Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz janeszgol #19 üzenetére

    Én most konkrétan a klotyón ülök egy 10" tablettel a kezmben és olvasom a fórumot. 😆

  • #53876480

    törölt tag

    válasz janeszgol #26 üzenetére

    Azon gondolkodom a teszt megjelenése óta, hogy milyen lenne erre cserélni a telefonom. A71, az egyetlen bajom vele, hogy kicsi a képernyője. Mármint nem mint telefoné, hanem abszolút értelemben. Nekem nincs már más eszközöm rég, csak a telefon, és jópár művelethez kéne a nagyobb képernyő.

    Ezen tablet teljesítménye nekem bőven jó, kicsit jobb is, mint az A71, és az is elég. Az ellenállóság nagyon jól jön.

    A kérdés az, hogy telefonként használva milyen lenne. Én amúgy is vagy headsettel vagy kihangosítva telefonálok, és mindezt elég keveset, szóval némi kompromisszummal működhet. Persze zsebre vágni nem lehet, de amúgy is kellene már nekem valami kisebb táska, amibe a dolgaimat teszem, abba tenném a tabletet is.

    Ellenben érdekesen nézne ki egy személyautó szélvédőjén gpsnek. Ezen felül a fényerő igen alacsony, a tapasztalataim alapján ez már bőven a szabad ég alatt nehézkesen használható kategória, sok fényben sötét filmet nézni meg simán lehetetlen. És hiába írja a teszt, hogy van 128 gigás verzió, nem találtam sehol.

  • #53876480

    törölt tag

    válasz janeszgol #29 üzenetére

    Valójában sofőr vagyok. A kamion/teherautó szélvédőjén bőven elfér navinak, sokan laptoppal navigálnak, szóval a munkám közben nem lenne vele gond.
    Gond a hétköznapi életben van. Mondjuk egy bolt közepén csörög. Vagy mindenhova viszem magammal ezentúl a hozzá tartozó fülest, amire figyelni kellene, hogy mindig töltve legyen, mindig elérhető helyen legyen. Vagy nekiállok a bolt közepén kihangosítva telefonálni egy tablettel. Szerintem ez érezhetően gázos szitu. Vagy nem veszem fel. De azt sem lehet mindig.

    Másik helyzet, megyek túrázni. Ilyenkor a telefon gps-ével csinálok útvonal mentést. Tablet esetén ezentúl mindig cipelnem kéne azt. És itt is esélyes, hogy mondjuk az erdő közepén csörög. Tehát vinnem kell headsetet is.

    Mint írtam, a napi életben lenne kompromisszumos a dolog, bizonyos élethelyzetekben, amik ha nem is gyakran, de elő-elő fordulnak. Ugyanakkor a nagyobb képernyő a használat nagy részében pozitívum, tehát sokkal gyakrabban lenne jobb a tablettel egy telefonhoz képest, mint ahányszor rosszabb.

    Mindazonáltal ahogy írtam, ez a 400 pár nites fényerő nagyon gyenge. Sokszor az A71-é is gyenge, pedig az 500 felett van. Ezenfelül az én használatomban a 64 giga kevés.

Új hozzászólás Aktív témák