Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz szlibud #8478 üzenetére

    Én régebben használtam SD-t mindenhol ahol lehetett, de jóformán mindig csak a gondom volt vele. Sokkal lassabb, néha random szerűen eltűnt a meghajtó, volt, hogy újraindításkor nem mount-olódott rendesen, hibát dobott. Egyszer még konkrétan meg is halt egy kártya a Tab S2-ben. Azóta úgy vagyok vele, hogy soha többet SD, és még ha raknék is a telefonba/tabletbe, értékesebb adatot (pl. képek amit a telefonon lövök) soha nem tárolnék rajta. Már egy ideje csak annyi adatot tárolok az adott eszközön amennyi elfér a belső memóriában, és persze fontos adatról készül a backup amikor gépközelben vagyok (így lehet azonnal törölni a régebbi képeket/videókat pl., nem foglalják a helyet éveken kereszül).

    Összességében nem tartom rossz útnak azt, hogy a gyártók elengedik az SD kezét, bár ehhez jó lenne ha a telefonok belső tárhelye is gyorsabb ütemben nőne. Nekem személy szerint 128GB (- amit a rendszer eszik) már bőven elég, de megértem ha valakinek sokkal több kell. Reméljük hamarosan már az 512GB-s opciók lesznek az átlagosak (a felső kategóriában legalábbis) és akkor már nem sokan fognak visszavágyni a megbízhatatlan, lassú SD korába.

Új hozzászólás Aktív témák