Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kabala #268 üzenetére

    Munkára ECC RAM-ot tennék bele. Sőt, szívem szerint igazából itthonra is, ha nem tűnne viszonylag fontosnak a minél gyorsabb RAM (bár ez még kérdés, ha esetleg változik az OS ütemezés), márpedig nem nagyon van ECC-s "tuning RAM", csak JEDEC szabványos (persze meg lehet próbálni ráncigálni azokat is, csak kisebb eséllyel, mint a leválogatott modulokat, amiket magasabb frekvencia/órajel módokra is hitelesítettek). Nekem kiváltképp tetszik, hogy nincs letiltva az asztali Ryzen-en az ECC támogatás (ha jól értem, mert még nem próbáltam és kevés infót láttam erről), bár még nem néztem utána, hogy a consumer alaplapokon be van-e tisztességesen drótozva a foglalat ECC RAM-hoz (és nem állja-e útját az alaplapi firmware).

    Mondjuk itt is bejön az, hogy ha 4 csatornás lenne a memóriavezérlő, akkor bőven sok lenne a 2400MHz-es ECC RAM is. Legalább is sávszélességre, mert a fabric témát az nem oldja meg (esetleg akkor, ha mondjuk 2133MHz-et kibírná egy 2x szorzóval is, ami most csak azért nincs, hogy >=2800MHz-es RAM-ot is elvigyen, ami már sok lenne szorozgatva, 4 csatornával lehetne 2133 is a plafon).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák