Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Zé. #2584 üzenetére

    Nem annyira szeretem a (tőlem) kiragadott idézeteket, főleg, hogy éppen arról írtam, hogy számomra a nagyobb akku éppenséggel nem hozna túl sokat, a kis toll viszont nekem nem kényelmes, így annak helyét feláldoznám, és akkor mire másra, ha nem akkumulátorra - hiszen a telefon mérete adott. A külső ceruzája az én használati szokásaimat simán lefedné, de vannak, akik rendszeresen tollaznak, és nekik meg van értelme egy belső tollnak.

    Az akkuméret növelés helyett meg inkább egy jobban optimalizált operációs rendszer és appok kellenének, de szerintem a mostani telefonok (az N20U is!) simán teljesítik az "egynapos akku" kívánalmait, annál meg teljesen felesleges a több. A gyorstöltés jó dolog, amíg nem az akkut nyírod ki vele, bár ez a többcellás felosztás abban elvileg segít.

    A következő generációknak egyébként sem az lesz a gondja, hogy mennyire jól bírják akkuval, hanem a melegedés. A csúcsmobilok lassan elérik a passzív hűtés határait, és jó dolog, hogy csúcsminőségű grafika meg számítási kapacitás kerül egy mobilba, de ha melegszik, és 10 perc után visszaveszi a teljesítményt, akkor minek az? Szerintem lassan szétválik a felső kategória "gamer" és "általános" telefonra, előbbi pedig kapni fog valamilyen aktív hűtést, míg az utóbbiban akár ugyanaz a SOC egy visszafogottabb hőtermeléssel fog működni. Vagy, ha játszani akar az ember, akkor felrak egy külső ventillátort a hűtéshez.

    Az OP10 Pro meg úgy néz ki, mintha a marketingesek azt mondták volna, hogy "csináljunk valami olyat, mint a Samsung", csak nem volt annyi pénzt a dizájnra. Kicsit olyan, mint amikor az Apple után sok gyártó kiadta a notch-os telefonjait - ezt aztán szerencsére hamar el is felejtették.

Új hozzászólás Aktív témák