Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Lortech #105 üzenetére

    "Semelyik megrendelő nem kér olyat, hogy csinálj egy könnyedén kijátszható rendszert nekem légyszilégyszi."

    Nem. A megrendelő azt mondja, hogy egy x feladatot ellátó rendszert szeretnék. A "kivitelező" megmondja hogy ennek milyen feltételei vannak, milyen követelményeknek kell megfeleljen, mi az, amit ő javasol ezzel kapcsolatban. Aztán a vevő azt mondja hogy ez hülyeség, ez nem kell, az drága. True story bro.

    "Ha olyan kevés a pénze a megrendelőnek, hogy nem fér bele műszakilag minimálisan kulturált megoldás, akkor nem kell elvállalni."

    Az a baj, hogy teljesen másképp látod a dolgokat. Vagyis nem baj, csak ez pont az a helyzet, hogy a teszkóban sem dobnak ki, ha kizárólag sárga címkés terméket vásárolsz. A multi pénzből él. A sok pénznél a mégtöbb pénz a jobb, és ha a megrendelő ragaszkodik az elképzeléshez, hogy ezekre a dolgokra nem fog áldozni, akkor ez van, ki lesz szolgálva.

    "Vagy szándékosan (nem feltételezem) ki lett spórolva a biztonság, vagy ami valószínűbb, a megfelelő kompetencia és QA hiányzott."

    Én feltételezem. Mondom továbbra is ezt úgy, hogy egyes programjait látom rendszeresen a T-nek, és a userek elégedettsége az hogy is fogalmazzak szépen... De azt is látom hogy pl az EESZT is az ő szárnyaik alatt mozgott-mozog, és ott fura mód lett idő, pénz, lehetőség rendes debugra, rendes koncepcióra biztonság terén, ha a madarak igazat csiripeltek rendes húsvér biztonságtechnikával foglalkozó szakemberek bevonására is, nem csak papír alapon hanem valós tesztelésre is. De ezek költségek és idő.

    "kérdés, hogy tudtak-e egyáltalán róla. Szerintem nem."

    Szerintem ha nem tudtak volna róla, akkor nem agresszív és támadó védekezést folytatnának, hanem a T-re vernék a balhét, hogy nem megfelelően teljesített és a BKK nem ezt kérte, nem ezért fizetett.

    De ez továbbra is egy teljesen irreleváns magánvélemény, bkk-t nem használok, a t-t nem szívlelem, úgyhogy nálam ez egykutya ;]

  • Rive

    veterán

    válasz Lortech #150 üzenetére

    Ez nem biorobotság kérdése hanem minőségbiztosításé és a munka kezelhető méretű darabokra szabdalásáé.

    Ott lehet máshogy csinálni, ahol a kezelhető méretű darab ~ a munka egészének a nagyságrendjében van.

    De utoljára ~ Linus tudott pl. kernelt csinálni 'one coder to make them all' módra :DDD

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • zolij

    tag

    válasz Lortech #150 üzenetére

    már hogyne biorobot kódert keresnének, olvasd csak el a hwsw cikksorozatát a greenfoxról és társairól (hozzátéve hogy egyetemekről / fősulikról is sok biorobot kóder kerül ki).

  • Rive

    veterán

    válasz Lortech #155 üzenetére

    Azt nem biorobotnak hívják, hanem vérkockának. És az efféléket a (nagyobb) cégek nem igazán szeretik, mert jellemzően nehezen lehet őket rendszeres munkára, csapatjátékra, a szabályok betartására szoktatni.

    Biorobotnak inkább az alulképzett, csak és kizárólag szűk fókuszú munkára alkalmas/használt munkaerőt szokás hívni. Pl. szalagmunkás.
    Az aktuális tárgykörben a 'biorobot' szt még nem igazán láttam használni, de ugye mindig van első alkalom...

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Lortech #155 üzenetére

    Tapasztalatom alapján kétfajta programozó van:
    1. Aki tudja, hogy nem érti az üzleti logikát
    2. Aki azt hiszi, hogy érti az üzleti logikát

    Szóval ha nincs 100%-os specifikáció, akkor a végeredmény se lesz 100%-os, és a végeredmény %-ossága erősen korrelál a specifikáció %-osságával.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Lortech #161 üzenetére

    Nyilván ha te tervezed, akkor esélyesen át fogod látni, de én nem a tervezőkről beszéltem. Másrészt alapvetően te is csak abban lehetsz biztos, hogy a szoftver üzleti logikáját jobban átlátod, mint maga az üzlet, abban sosem lehetsz biztos, hogy ez mennyire egyezik meg az üzlet üzleti logikájával :)
    Amúgy én is szorgalmazom, hogy a programozó értse amit leprogramoz (illetve én se szeretek úgy programozni, hogy ha nem értem mi az amit csinálok), de sajnos az esetek egy jó részében erre nincs igény a programozó részéről, egy kisebb részében nem fogja megérteni rendesen és emiatt hülyeséget csinál, még kisebb részében nagyjából megérti, de úgy gondolja hogy ő jobban tudja, és ezért csinál hülyeséget, és egy nagyon minimális esetben jobb lesz a program attól, hogy megértette mit csinál. Nagyon jó lenne csak ez utóbbiakkal dolgozni, de már kis csapat esetén is nagyon minimális ennek az esélye.

Új hozzászólás Aktív témák