Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    TLDR: a Netflixnek megy, ső talán még be is lendül a szekér, véleményem szerint tök jogos felvetni, hogy a cég mégis mit vállal az áldozatokból? Csak a userekre terhel mindent, vagy maga is lemond valamiről, pl. valamivel csökkentett díjak formájában.

    ---

    Ugye én is feldobtam a kérdést, hogy vajon a haví díj csökkenni fog-e, úgyhogy megszólítva érzem magam.

    Itt többen is szembe állították az emberi halálok súlyát azzal, hogy valaki a 4K előfizetésének díjához mérten rosszabb minőségű streamet kifogásol, de előre is elnézést kérek ezért a jelzőért, igazán ostoba megközelítés.

    Afrikában éheznek, máshol ömlik az olaj a tengerbe, stbstb, szóval akinek nincsenek ehhez hasonló léptékű és mértékű gondjai, az meg se szólaljon. Ugye? Ja nem, nem így működik. A világban működő folyamatok káoszba zuhanását kizárólag közös teherviseléssel fogjuk tudni elkerülni, csak ha nem részeiben bontjuk meg a nagyjából egyensúlyt biztosító arányokat, hanem egységesen, de legalábbis jól átgondoltan.

    Ha egyesek szerint ez a Netflixes szabályozás fair, akkor gondolja át, hogy a sok otthon iődöltést kereső Netflixre ráugró és további bevételeket teremtő felhasználó vajon a Netflix helyzetét javítja vagy rontja. Vajon a körülmények figyelembevételével mennyire korrekt, hogy a Netflix csökkenti a felhasználói élményt, miközben ő nem vállal az áldozatokból?

    A díjak igazításának gondolatát meglátásom szerint nem önzés szüli, hanem a részvállalás látványos elmaradása (de legalábbis a vállalás kommunikálásának hiánya, ha van ilyen).

    Aki pedig önzőnek gondolja ezeket az embereket, az gondoljon arra is, hogy 300-400 W-os gépemet (3900X + Vega 64) folding@home számításokra használom, hogy én így, a villanyszámlámon keresztül járuljak hozzá a vírus legyőzéséhez. Akkor most önző vagyok, vagy sem? Fekete vagy fehér? Ugye az ilyen szélsőséges kategórizálások már sok "jót" szültek korábban is. Megteszem, amit tehetek és természetesen áldozatkészen, a körülményekhez igazított elvárásokkal élem az életem és persze közben szeretem látni, hogy az élet minden szereplője hasonlóan tesz és a sokak figyelmének közepén elhelyezkedő entitások példát statuálnak. Ahogy talán majd a Netflix is.

    Ne feledjük, hogy a Netflix az ellenkezőjét sem állította, tehát nem tudjuk, hogy vállal-e, csupán kérdőjeles és nem felkiáltojeles ez az egész.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák