Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz A Zéé #46 üzenetére

    Semmilyen médiafelhajtás nem volt 20éve, mégis utáltam a tavaszi óraállítást. Főleg, hogy akkoriban 5.30kor kellett kelnem és az óratologatás még egy órát vett el a pihenőidőmből. Az óraállítgatás mesterséges dolog, a xx. század találmánya. Azelőtt teljesen jól elvoltak az emberek nélküle.

    A XX. század vége óta többekközött ezek történtek:
    - "feltalálták" a rugalmas munkaidőt (=teljesen felelsleges a tologatás)
    - a fix műszakok jelentős része se 8.00-kor kezd már. Pl egy reggel 6kor nyitó boltban mikor is kezd a munkás?
    - rájöttek, hogy az embernek hasznos, ha a szabadban tölt egy kis időt pl munka után, regenerálja a munkaidőt, különösen télen. Ezt hogy lehet megoldani 8óra munkaidő/8óra hosszúságú nappal mellett? Úgy, ha az első 1-2 munkaórát még sötétben tolja le az ember.

    #49: az indulatok kordábantartására kimoderáltam a sörétet :DDD :R

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • RexMaximus

    aktív tag

    válasz A Zéé #46 üzenetére

    Hat, suliban se szerettem, sot a tobieken is ugyanugy erzodott az allitgatas, tanarokat belertev. Es ennek bo 20 eve amikor meg semmilyen media nem boncolgatta ezt. Akkoriban csak kb ennyi volt a hir, figyelem oraatallitas lesz, ennyi meg ennyi energiamegtakaritassal jar evente oszt csokolom.

    Kivancsi lennek arra is, hogy ezzel osszefugo problemak miatt hany ember eletebe kerult (baleset). A komas emberek termelekenysege szamositva mennyivel is eshetett vissza. Mert ezeket sem vettek figyelembe. Van egy olyan erzesem, hogy ezen a hulyesegen vegeredmenyeben egy petakot nem nyertunk szummaban.

Új hozzászólás Aktív témák