Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Nekem gyanús, hogy az Intel tök nyugodtan a kaby lake-et hozza most ki, ami ugye kb. egy átnevezett skylake picit nagyobb órajelen és erősebb igp-vel.
    Ezek az AMD benchmarkok nekem a polaris-os ashes teszteket juttatják eszembe... Tehát él a gyanúm, hogy még mindig lesz lemaradás.
    Aki játszik, annak 4-6 magnál több egyelőre teljesen felesleges. Azzal, hogy 8magos procit veszel, nem fogsz tudni 4.6+ ghz-es órajeleket elérni, mert nincs az a vízhűtés ami elviselné, de már eleve a vízhűtés sem egy elterjedt dolog, és egy minőségi léghűtéssel is kb. 4.2ghz-ig lehet értelmes határok között jutni. Kapunk most egy olyan 8mag16szálas AMD procit, ami 300ezer Ft-os Intel helyett 150ezer Ft-ba fog kerülni. Ez tök jó annak, akinek ez kell, de játékra nem kell, sőt, pont hogy kiesik a sok mag miatt 400+ Mhz.
    Az igazi verseny tehát nem a 8magos fronton lesz, mert az drága lesz (499dollár rémlik), gondolom drága alaplappal (de talán a legalább 65-70ezer Ft-os x99-es Intelekénél még mindig olcsóbb), és ha azt akarom, hogy 4ghz felett is működjön, akkor legalább 20+ezer Ft-os léghűtés is kell rá. Az, hogy csak 2csatornás lesz a memória és nem 4, az játékok alatt nem sok vizet fog zavarni.

    Tehát az igaz verseny a 4 és a 6 magos prociknál lesz, azokról egyelőre semmi konkrét eredmény, márpedig aki játszik, annak ez a fontos szegmens. Még a 6magos proci is enyhe túlzás, nem láttam az enyémet 38%-nál jobban pörögni játék alatt, és már ehhez sem árt egy izmos hűtés, viszont a 4magosok pont emiatt jobbak. Ezek az AMD TDP értékek érdekesek lettek, majd clock2clock lesz érdekes, erős kétségeim vannak.

    Nem szabad benyelni a marketinget, biztos érdekes termék lesz, akinek 6-8mag kell, az olcsóbban kijöhet mint egy x99-es platformmal, de játékos szempontból egyelőre még mindig csak 4magig érdekes h mit tudnak.
    Aki zen-re cserélné a 3 évnél fiatalabb gépét úgy, hogy maradna 4 magon, az sületlen, viszont sandy-ivy párosról vagy korábbról (meg persze eddigi amd procikról) érdekes alternatíva lehet, viszont semmiképpen nem kezdeném most gyorsan hirdetni a gépemet, habár van egy tartalék gépházam tápostul, jöhet bele olcsón levedlett ivy bridge, úgyhogy kicsit magam ellen beszélek, de ez nem vga piac srácok.

  • BeZol

    őstag

    válasz superg #130 üzenetére

    Én vettem januárban 1.81-en ;] De kiszálltam 5-nél és megvettem a gépem belőle :U
    Így utólag kicsit bánom :))
    Hát ha nem lesz rossz a zen, akkor tavaszi üzleti jelentésben átmehetnek profittermelő cégbe, az megint dobhat az árfolyamon, bár szerintem ez már valamelyest bele van árazva. Az eddig emelkedés több mint felét az okozta, hogy a semmiből előrántottak üzleti szerződéseket, hogy ide-oda licenszelnek vagy szállítanak dolgokat. Maga a polaris jónak ígérkezett, aztán késett 2 hónapot és szinte ár/teljesítmény/fogyasztás alapon azt hozta, mint a 2 évvel korábbi nvidia, csak már a kiakciózott nvidia árában tudják adni újonnan... Ez szerintem kicsit gáz, én ekkor szálltam ki. Utána persze jött egy pozitív üzleti jelentés, mert a korábbi eladásokhoz képest sokkal jobban nőtt minden ---> tök pozitív hír, még ha nem is igazán tudtak előrelépni, csak egy átnevezett gtx 970est dobtak piacra, csak míg azzal rongyosra kereste magát az nvidia 2 év alatt 100-120ezer Ft-ért, az utolsó 1-2 hónapban lehetett kifogni 65ért mali-kat, de egyébként 85 körül volt mindegyik. Na ide érkezett az RX 470 mali árban, azonos fogyasztással. Tény h 28nm helyett 14nm és hosszabb távon olcsóbb előállítani, de ez nem volt egy egetrengető dobás akkor sem.

    A prociknál hasonló dolgot várok, viszont mivel a jelenlegi pocsék cpu eladásuk várhatóan sokkal jobban nőni fog az eddigi szintekről, ezért ugyanaz a sztori történhet meg tavasszal (mire ugye megjelenik a pénzügyi jelentésben a januártól induló proci), mint most szeptemberben a polaris után, tehát esélyes lehet egy hasonlót szitu, ergo:

    júniusban ugyanennyi pletyka megvolt már a vga-król (mint most a cpu-król), és akkor 4,5-5 dollár volt a részvény. Megjelenést követően elszárnyalt 7-7,5 dollárra (+50%), még ha nálunk nem is igazán volt kapható, és tudtuk h a gyári hűtésűek inkább kerülendőek, szeptemberre pedig jött a korrekció. Most novemberben csak azért lőtt ki az árfolyam, mert azt hiszem vmilyen üzletet tudtak kötni vkivel (április végén szintén ilyen szitu volt! ezeket nem lehet előre tudni, negatív hír is érkezhet ilyen erővel). A mostani 10,5 dolláros árfolyamon én már nem szállnék be. A videókártyákból kiindulva akár +50% növekedés is lehet, tehát 15 dolláros árfolyam (úgy, hogy nem feltétlen tökéletes a termék!), de szerintem most itt 10,5 dollárnál elidőzik egy ideig, ami után korrekció jöhet mint szeptemberben. Tehát szerintem már túl van fújva, de 50% növekedés benne lehet. Én mindenképpen megvárnék egy jobb beszállási pontot, mert csúcson nem veszünk, hacsak az nem történelmi csúcs, olyankor nincs határ, de az AMD történelmi csúcsa 43,75 volt, attól meg messze vagyunk. Tehát egy 9-10 dollár közötti beszálláson esetleg elgondolkoznék, és előző történelmi adatok alapján 13 dollár környékén jöhet nagyobb ellenállás.

    Azért van pár de. A videókártyáik a közép és belépőkategóriába érkeztek, ahol sok fogy. Ez a proci eleinte csak 8 magos lesz (rohadtul nem tömegtermék még ha 150ezer körül is lesz), és ugyan biztos nagyobb profit lesz rajta mint egy 4-6 magoson, de játékosként nem lesz értelme 4magról ilyenre váltani, nekünk a 4-6 magosok, de leginkább a 4magosok lesznek érdekesek, azok pedig csak később érkeznek. Kérdés, hogy mit tudnak majd, mert ha azt amit a skylake/kaby lake, akkor a játékostömeg nem fog a boltba rohanni, hacsak nem lesz olcsó! Ha olcsó lesz, akkor meg kisebb profit, ergo nem jó a részvényáraknak. Viszont ha olcsó is lesz, egy skylake tulaj hülye lenne váltani, talán még haswell tulajoknak sem éri majd meg. A fő céltömeg itt a max. i5-tel rendelkező tulajok lesznek (ők a többség), viszont ha nem lesz jó áron érdemi szintlépés, akkor nem lesz itt őrületes árfolyamnövekedés sem, mert nem éri majd meg váltani, és szimplán csak egy kaby lake alternatíva lesz azoknak, akiknek új számítógép kell, itt meg az ár/teljesítmény alapján lehet majd ítéletet mondani.

    A lényeg, hogy én nem szállnék be, ez a vonat már szeintem elment, bár kicsit még hozhat :P

    Egy USD/TRY longon viszont erősen agyalok. Épül ki a diktatúra törököknél (remélem jó kis államosításokkal), menekül a külföldi tőke emiatt, a dollár kamata évről évre nő, válság idején dollár alapú hitelt vettek fel (=magyar svájci frankos szitu), és míg nekünk 150Ft volt 1 USD és most 290, addig nekik most már arányaiban 450 Ft-os értékű. Hosszú távon lezabálja a pénzt a török líra kamata, de ha gyors zuhanás lesz jövőre, azon sokat lehetne nyerni. Nézzétek meg mi történt az ukránokkal miután baj lett. Ha 150Ft-os dollárárhoz képest nézzük, ők elszaladtak 1200Ft-ig, de ők háborúba kerültek, tehát más tészta.

  • BeZol

    őstag

    válasz Breeze #246 üzenetére

    Tekintve, hogy 2016 májusi termék az egyik, a másik pedig 2017 januárban érkezik, eleve több mint fél éves különbség van a kettő között (tekintve az AMD folyamatos csúszásait simán lehet ebből február-március h lássuk az új zen-t a boltokban...), DE ha kicsit jobban utánanéztél volna, akkor tudnád, hogy a 2014 augusztus végén megjelent 8magos haswell-E-hez képest (5960X) a Broadwell-E kb. 0 előrelépés volt (a lényeg kb. a 6950X volt, mert 10magos), én szimplán skylake->kaby lake szitunak értékeltem, hiába váltottak 22nm-ről 14nm-re, max olcsóbban gyártják ugyanazt. [link]
    A 3-3,5ghz-ről nőtt az alapérték 3.2-3.7ghz-re, és kb. ennyivel is lett gyorsabb, AMI ilyenkor fogyasztásban látszódik is, nem csak a plussz teljesítményben, tuninggal pedig egyforma szintre húzható mindkettő.

    Tehát RIP Intel, mert 2,5 éves technikát elver 1 tesztben az AMD :C
    Tény, hogy 300ezer Ft-os processzor ellen nézzük a talán 150ezer Ft-osat, és ilyen szempontból jobb vétel lehet az AMD, de az igazi harc nem ez lesz, hanem a 4-6magos procik teljesítménye. Lesz-e annyival erősebb egy mostani i5-nél, hogy i7 teljesítményt adjon i5 árban, vagy olyan erős lesz a 6magosuk, mint egy még megfizethetőbb 6magos 5820k, csak mostani 4magos i7-es áron? Az árral tudnak játszani, de Intel is tud ;]
    A játéktesztek pedig majd megmutatják, hogy rendben is vagyunk-e.

Új hozzászólás Aktív témák