Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz hejesírásó #11 üzenetére

    "ez egy térmegfigyelő kamera. a legtöbb ember sajnos elfogadja a térmegfigyelőket, ez ugyan az, csak levegőben van, észrevehetetlen, és fejlettebb."

    Azért nem ugyan az. Egy közterületek megfigyelésére alkalmas, egy ponton elhelyezett kamera teljesen más, mintha a fejem fölött röpködő kamera figyel meg, pl akkor mikor a hasam süttetem otthon, a kertemben. Azért érzed a különbséget? :)

    ツ Headphones on - World off

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz hejesírásó #11 üzenetére

    "a legtöbb ember sajnos elfogadja a térmegfigyelőket"

    miért "sajnos"? :F
    becsületes magánemberként milyen problémád akadhat belőle?

    ellenben segítséget már rengeteg esetben adtak az ilyen kamerák

  • Flame_

    tag

    válasz hejesírásó #11 üzenetére

    Hja, eladni magáncégeknek azonnal. Sőt, kapásból szervezzük ki, mert ugye az állam nem tud működtetni semmit, majd a csodás piac annak önvezérlő mechanizmusai :U Aztán pár héten belül megjelenik a fészbúkon az opció, hogy "Follow yourself" vagy valami hasonló :D (Sajnos marketingben nem vagyok jó, de gondolom érthető.)

    Az ilyen "én nem csinálok semmi rosszat, miért zavarna a térfigyelő kamera" dumákkal csak az a baj, hogy Neked van egy fogalmad arról, hogy "rossz", meg egy másik fogalma azoknak, akik azokat kezelik. És nem Te mondod meg kisapám, hogy mi a rossz :) Semmi beleszólásod nincsen. Ahogy abba se volt és lesz, hogy odateszik-e a kamerát a fejed fölé, és hogy mit csinálnak a képekkel.

    Nem kell rablásból és fosztogatásból élni ahhoz, hogy a kamerák képét számodra előnytelenül felhasználják. Kár jönni az ilyen "aki becsületes annak nem lehet vele baja" dumával is, mert önmagában inkorrekt feltételezés.
    Nameg egyszerűen irritáló az a piti leskelődés, ami az egész mögött meghúzódik. Ezek együtt bőven elegek arra, hogy jogos ellenérzések legyenek a megfigyeléssel szemben, és hogy nagyon kemény társadalmi/civil ellenőrzés legyen felette. Nem, az "engem nem érdekel az egész" az nem kontroll :)

    Ennek ellenére én a megvalósult kontroll mellett támogatom; rohadt hatékony, mert nagyban segíti a bűnüldözést. Közvetlenül. Közvetve meg eléri, hogy el se kövessék, ami még fontosabb. A minél nagyobb lebukási esélynek van komoly elrettentő ereje, nem az elriasztónak hazudott büntetési tételeknek. Egy átlagbűnöző úgyis abból indul ki, hogy nem kapják el.

    [ Szerkesztve ]

  • ABee

    tag

    válasz hejesírásó #11 üzenetére

    Jajj gyerekek ne kezdjük már megint ezt az eszement baromságot!

    Helyesíráso:
    "én ellenzem személy szerint minden térmegfigyelésre alkalmas eszköz terjedését, elvi okok miatt.
    inkább legyen kicsit magasabb bűnözés mint térmegfigyelés, ami ellen máshogy is lehet küzdeni csak drágább."

    Mik azok az elvi okok? Mit csinálsz az utcán sétálva amit nem szabad másoknak látniuk? A második részt meg remélem csak viccnek szántad. Én azt szeretem ha minnél alacsonyabb a bûnözés. És ha jól értem a térmegfigylés saját bevallásod szerint is a bûnmegelôzés hatékony és relatív olcsó módja. Akkor mégis mi a baj vele?

    Komolyan nem értelek benneteket. Mintha akkora veszélye lenne egy elnyomó rendszer kialakulásának, és az elnyomás kimerülne abban kogy kamerákat szerelnek a fejünk fölé. Ráértek még aggódni ha valamelyik szélsôséges párt szerzi meg a 2/3-os többséget a parlamentben, kiiktatja az alkotmánybíróságot és felfüggeszti a szólásszabadsághoz való jogunkat. Na akkor már tényleg baj van.

    Nem értem mi a gond azzal, hogy a britek. Robotgépekkel akarják fogyelni a tömeget az olimpia idején. Gondolom nem akarnak megint robbantásokat a buszokon. Vagy hogy megtörténjen valami hasonló mint Atlantában. Szerintem ez teljesen érthetô. Nyilván nem arra fogják használni hogy felvegyék a sok barmot aki részegen fetreng az utcán vagy hugyozik egy sarokban. Ha mégis, max lesz min röhögnünk a jútúbon.
    Néhányan mintha már divatból löknétek ezt a nagytesó 1984 hülyeséget. Tudni kell viselkedni térfigyelô eszközök közelében is és kész.

Új hozzászólás Aktív témák