagy dobás (3-400ezer - 1.5M - csillagos ég az árspektrum). Van is a piacon kb. 2 ilyen telefonhoz kapcsolható megoldás. Sok szempontból ez veri a Flir megoldását, pl felbontásban jobb és több látószögű változat is létezik, automata a kalibrálás és nem csak iPhonehoz jó. Tehát ezek után jön a te véleményed, a 20 ezer forintozás és ócskázás.... hagyjuk.
    Ja és az USB probléma egy adapterrel vagy rövid kábellel simán orvosolható.

    A cikkhez: munkára senki nem venne ilyet, nem értem miért ez az alapállás, miért egy több milliós Flir eszköz az etalon, amikor ez egy mobilos kiegészítő, nem céleszköz. Nem utolsó sorban nem kell telefonnal együtt megvenni, ami szintén rohadt távol áll a munkaeszköztől (bár lehet a munka fogalmában vannak eltérések). A CAT S60, Flir one, Seek thermal és társai mind csak játékok, esetleg praktikus hobby segédeszközök, annak akinek van igényes ilyesmire, így is kéne kezelni őket, nem értem a fikázást tényleg.

    [ Szerkesztve ]

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz Cifu #11 üzenetére

    A Seek Thermal terméke már nem mai darab, évekkel ezelőtt jött ki, akkor még csak iPhone 5/5s-hez volt Flir One, de 2015 nyarán valóban kijött az új generáció, ami (nem enyhén kopizva a Seek Thermalt) már univerzális, annyira nem követtem, ez valóban elkerülte a figyelmem.
    A Flir egyedüli előnye az MSX, ami eye candy, de a gyakorlatban szerintem mindenki tudja épp mit kameráz és nem nehéz megállapítani melyik hőérték mihez tartozik, szóval a használhatóságot ez nem hinném, hogy lényegesen érinti. Persze egy random geek tesztben biztos fain, és azt a benyomást kelti mintha órási felbontása lenne a kamcinak, azonban ez egy óriási illúzió, mivel a Flir One 2nd 160x120, a Flir One 1st pedig 80x60 pixel felbontású volt, amíg a Seek Thermal kezdettől fogva 206x156 hőérzékelő pixelt tartalmaz. A Flir ráhúz egy VGA (!) valós kép réteget és máris mekkora ász, ugye? MSX nélkül az első Flir aligha lett volna használható, mert akkora felbontásban csak pár pacát látnál, ezzel szemben a Seek Thermal hőképből is értékelhető részleteket rajzol ki. (Persze ez messze van egy valódi profi hőkamerától.) Szerintem, aki tényleg érdemben akarja használni, annak fontosabb a hőfelbontás, mint a parasztvakítás.

    [ Szerkesztve ]

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz Cifu #21 üzenetére

    Ez valóban így van, ezért egy összehasonlítás vagy minimálisan is érdeklődő (esetleg hozzáértő) bemutató jó volna. Ebben a cikkben a Seek Thermallal feltörölték a padlót, elég felszínesen mutatták be, ezt próbálom némi infóval ellensúlyozni, mert a valós képtől igen távol áll, ami ebből a cikkből körvonalazódik. Egyik márka marketingese sem vagyok, de átlag user oldalról azért összemérhető a két termék és nem a Seek Thermal gagyi/ Flir a király a valós helyzet.

    És nem mellékesen a Seek Thermal sehol nem 65ezer forint, inkább minimum 80-90.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák