Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kvojnovics

    tag

    Tiszteletem!

    19én lesz 1 hónapja, hogy tulajdonosa lettem eme remek ketyerének! :D

    Rövid összefoglaló:
    - azonnal tokot, vagy fóliát neki... max. 2 napot volt fólia és vagy tok nélkül, úgy vigyáztam rá, mint a hímes tojásra, és mégis - ha alig látható is, de - hajszálkarc jelent meg a hátsó üvegfelületen! Én Nilkin Super Frosted hátlappal használom és maximálisan elégedett vagyok vele, valamint Samsung Galaxy S8 kijelzővédő fólia (teljes) van rajta amivel szintén elégedett vagyok! Mindkét terméket a SpeedShop-tól rendeltem!

    - üzemidő elég erősen felemás: amióta megvan kb. 2-3x sikerült 5-5,5óra kijelzőidőt összehoznom! egyébként inkább 4,5 órakörül szokott menni... napra pedig inkább 1-1,5 mint 2
    Szóval, ha stabilan hozná az 5,5-6 SOT-ot, vagy a 2 napot, akkor tökéletes...

    - szoftver: kismillió telefonom volt mostanáig (és eddig szoftverügyileg (főleg a touchwiz-zel)) finoman szólva sem volt a kedvencem, de... most nagyon bejön, átlátható, rendszerezett, rengeteg kisebb-nagyobb finomsággal, amik nagyon meg tudják könnyíteni az életet, szóval, most már nagyon bejön...

    Eddigi tapasztalatokról egyelőre ennyi, most jöhetnek a kérdések (amennyire tudtam visszaolvastam a fórumban, szóval ha olyat kérdeznék, ami már volt, az vagy azért van, mert biztosra szeretném tudni, vagy mert elsiklottam felette; szóval előre is elnézést)! :R

    - nem vészes, amennyire most a T-nél belenyúltak a szoftverbe, de mégis zavar pár dolog: PONTOSAN milyen módon tudok gyári ROM-ot (azt hiszem ez a XEH?, valamint valahol olvastam valami csc-ről, hogy azzal vigyázni kell, ha ROM-ot cserélünk) feltenni garancia vesztés nélkül?

    - annak/azoknak akinek/akiknek már szintén "hosszabb" ideje van meg a készülék, hogyan áll az üzemidővel? Egy S8 vs. S8+ is érdekelne összehasonlítás kedvéért, mert ha jobb az S8+ akkor még az is lehet, hogy váltanék rá!

    - ezt le se merem írni... :DDD vízállóság? :DDD én még nem mertem kipróbálni!

    - volt még valami... de mi... :W egyelőre passzolom, majd beugrik, biztos nem volt fontos...

    Előre is köszönök mindent!

    Szép napot Mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • kvojnovics

    tag

    Tiszteltem!

    Elnézést, hogy csak most jelentkezem és köszönöm mindenkinek a hozzászólását, de tudjátok: MUNKA, GYEREK, MUNKA OTTHON, GYEREK, stb.! :DDD

    @bodry123: akkor marad a sima S8... annyit nem ér az az 1 óra SOT, hogy már ne tudjam rendesen 1 kézzel fogni... Sós vízbe egyébként meg sem fordul a fejemben bevinni, de mivel úszómester vagyok, azért jó tudni, mit bír a telefon... :D

    @OCTAMD: én XEH-et néztem és ezen az oldalon https://www.sammobile.com/firmwares/ ez volt a legfrisebb: G950FXXU1AQDG; te hol találtad ezt: G950FOXM1AQEB? Illetve ezzel kapcsolatban a fő kérdés az, hogy ha ezt leszedem, Odinnal mehet is egyszerre, vagy valamit CSC-t kell állítani vagy nem?

    @ΞlittlecarΞ: köszönöm, akkor marad a sima S8, a jobb fogást, nem váltom le plusz 1 óra SOT-ért...

    @marcarc: köszönöm az infót a vizes kérdéssel kapcsolatban... nagyon hasznos, mert úszómester vagyok és jó tudni mit bír a telefon... SmartLock-kal nálam tökéletesen működik, hasznos funkció... PIN kódos résszel meg teljesen egyet értek!

    Ui.: nincs valami serice code Samsungnál, amivel ki lehet deríteni, hogy független-e a telefon? Telekom-nál vettem, de azt olvastam itt már jópár helyen, hogy függetlenek!

    Remélem nem hagytam ki senkit!

    Még egyszer köszönet Fórumtársak!

    Szép napot!

  • kvojnovics

    tag

    Tiszteletem!

    Legnagyobb sajnálatomra búcsút intünk egymásnak az S8-al! De azt most leszögezném, hogy nem emlékszem mikor volt utoljára, hogy ilyen nehéz szívvel váltam volna meg bármilyen készüléktől is!

    Egy dolgot leszámítva, mindenkinek csak ajánlani tudom, igaz, nagyon kell rá vigyázni! Ízlések és pofonok, de maga a telefon gyönyörű! Fantasztikus hardver dübörög a szépség mögött! A szoftver és annak kinézete, hosszú idő után végre nagyon el lett találva! Imádom! Annyira nagyon, hogy 3x kellett nekifutnom, hogy meghirdessem, mert már egy pót mobil volt nálam, de ahogy nekiálltam volna felkészíteni az eladásra, inkább újra belakás lett belőle! :D :DD :DDD

    DE: most biztos kapok a fejemre: az üzemidő nekem sajnos nagyon karcsú... egyszerűen képtelen vagyok megszokni, hogy naponta töltenem kell, ráadásul izgulva, hogy hazaérek-e vele! Ennyi!

    Ha majd lesz egy ilyen telefon plusz 1 - 1,5 óra SOT-tal és plusz 0,5 - 1 nap üzemidővel, akkor veszek belőle hármat és életem végig csak ilyen telefonom lesz!

    Már most hiányzik... :W De tényleg! Nagyon szomorú vagyok!

    Talán majd az S9 (de S8nál ne legyen nagyobb)! :DD

    Szép napot mindenkinek, és köszönöm minden fórumtársnak a segítséget!

  • kvojnovics

    tag

    válasz Mr.Silkó #9577 üzenetére

    Fogalmam sincs! Jelen pillanatban egy Xiaomi Redmi 4 Prime-al csapatom! Ott üzemidőre és SOT-ra nincs panasz! Tudja amit kell, de ennyi! Másik ligában játszik! :DD

    Várok valami tökéletesre.. Az S8-nak már majdnem sikerült! :C

    Szép napot!

  • kvojnovics

    tag

    válasz Cobra652 #9610 üzenetére

    Tiszteletem!

    Erre nem tudok mit mondani...

    Soha nem volt ilyen akkuidőm... Egyszer sem... Szerintem a max., amit ki tudtam hozni belőle, az 1nap pár óra és talán egyszer 5 óra SOT... De ami jellemző volt inkább, az 4 max. 4,5 óra...

    Szóval igen, karcsú...

    Nem tudom, te hogy csináltad, de úgy már másabb lett volna a leányzó fekvése...

    Ráadásul, mivel nálam ilyen akkuidőt produkált, már szinte ránézni sem mertem, nehogy attól is merüljön... Ezzel azt akarom mondani, hogy gyakorlatilag alig használtam: kevés telefonálás, kevés whatsapp, kevés net... Szinte ennyi...

    Komolyan...

    Nagyon sajnálom, mert ezen kívül mindent imádtam benne...

    Szép napot!

  • kvojnovics

    tag

    válasz Cobra652 #9620 üzenetére

    Persze, elfogadom 4-4,5 SOT is rendben lehetett volna, de akkor viszont mellette legyen laza 1,5-2 nap akkuidő...

    Így rendben is lett volna...

    De úgy, hogy nem vagyok hardcore user, játszani egyáltalán nem játszok, face sincs, csak wifi, mobilnet (ebből sem mertem 4g kapcsolni csak ritkán) és gps (akkukímélő) egy kis telefonálás, whatsapp, net (hírek olvasása) és szökőévente egy kis yt, így nagyon kevés az 1nap akku, meg a 4-4,5 SOT...

    Szép napot!

  • kvojnovics

    tag

    válasz Cobra652 #9624 üzenetére

    Természetesen gyanakodtam erre is! Ezért mindig mindent kilőttem! Kb. 2x volt olyan hogy a google play szolgáltatás beragadt, de akkor tudtam, hogy miért merül még durvábban... Azon kívül, viszont semmi nem indokolta volna ezt a merülést...

    Várok és reménykedek, hogy valamikor újra fórumtárs lehetek...

    Szép napot!

  • kvojnovics

    tag

    válasz HaliGab23 #9658 üzenetére

    Ez egész jól hangzik! Túl jól! Kérdés, hogy később is ilyen jól fogja e bírni! Várom mások visszajelzését is az ügyben és talán hamarabb visszatérek ebbe a fórumba mint gondoltam...

  • kvojnovics

    tag

    Tiszteletem!

    Több szempontból is van összehasonlításom akár S8 vs. S8 felállásban is! 2db vadonatúj készülék ment már végig a kezemen! És még két S8 között is "hatalmas" különbségek vannak! Akár 1 óra SOT is simán összejött! Ezt én sem értem! Sőt nagyon bosszant, mert én is ezért váltam meg a készüléktől! Már akkor nagyon boldog voltam, ha 4-4,5 óra SOT összejött, de ez volt a csúcs ami mellé max. 1 nap üzemidő jött ki! Nekem ez nagyon sovány! Ami nagyon kár, mert imádtam/imádom a készüléket: gyönyörű, végre jól néz ki a szoftver is (ha egy kicsit még mindig optimalizálatlan is)! De ez az akkuidő...

    Nem azért veszek egy több mint 200e ft-os telefont,hogy naponta töltőre dugjam! Főleg, hogy előtte olyan "gáz" készülékek, mint Sony Z1,Z3,Z5 Compact, ZUK Z2, Xiaomi Mi5/S stb, simán hozták a 2 napot 5 óra SOT-tal! De másik ligában játszó Xiaomi Redmi 4 Prime hozza a 3-4 vagy akár az 5 nap üzemidőt 8-10 óra SOT-okkal!

    Persze, most meg lehet szólni, hogy ez Samsung 5,8"-os kijelzővel, meg stb, de könyörgöm, nem emlékszem, mikor kellett utoljára aggódnom, hogy estig kibírjam, ráadásul közel sem vagyok hardcore felhasználó...

    Szóval fogalmam sincs, mi ez az akkuidő, ráadásul akár két S8 között is! Jó pár hozzászólássál korábban valaki megemlíti, hogy az új firmware-rel mintha jobb lenne az üzemidő! Erre várok valami megerősítést!

    Jah, és nincsenek nagy igényeim: ha már nincs 5-6 óra SOT, én megelégszem 3-4 óra SOT-tal, de legalább 2 napot húzzon ki az a rohadt akku, hogy ne kelljen naponta töltenem a 220e ft-os telefonom!

    Ennyi! Ezen kívül csak ajánlani tudom minden tekintetben!

    További szép napot mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák