Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz lacus83 #120 üzenetére

    Szerintem nem szemellenzősen kell nézni, mert most úgy nézed.

    Senki nem drukkol az AMD ellen. Mindenki abban reménykedik, hogy az AMD jó áron fog jó teljesítményt nyújtani, és versenyhelyzet lesz végre ismét. Úgy CPU mint VGA fronton.

    A probléma csak az, hogy évek óta az AMD kb. csak ígérgetni tud. Amit letesz az asztalra, az papíron tök jól néz ki (APU, HBM, stb.), de ezek nem teperik le a vásárlókat. A piac mutatja mi a helyzet, CPU fronton az Intel, VGA fronton az nVidia vezet, nem kicsit, nagyon.

    Hidd el, mindenki örülne annak, ha visszatérnénk oda VGA verseny fronton, ahol a Radeonok a 9500-9700 széria idejében voltuk, több, mint 10 éve. CPU fronton pedig az Athlon XP/64 korszakában lévő verseny lenne. De ehhez nem szép powerpoint prezentációk kellenek, meg Blender teszteredmények, hanem a polcról leemelhető termékek, jó áron és versenyképes teljesítmény mellett...

    Nagyon sok PP diát láttunk már az elmúlt években az AMD-től, meg mindenféle teszteredményeket. De a várt áttörés valahogy nem nagyon sikerült. Hidd el, mindenki abban reménykedik, hogy most tényleg az jön, hogy a 95W-os Ryzen lenyomja az Intel csúcs procijait, és gombokért fogják kínálni.

    Csak túl sokszor ébredtünk e téren úgy, hogy a bilibe lógott a kezünk...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MiklosSaS #153 üzenetére

    Az AMD még soha, de az ATi hajdan a Radeon 9500/9700 (9600/9800) szériával igencsak, míg a vele szemben álló nVidia akkor csaknem elkaparta magát a ma már letagadott merülőforraló, nyivákoló FX sorozatával...

    Yupp, meg anno még a Radeon 48xx szériával, tényleg....

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz fLeSs #187 üzenetére

    Bocsi, de a részvénypiac a várakozásokat árazza be. Aztán a cég vagy teljesíti a várakozásokat (szinten marad az ár vagy tovább nő), vagy nem (és akkor elindul lefelé)...

    Ezen kívül pedig azt is nézd meg, hogy hol volt már (kétszer) a cég részvényeinek értéke...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz dogab93 #207 üzenetére

    Ha valaki szkeptikus, mert az AMD az elmúlt években éppenséggel soha nem tudott megfelelni a felkorbácsolt hype-nak, akkor az elvakult?

    Miért olyan nehéz egyeseknek elfogadni, hogy a negatív kommentek nem az AMD ellen irányulnak? Ők is azt szeretnék, hogy verseny, valódi verseny legyen úgy a CPU, mint a VGA piacon. Csak elegük van a csodavárásból, és nem ígéreteket akarnak látni, hanem azt, hogy az AMD valóban értékelhető, versenyképes cuccokat tesz le az asztalra.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @lezso6: Rohadt unalmas a hiszti, az újabb és újabb körök lefutása ugyanarról témáról minden topikban.

    Mert az egyik oldalról csodavárás megy, és a csodavárók köpködnek mindenkire, aki nem várja a messiást. A másik oldalról szkepticizmus megy, mert évek óta megy a csodavárás, és a csoda valahogy mostanság nem következett be.

    Ha a szkepticizmus hiszti, akkor a csodavárás miért nem az? :U

    A félreértések elkerülése végett én a szkeptikusokat támadó hsz.-ekre reagáltam. Tehát nem én indítottam a flém hadjáratot, vagy hisztit, vagy hívjuk aminek akarjuk...

    @dogab93: De mért kell szkeptikusnak lenni egy olyan termékkel kapcsolatban ami még nincs is piacon ??Értem ,hogy múltba voltak ígéretek amik nem jöttek be nem úgy sültek el ahogyan azt sokan várták és ezért néhányan csalódottak,de az a múlt tovább kell lépni.

    Leírom egyszerűbben a szót, amit keresel: Szavahihetőség.

    E téren pedig az AMD kihívásokkal küszködik. Ez nem AMD sajátosság, esett már bele ebbe például az Intel is (Larrabee? Emlékszünk?), és sok más cég is. Ők kimásztak idővel. Ha a Zen / Ryzen olyan lesz, aminek ígérik, akkor utána valószínűleg a szkeptikusok száma is meg fog fogyatkozni. De addig nem kell csodálkozni, hogy ennyien nem hisznek a prezentációknak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz aragorn1000 #256 üzenetére

    Mert ugye az nvidia meg az intel mindig igazat mondott ugye?

    Leírtam, hogy volt, amikor ők is bizony megbotlottak. Csakhogy az AMD évek óta botladozik.

    Az nem gond persze mert az ő világmegváltó terveikkel amikből semmi nem lett nincs semmi gond.

    Vedd már le azt a vörös szemellenződet, és esetleg próbálkozz meg némi szövegértelmezéssel. Hol írtam olyat, hogy az nem gond?

    Azt írtam le, hogy az AMD esetében konkrétan *most* ez a helyzet.

    A Vulcan alatt agyon veri az nvidia-t csak még nem sok játék használja tippelj miért.

    Ki lép le kit és miért is? :U

    @lezso6 - #258: Ezzel nem is tudok vitatkozni, mert teljesen igazad van...

    @Fiery - #261: Pontosan erről van szó. Ha az AMD nem csak Powerpoint prezentációkat és kiválasztott teszteket mutogatna, nyilván más lenne az egész üzenete... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák