Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz EmberXY #38 üzenetére

    Ugyan nekem a desktop gépemen nincsen webcam, de a jelenlegi lakberendezés mellett a monitor pont arra a szekrényrészre néz, amelyből elő szoktam kotorni a sportolásra használt shortomat.

    Ha valaki külön szobát tart fent a számítógépének, akkor nyilván nem sok érdekesség történet arrafelé, de kisebb-közepes lakásban, albérletben, koliszobában (diáklányokról van szó) ez nem megoldható. Notebook meg ott van, ahol lerakják, hiszen erre való.

    Elég érdekes dolog azért az, hogy egy "átlagos felhasználó" be tudja üzemelni a webkamerát, de kikapcsolni már nem tudja?

    Az nem szakértelem, hogy megnyomja valaki a Messengerben a video call gombot. Az viszont már igen, hogy egyáltalán tudja, hogy létezhet ilyen biztonsági kockázat. Az meg pláne, hogy erre megoldást is tud találni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz EmberXY #41 üzenetére

    Nyilván nem mindenki igy csinálja..

    Na igen, ennyi... de hát ez van. De pont az lenne a lényeg, hogy az se szívjon, aki nem így csinálja :)

    (#42) HyP3b0y: Szerintem meg egyáltalán nem kéne elnézőnek lenni az effélékkel. Személy szerint (ha módomban állna) úgy vágnám ki őket a társadalomból, ahogy illik, aztán nyomhatnák tovább az egymás között chatelést női álneveken. Véglények.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz EmberXY #41 üzenetére

    "Arra gondolok, hogy használat előtt bekapcsoljuk, üzembe helyezzük, használjuk, majd megfelelően leállitjuk, kikapcsoljuk"

    Először is notebookon alapból még a rendszer és egy rakat szoftver is gyárilag jön, tehát "just works", ha meg bolti webkamerát veszel, akkor bedugod drivert keres, csatlakozik a netre, talál, telepít, frissít és kész, az egész Next-Next-Finish. Vistán és fölötte még sokszor restart sem kell.

    Utána pedig a userek többsége ugyanúgy bedugva hagyja, ahogy megszokta ezt egy egérnél, egy billentyűzetnél, vagy akár egy game controllernél. És ha nem világít egy nagy led az arcába, akkor még éjszaka sem tűnik fel neki, hogy valami nem stimmel.

    Ez már nem a Win9x korszak, amikor még Plug & Pray volt fél napos szenvedésekkel. :D

    Amúgy a bekapcsolás, telepítés (next-next-finish) és társai olyan, mint a beszéd, többnyire tapasztalás útján sajátítják el az emberek már egész kicsi korban, nem pedig tananyagként.

    Az iskolában megtanulják, hogy volt abakusz meg voltak lyukkártyák, még a vírusok típusairól is elméleti tananyag + röpdoga szintjén, valamint megtanulják a (informatikatanár képesítésétől és az iskola anyagi helyzetétől függően) MS Office 97-től Windows 98SE-től terjedően a MS Office 2003/2007 Windows XP/Windows Vista/7 alatti használatát (azon belül is Word, Excel és Power Point), aztán ha a tanár normális, akkor ellátja még őket 1-2 jótanáccsal.

    Tehát ezzel vastagan kitörölhetik. Ettől függetlenül viszont ugyanúgy fognak online életet élni, akár MSN, akár chat, akár közösségi oldalak, akár warez, játékok, torrent, stb.

    A legjobb valami autóhoz hasonló jogosítvány-féle lenne a legjobb, ahol ténylegesen hasznos és normális gyakorlati alapismeretet szerez a felhasználó.

    Morden24: "Szerintem meg egyáltalán nem kéne elnézőnek lenni az effélékkel."

    Ezt szerintem nem mondta senki, de azt azért remélem elismered, hogy egy utcai késelős rabló is veszélyesebb, mint ezek.

    Mellesleg a társadalomból már eleve "ki vannak vágva", elvégre aki ilyen méretű megfigyelőhálózatot üzemeltet annak nem igazán lehet szociális élete, ha meg bevágod a köztörvényesek közé akkor már a legális halálbüntetés is el van intézve. Tehát így is-úgy is jobban megszívja, mint a késelős rabló.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz EmberXY #51 üzenetére

    "A "next-next-finish" linuxon nem mindig kell"

    Ez így van, de kétlem, hogy a cikkben szereplő áldozatok Linuxot használtak volna.

    Amúgy nem rossz az, hogy viszonylag egyszerűen bekonfigolhatod a szoftvert már telepítés alatt (hova települjön, hova pakoljon ikonokat, milyen moduljai települjenek, milyen fájlokat társítson magához, stb.)

    Persze Linuxon alapból megvan minden szoftvernél a hardcoded telepítési útvonal, amit csak újraforgatással tudsz megváltoztatni, de ettől eltekintve a többi ott is adott.

    "ráadásul linuxra nehezebben települ trójai és nehezebben is turkál"

    Mivel alacsony a piaci részesedése és azon belül is alacsony azon userek száma, akik a kártevőírók célközönsége (olyan 1.0-s userek, akiknek nagyon sok pénze van és elővigyázatlanul netbankolnak, meg ilyesmi), így valóban.

    Ettől függetlenül kb hasonlóan biztonságos, mint bármilyen, normálisan felvértezett UAC-lal védett Windows 7.

    Egyrészt arányaiban nyilván több sebezhetőséget fognak találni Windows-ban, másrészt jobban le is hozzák az IT oldalak.

    (#50) WonderCSabo: Nem, de ettől függetlenül szeretem figyelemmel követni az eseményeket és nyitott szemmel járni.

Új hozzászólás Aktív témák