Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dutrás #65 üzenetére

    A "hülyének néz" távolról sem Hozzád szólt.

    Az írod, hogy a gyártók nem tudták bizonyítani, hogy elengedhetetlenül szükségünk lenne az okosórákra, de kitársz a kényelmi funkciókra is.

    Szerintem a műszaki cikkek többségéről még a 2017-es szinten is elmondható, hogy igazán szükségünk nincs rájuk. A 2017-es szinten meg azt értem, hogy már messze nem a puszta létfenntartás, hanem egy bizonyos, fejlett civilizációban mindennaposnak tartott komfortszint az alap. Hogy mást ne mondjak: játékok. Bár még a hasznosságuk is védhető, azt azért senki nem mondja, hogy elengedhetetlenül szükségesek, mégis (a trollokon felül) elég kevesen kérdőjelezik meg a létjogosultságukat -- pedig hozzájuk képest egy okosóra azért némi valós hasznosságot is tartalmaz.

    Eleinte én is idegenkedtem tőle, nagyon boldog voltam az igényes, elem nélküli, DCF-es mutatós órámmal -- aztán rájöttem, hogy mennyire kényelmes tud lenni az okosóra. Nagyon jó, hogy látom az üzeneteimet, méri az aktivitásomat (bizony, komoly visszajelzés és ösztönző erő!), napi rendszerességgel használom számológépnek és zseblámpának, nem is beszélve a navigációról, ami ritkábban válik szükségessé, de a motoron, pláne hidegebb időben az, hogy nem kell előbányászgatni a telefont, bizony nagy királyság. Úgyhogy én már nemigen térek vissza a hagyományos órákhoz, a kedvenc darabomat babusgatom még, de felvenni már aligha fogom.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák