Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    Nem értem, hogy mi a probléma. Nem egy mesterséges intelligencia intézte el saját belátása és akarata szerint azt a mocskot, innentől kezdve pedig az a gép nem volt több, mint egy távirányítású stukker. Emberek hozták meg a nagyon is helyes döntést, emberek irányították a gépet és végül egy ember húzta meg a ravaszt. Ennyi a történet, pont olyan, mintha egy rendőr lőtte volna le a saját fegyverével. Netán utóbbi esetben sem a személy a "gyilkos" (sokkal inkább igazságtevő), hanem a kezében tartott pisztoly? :D

  • #96349952

    törölt tag

    Az én megmásíthatatlan véleményem roppant egyszerű. Aki emberellenes bűncselekményt hajt végre (ez esetben ráadásul rendőrök ellen és feltett szándéka, hogy addig gyilkol tovább, amíg csak módja van rá), az abban a pillanatban kiírta magát a társadalomból, civilizációból, törvénykezésből, önként adta fel saját jogait és ott helyben, minden teketória nélkül agyonlőhető és kész. Tudom, van akinek ez nem tetszik, mert mindenkinek jogai vannak, de én magasról teszek erre. A jelenleg tomboló szabados demokráciában egyáltalán nem hiszek, az embereket márpedig természetüktől fogva kordában kell tartani, különben az lesz, ami most van: a szabadosság (és még sok minden más) tombolása. A bűnözőknek ne legyenek személyiségi jogai, nevezzék meg őket teljes nevükön, mutassák be őket fényképekkel, tegyék mindet közszemlére. Aki pedig ember öl, az pusztuljon. Ennyi a történet nálam. Érdekes, én valahogy nem tartok attól, hogy a rendőrség, vagy bármilyen hasonló szerv céltáblájára kerülök, talán azért, mert képes vagyok betartani az alapvető emberi normákat és ember módjára élni az életemet. De fura, nem?

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Fitzgerald #137 üzenetére

    Egyetlen ponyvát sem olvastam, ennél azért komolyabb alkotásokkal töltöm a szabadidőmet. De kinek mi, ugye. Nem érdekel, hogy szerinted ez hová vezet (ha érdekelne is, lehet, hogy az nekem tetszene), az érdekel, amit látok, hogy a jelenlegi felfogás hová vezet. Mint írtam, nem vagyok híve a demokráciának, mivel az ember jelen állapotában intellektuálisan, mentálisan alkalmatlan arra, hogy azon belül normálisan tudjon-akarjon élni. Társadalmi léptékben, nem a te egyéni szinteden. Nálam faék egyszerűségű a dolog: Aki bűnt követ el, az viselje a következményeit, ne takarják ki az arcát, ne rövidítsék le a nevét. Ne legyenek ítélet felezések, harmadolások, ne lehessen kényelmi funkciókért ugatni a börtönben, stb. A bűnöző nálam nem civilizált ember. A gyilkos, ez esetben többször rendőrgyilkos azonnali halált érdemel, aztán lehet kiszámlázni az eljárás költségeit (rendőri felvonulás, eszköz amortizáció, stb.) a kedves családnak. Kínai példa. Kedves cégvezető döntései miatt x számú ember meghalt, mert ilyen meg olyan mérget engedett a folyóba? Agyonlőni. Kábítószer-kereskedő vagy? Agyonlőni. Pedofil szar, gyerek erőszakoló mocsok? Agyonlőni. És még lehetne folytatni a sort.

    És nem, nem fogok ilyen helyzetbe kerülni, ezt most megelőlegezem. Soha nem szegtem törvényt, nem törtem senki életére, vagyonára, nem garázdálkodtam. Egyébként mi ez a nagy agitáció koszos-mocskos bűnözők védelmében? Mik ezek nálatok, szabadságharcosok, vagy modernkori szüfrazsettek? Majd akkor jogvédősködj, amikor mondjuk a gyerekedet lövi ki egy ilyen ember alatti lény.

Új hozzászólás Aktív témák