Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Már megint hacker? :U

    "előadóként járja az iskolákat, hogy a kamaszokat az internetes veszélyekre figyelmeztesse, például arra, hogy gépek kamerái kémkedésre, kukkolásra is használhatóak."

    Hát igen, az ilyesmi már nem fér bele a kerettantervbe az MS Office és az informatikai őstörténet mellé...

    Egyébként a leghatékonyabb a hardveres védelem (szigetelőszalag), azon még Kevin Mitnick sem jutna át (ha már szóba kerültek a hackerek)... :D

    "A szakértő megvizsgálta az egyik gépet"[...]IP-cím alapján azonosították a kukkolót. Amikor aacheni otthonában letartóztatták a gyanúsítottat, az illető számítógépén épp több „élő adás” is futott"

    Valami itt nekem sántít. Ha tényleg ilyen Big Brother volt a hacker, akkor hogy nem vette észre, hogy egy szakértőnek látszó valaki (tehát nem a lány) belenéz a kamerába, majd egy idő múlva örök sötétség borul a gépre?

    Egyébként még jó, hogy nem nyitotta meg a gázt, mikor rárúgták az ajtót, mert akkor tenorista is lett volna. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz shev7 #4 üzenetére

    [link] - Azóta javítva lett a cím.

    (#6) Cathfaern: Arra gondoltam, hogy ha hosszú időn át megfigyeli, akkor nyilván látja, hogy ki az apja, testvérei, stb. tehát aki odaült az idegen. De végül is van benne valami. Elvégre ha az akármilyen bűnözőkért, akik például öregasszonyokat késelnek meg fényes nappal csak fél nap után jön ki a rendőrség, de a pedofilokért még a CIA is vadászgépeket küld, azok nagyon veszélyesek.

    Szóval így jobban belegondolva tényleg esélytelen volt, mert lehet, hogy szakértő helyett sárgaruhás emberek vettek ondómintákat speckó szemüvegben és virtuális valóság technológiával manipulálták a kamera előtti területet. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #31 üzenetére

    "én azért szeretem, ha a cuccaim nem úgy néznek ki, mint egy rakás szar."

    Valószínűleg nem Pattex Superfix-re vagy sebtapaszra célzott, hanem valami olyasmire, ami nem dzsuvázza össze. :D Én ugyanezt tettem a ledekkel, mert azt sem tudnak normálisat csinálni, ami nem 500 lux fényerővel világít a pofámba...

    "de annyira már nem pówerjúzer, hogy Device Manager -> Imaging devices -> disable az eszközre."

    Ez valóban nem nehéz. De ha a Windows-t feltörik (tehát bejuttatnak egy trójait, ami adminjogokat szerez magának), akkor mennyiből tart ezt szoftveresen újraengedélyezni?

    Itt a hardveres megoldáson van a hangsúly. Ha nincs on/off kapcsoló, legalább valami flippes műanyag lenne, ami designosabb, mint ha leragasztanád.

  • Penge_4

    veterán

    válasz EmberXY #41 üzenetére

    "Arra gondolok, hogy használat előtt bekapcsoljuk, üzembe helyezzük, használjuk, majd megfelelően leállitjuk, kikapcsoljuk"

    Először is notebookon alapból még a rendszer és egy rakat szoftver is gyárilag jön, tehát "just works", ha meg bolti webkamerát veszel, akkor bedugod drivert keres, csatlakozik a netre, talál, telepít, frissít és kész, az egész Next-Next-Finish. Vistán és fölötte még sokszor restart sem kell.

    Utána pedig a userek többsége ugyanúgy bedugva hagyja, ahogy megszokta ezt egy egérnél, egy billentyűzetnél, vagy akár egy game controllernél. És ha nem világít egy nagy led az arcába, akkor még éjszaka sem tűnik fel neki, hogy valami nem stimmel.

    Ez már nem a Win9x korszak, amikor még Plug & Pray volt fél napos szenvedésekkel. :D

    Amúgy a bekapcsolás, telepítés (next-next-finish) és társai olyan, mint a beszéd, többnyire tapasztalás útján sajátítják el az emberek már egész kicsi korban, nem pedig tananyagként.

    Az iskolában megtanulják, hogy volt abakusz meg voltak lyukkártyák, még a vírusok típusairól is elméleti tananyag + röpdoga szintjén, valamint megtanulják a (informatikatanár képesítésétől és az iskola anyagi helyzetétől függően) MS Office 97-től Windows 98SE-től terjedően a MS Office 2003/2007 Windows XP/Windows Vista/7 alatti használatát (azon belül is Word, Excel és Power Point), aztán ha a tanár normális, akkor ellátja még őket 1-2 jótanáccsal.

    Tehát ezzel vastagan kitörölhetik. Ettől függetlenül viszont ugyanúgy fognak online életet élni, akár MSN, akár chat, akár közösségi oldalak, akár warez, játékok, torrent, stb.

    A legjobb valami autóhoz hasonló jogosítvány-féle lenne a legjobb, ahol ténylegesen hasznos és normális gyakorlati alapismeretet szerez a felhasználó.

    Morden24: "Szerintem meg egyáltalán nem kéne elnézőnek lenni az effélékkel."

    Ezt szerintem nem mondta senki, de azt azért remélem elismered, hogy egy utcai késelős rabló is veszélyesebb, mint ezek.

    Mellesleg a társadalomból már eleve "ki vannak vágva", elvégre aki ilyen méretű megfigyelőhálózatot üzemeltet annak nem igazán lehet szociális élete, ha meg bevágod a köztörvényesek közé akkor már a legális halálbüntetés is el van intézve. Tehát így is-úgy is jobban megszívja, mint a késelős rabló.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz WonderCSabo #44 üzenetére

    "Személyiségi jogok ember, lehet, h. téged nem zavar, h. látnak téged, és h. mit csinálsz, de az emberek többségét igen."

    [link]

    Persze amiről nem tudunk az nem fáj ugyebár... Meg hát ők a mi érdekünkben teszik ugyanezt. ;]

    (#46) Real_Gabe: "Egyébként meg egy idő után elég fárasztó lenne minden egyes használat előtt és után ki-be kapcsolgatni az eszközkezelőben."

    Írsz rá egy batch fájlt. Persze hozzátartozik, hogy Vistán és fölötte bekapcsolt UAC-lal eleválnod kell hozzá minden alkalommal. De 2-2 kattintásból akkor is megvan.

    Ettől függetlenül, ahogy korábban is írtam, szoftveres megoldás nem megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz EmberXY #51 üzenetére

    "A "next-next-finish" linuxon nem mindig kell"

    Ez így van, de kétlem, hogy a cikkben szereplő áldozatok Linuxot használtak volna.

    Amúgy nem rossz az, hogy viszonylag egyszerűen bekonfigolhatod a szoftvert már telepítés alatt (hova települjön, hova pakoljon ikonokat, milyen moduljai települjenek, milyen fájlokat társítson magához, stb.)

    Persze Linuxon alapból megvan minden szoftvernél a hardcoded telepítési útvonal, amit csak újraforgatással tudsz megváltoztatni, de ettől eltekintve a többi ott is adott.

    "ráadásul linuxra nehezebben települ trójai és nehezebben is turkál"

    Mivel alacsony a piaci részesedése és azon belül is alacsony azon userek száma, akik a kártevőírók célközönsége (olyan 1.0-s userek, akiknek nagyon sok pénze van és elővigyázatlanul netbankolnak, meg ilyesmi), így valóban.

    Ettől függetlenül kb hasonlóan biztonságos, mint bármilyen, normálisan felvértezett UAC-lal védett Windows 7.

    Egyrészt arányaiban nyilván több sebezhetőséget fognak találni Windows-ban, másrészt jobban le is hozzák az IT oldalak.

    (#50) WonderCSabo: Nem, de ettől függetlenül szeretem figyelemmel követni az eseményeket és nyitott szemmel járni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz julius666 #54 üzenetére

    "Ahogy a kutya is tanul úgy taníttatták a számítógépet is."

    Wháááááá, bazmeeeeg! Azt hittem Tihanyitól nincs lejjebb.

    Egyébként az a gáz, hogy sokan az ilyenekkel veszik egy kalap alá a Zeitgeist-et és 1-2 normális dokumentumfilmet, amiben van igazság.

Új hozzászólás Aktív témák