Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    na most kivancsi lettem :DDD

    kereses az 'email' szora
    Bing: gyakorlatilag nincs ertekelheto talalat az elso oldalon, van tobb wikipedia link, illetve 'gmx.net' meg aol es t-online, valoban nepszeru es elterjedt webes levelezo egy sem (sem gmail, sem hotmail, semmi)
    a csavar a dologban, hogy egy US lokalizacioju OSX-et hasznalok Nemetorszagban :D rakattintottam az 'english'-re, atallitottam a preferencesben mindent angolra, bejeloltem az 'only english' opciot, de igy is kizarolag nemet oldalakat hoz, nemetul. gratulalok bing :C
    Google: elso helyen a gmail. magyarul :D gondolom a keresesi elozmenyek miatt. amugy van itt meg angol nyelvu gmail talalat is meg tobb yahoo, jobb oldalon a fizetett hirdetesek kozott meg elso helyen a hotmail :D a hirdetesblokkban utolso, negyedik a gmail

    kereses az 'e-mail' szora
    Bing: na EZ a durva pofaraeses :Y elso az email.com, masodik az aol, harmadik a hotmail. gmail pedig SEHOL nincs az elso oldalon. a MS mentsegere szolgaljon, hogy a masodik oldal elso talalata az. szoval moonman hazugsagaival szemben, ahol a sajat screenshotjan latszik hogy baromsagokat beszel, pontosan a MS csinalja azt, amivel o habzo szajjal vadolta a Google-t :C


    Google: hetedik (!) a gmail, elotte ket yahoo (nemet es nemzetkozi) es egy t-online talalat, meg harom wikipedia

    bonus: a 'free e-mail' kifejezesre sem a Google, sem a Bing NEM hozta a sajat szolgaltatasat elso oldalon!

    kereses az 'online map' kifejezesre:
    Bing: elso ket helyen Navteq, nyolcadik az MSN Encarta
    Google: elso ket helyen a google maps nem meglepo modon, utana Navteq es Yahoo maps (ilyen is letezik? :Y), meg 'list of online map services' wikipedia oldal

    kereses a 'search engine' kifejezesre:
    Bing: elso az Altavista, utana tobb mas kereso (pl. yahoo, webcrawler), sem sajat magat, sem a Google-t nem hozza elso oldalon
    Google: A Wikipedia utan elso az Altavista, yahoo es Google nincs, viszont az elso oldal aljan hozza a Binget!

    kereses: 'operating system':
    Bing: masodik a Wikipedia talalat, ezen kivul erdekesnek kinezo talalat nincs. viszont a related searches (ami baloldalt es a talalatok alatt is megvan, ugyanolyan tartalommal) ketszer (illetve duplazva negyszer) hivatkozik a windowsra
    Google: tobb Wikipedia cikk, pl. az OS/2-rol is, Apple OSX, es egy nemhivatalos Google blog, "Google Operating System" cimmel :DDD itt tunt fel, hogy a baloldalon listazott lehetosegek (konyvek, stb) mennyire jok es temaba vagok, ha valaki tenyleg ilyesmire keresne

    na itt meguntam :)

    konkluzio? talan csak annyi, hogy megfeleloen megvalasztott keresoszavakkal barmelyik ceg keresoje kihozhato reszrehajlonak, es a masik szentnek, vagyis a cikk tartalmaul szolgalo teszt ertelme es erteke egy Qrvanagy NULLA :D

    a masik konkluzio, hogy (szamomra) a Google sokkal hasznalhatobb talalatokat ad, foleg a sok elore hozott Wikipedia link es a baloldali sav (kepek, videok, stb) hasznos, en pl. ha valami fogalmat keresek, bovebb infoval, a gugli eredmenyei kozul altalaban a wikipediara kattintok, az a legjobban hasznalhato. a Bing valamiert nagyon mellozi a wikipediat, olyan mintha direkt kihagyna :F valoszinuleg az is kozrejatszik, hogy a Google megjegyezte hogy szivesen kattingatok a wikipediara, bar ez meg azert van, mert mar az elejetol fogva gyakran kidobta :D

  • doc

    nagyúr

    válasz rt06 #44 üzenetére

    erre szoktak mondani, hogy barmit meg lehet magyarazni...
    ...meg barminek az ellenkezojet is

    bezony. ld. Churchill mondasat a statisztikarol (meg masok mondtak hasonlo okosakat) :)

  • doc

    nagyúr

    válasz moonman #48 üzenetére

    ertem. szoval te beneztel valamit, nem is erted miert problema ez. de ha valaki (a mostani tematol teljesen fuggetlenul) elmondja a sajat gyakorlati tapasztalatait, akkor az hazudik, meg olyan nincs, akkor te bezzeg lehetsz bunko, ugye?
    a 'hazugsagrol' meg ennyit:


    vagyis mas nyelvi beallitasoknal teljesen mas listat ad - erdemes osszevetni az angol nyelvre beallitott talalatokat a nemettel

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz attila9988 #54 üzenetére

    igazabol nekem soha eszembe sem jutott, hogy ez gond lenne. szerintem teljesen normalis hogy a sajat cuccait preferalja (bar mint a gyakorlati probalkozasokbol latszik, azert ez nincs igy ilyen egyertelmuen). a google ajanljon google szolgaltatasokat, a bing meg a ms-et, szerintem ez igy teljesen rendben van. marcsak azert is, mert pl. aki binget hasznal, annal konnyen elkepzelheto hogy egyebkent is a ms-t favorizalja (az mas kerdes, hogy a defaultban telepulo IE a bing-gel keres kulon search engine felrakasa nelkul, a tobbi browser meg tobbnyire google-el)

  • doc

    nagyúr

    válasz moonman #55 üzenetére

    "a Bing meg mitől béta? ja, hogy németországra van állítva? azt valahogy elfelejtetted megemlíteni"
    vs
    "a csavar a dologban, hogy egy US lokalizacioju OSX-et hasznalok Nemetorszagban", raadasul legalabb 10-szer szerepelt a 'nemet' szo a postjaimban

    kiprobalhatnad neha, hogy elobb nezel/olvasol es csak utana fikazol

    WonderCsabo:
    persze, pont ezt irtam az elejen, rengeteg minden befolyasolja, a google eseteben tutira benne van az is, hogy eddig milyen talalatokra kattintottam (a bing-nel szinte teljesen szuz vagyok, szoval ott ez kevesbe kavar be), de azert az eleg meglepo, hogy pusztan a nyelvet atallitva teljesen mas listat kapok (ami persze nem feltetlenul baj, lehet hogy a nemetek tenyleg azokat a szolgaltatokat preferaljak)

  • doc

    nagyúr

    válasz moonman #59 üzenetére

    ennek rohadtul semmi köze a Bing területi beállításaihoz. lehetne Uganda is.
    en semmit nem allitottam be rajta, tehat ha o nemetorszagra allitotta magat, az teljesen automatikus, vagyis attol van hogy nemetorszagban vagyok. aminek szerinted semmi koze hozza. akkor most te allitgatod messzirol a Bing beallitasaimat, vagy valami gonosz koboldok vannak a gepben? :D

Új hozzászólás Aktív témák