Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glocker

    tag

    válasz brudy #878 üzenetére

    Henri Ford is megmondta: a vásárló olyan színű autót vehet amilyet csak szeretne... feltéve hogy feketét szeretne...

    ...ezt már meghaladtuk, de még volna hova fejlődni...

    Sajnos olyanokat gyártanak amelyekre TÖMEG igényt remélnek, egyik gyártó sem szeretne veszteséges terméket (magas a fejlesztés és gyártás költsége, aztán esetleg a kutyának sem kell...)

    Azt gondolom (és ez csak spekuláció részemről), hogy azért olyan sikeres az Apple, mert elég jól beletalál ebbe a tömeg-igénybe, és egyrészt egy ideje már kialakult a tömeg-igények irányításának képessége is... (amit én kedvesen birka effektusnak nevezek - tehát már csak azért is azt veszik mert rajta van a matrica, attól függetlenül, hogy a cucc valójában mit tud, vagy egyáltalán szükség van-e rá....) és ezzel NEM akarom azt mondani, hogy az Apple termékek rosszak (sose használtam egyiket se, és életemben egyet Apple Macintosh-t láttam, az szép volt és a felhasználója nagy megelégedettséggel használta...)

    Visszatérve a diverzitásra: nem mindegy, hogy egy gyártó 25 féle eszközt fejleszt és gyárt, vagy 10 félét (a számok légből kapottak)... tehát visszatérve arra, hogy TE mit szeretnél... ez egy gyártónak CSAK akkor lenne fontos szempont, ha lenne melletted még pár (száz) millió másik potenciális vásárló, akik ugyanezt akarják...

    bocs a béna kérdéseket :-(

  • Azie

    őstag

    válasz brudy #878 üzenetére

    Én viszont a fillérbaszást a gyártó részéről. Nézz meg egy új csúcskat. telefont/tabletet. Van benne egy X teljesítményű kamera, proci, tárhely és memória + erre rájön mondjuk a brand neve és a dizájn. És kb realizálnak 80%hasznot. Olyan nagy áldozat lenne piacra dobni korlátozott számban különböző hardverű cuccokat - Mint pl. ip a tárhelynél? Egy napra átkattintja a pisti a gépsort és nem 32-es, hanem 64-es memóriákat pakol a gyártósor, vagy memóriát? Nyilván a proci más tészta. :P

    Nekem például ami most vennék, még ha drágább is, mint amennyit ér a nokia2520. Mert igenis fontos, hogy szép tárgyak vegyenek körül a mindennapjaimban - főleg amiket én választhatok meg. A probléma ezzel a tablettel, hogy az RT evolúciós zsákutca. :) És nincs hasonló dizájnnal tablet.

    Amúgy a keskenység, könnyűség marketing bullshitben igazad van, idegesítő. :)

    "Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Új hozzászólás Aktív témák