Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz hibavissza #48 üzenetére

    Mondjuk a kinaiaknak nem biztos, hogy celjuk a photoshop roccenesmentes futtatasa, ami az applenel azert presztizskerdes.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz hibavissza #48 üzenetére

    Az Apple akár holnap is átállhatna desktopon ARM-ra, csak minek.
    Anno PowerPC-Intel átálláskor a két platform között már akkora volt a teljesítmény különbség, hogy az Intel simán emulálta a PowerPC-t kb. azonos sebességen, így a userek annyit érzékeltek, hogy a gépük kb. ugyanazt tudja, de ha telepítik a szoftverek natív Intel verzióját, akkor a duplájára gyorsul. Így tudott az Apple alig másfél év alatt platformot váltani, mert mindenki érdekelt volt az átállásban, a userek és a fejlesztők is.
    Ma viszont a szükséges teljesítmény különbség nincs meg az ARM javára, így ha holnap az Apple ARM-ra váltana, akkor minden a tizedére lassulna és a szoftverek natív ARM-os verziójával gyorsulnának vissza - jobb esetben - az x86 közelébe.
    Ennek az ultralight szegmensben van értelme, mert a fogyasztás kompenzálja a teljesítmény csökkenést, de desktopon semmi, mert nem jönnének ki az ARM előnyei, a hátrányai viszont annál inkább.
    Esetleg valami hibrid rendszert tudnék elképzelni, hogy egységesítik a macos-t ARM alatt, a desktop gépekben pedig megmaradna az x86 segédprocesszornak, amin a régebbi szoftverek is elfuthatnának. Így a natív ARM-os verziók tudnának gyorsulni, mert kihasználhatnák az ARM-ot és az x86-ot is. Aztán idővel ki lehetne váltani az x86-ot további ARM segédprocesszorok hozzáadásával.
    Viszont itt is felmerül a kérdés, hogy minek. Azon kívül, hogy így az Apple függetlenedne az Inteltől más értelme nem nagyon lenne és jelenleg úgy néz ki, hogy egyszerűbb ledealelni az Intellel, mint fenekestül felforgatni a teljes desktop piacukat egy túlbonyolított rendszerrel.

Új hozzászólás Aktív témák