Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #34 üzenetére

    A Win2000 forráskódra épült az XP, arra a 2003 és a Vista/2008 is részben erre épül. A kód igen jelentős része nagy része sorról sorra azonos. Ami az újabbakban biztonsági probléma, az 99,9999%-ban biztonsági probléma a Win2000-ben, a maradék 0,0001% pedig azokat az eseteket fedi le, ami a Win2000-ben még nem létező funkcionalitás. (Fordítva ez már nincs így, ami a Win2000-ben hiba, az esetleg az újabbakban már architekturálisan javításra került), úgyhogy erősen kétlem, hogy a Win2000 a legstabilabb Windows.

    Tobb szem, tobb csipa! Nagysagrendileg hamarabb, johetnenek a biztonsagi frissitesek, ha megnyitna az MS az IE forrasat.
    Állandóan ezzen jön az összes open source hívő, de eddig még nem láttam semmilyen értelmes érvet arra, hogy ez miért is jó globálisan, amit még alá is tud észérvekkel támasztani. Nem szeretnék megint végigmenni ezen az egészen, úgyhogy röviden: a forrásmegnyitás minden előnye mellé tudok rakni legalább egy hátrányt is. Bővebben: PH! fórum összes flamelős topicja.

    [ Szerkesztve ]

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #36 üzenetére

    valoszinuleg egy open source hivonek sem tetted fel a kerdest, azert nem is valaszoltak ra
    Úgy érted, hogy az utóbbi évek töménytelen mennyiségű vitájában itt a PH! vonzáskörzetében egyetlen OSS hívő sem fordult meg? Kizárt.

    MS attol fel, ha megnyitja a bongeszoje forrasat, akkor lesznek olyanok, akik jobbat csinalnak, mint ok!
    Ismered a Microsoft.NET-et? A forráskód nagy része nyitott (ami meg nem, azt nagyságrendekkel könnyebb visszafejteni, mint a natív binárisokat). ISO szabványokban definiált a működés. Mire sikerült a Novell által pénzelt és a Microsoft által technikai támogatással ellátott csapatnak illetve a közösségnek egy .NET 2.0-val úgy-ahogy kompatibilis változatot összehozniuk, addigra az MS már másfél fényévvel (főverzióval) előbbre tart. És ez igen messze van egy komplett Windowstól.

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #39 üzenetére

    Nem tudom, hogy az utobbi idoben mennyi PH!s vita volt mar errol a kerdesrol
    Hetente-kéthetente minimum egy nagy átlagban elő szokott fordulni.

    de akkor ugy oszinten: Szerinted akkor miert nem lepte mar meg?
    Talán mert több hátránya van, mint előnye? :U

    Ebben csak azt nem ertem, hogy kapcsolodik a dologhoz, meg egeszeben a .NET hogy jott most a kepbe. Ha zart a kod, ugyse tudnak hozzatenni, sem elvenni belole, irhatjak azt akarmilyen programozasnyelven.
    Úgy, hogy publikus forrás (azzal a megkötéssel, hogy csak referencialicensz van, saját termékben nem felhasználható), szabványosított rendszer, ott áll a Novell a projekt mögött, maga a Microsoft is ingyenes tech. konzultációt biztosít nekik, ha esetleg a vonatkozó dokumentációban valami nem világos, és mégsem tudnak lépést tartani. Vagyis nem találom megalapozottnak azt a gondolatodat, hogy ha az MS megnyitná az IE forrását, akkor valaki csinálna jobbat.
    Aztán vannak, akiknek az MS forrása nélkül is sikerül jobb böngészőt írniuk (ld. Chrome, bár az idő próbáját még nem állta ki).

  • moonman

    titán

    válasz MiZY #36 üzenetére

    "MS attol fel, ha megnyitja a bongeszoje forrasat, akkor lesznek olyanok, akik jobbat csinalnak"
    jaaj nemár :U övig be vannak szarva, nehogy kiderüljön, hogy amúgy nem is tudnak programozni. ezek annyira... hogyismondjam gyerekes beszólások. azért nem nyitja meg, mert mi a francért nyitná meg? amúgy meg fejlesztőknek - mint a zárt programok többségének, köztük a Windows - forráskódjának nagy része igenis elérhető.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz MiZY #51 üzenetére

    az, hogy te nem férsz hozzá, és a legépkézlábabb ötleted is a torrent, nem jelenti, hogy nem hozzáférhető. én is kérhetnék, csak nem tudok vele mit kezdeni.

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #64 üzenetére

    Pár lelkes programozónak nincs erőforrása egy komplett quality assurance folyamat végigvitelére a javítás után. Ugyanis egy hotfixben az tart a legtovább. Impact analysissel együtt. Vagy tényleg úgy gondolod, hogy pár lelkes programozó több ezer IE-re épülő alkalmazás zavartalan működését legalább részben ellenőrizni tudja?

    Jelenleg ha 2 entert nyomsz egymás után, akkor a következő részt új bekezdésbe teszi. A probléma, hogy bekezdésen át nem mehetne a BB kódok, mivel ha túlmehetnének, akkor előjönne az a régi bug, hogy ha nem zárod le a kódot, akkor a fél fórum dőlt vagy vastag betűs lesz. Régen nem nyitott új bekezdést két enter után automatikusan, ezért nem volt ez gond. Ennek a megoldásnak az oka pedig, hogy a hsz-ek, de főleg a logoutos/gamepodos írások átláthatóbbak legyenek.
    Ez áthidalható azzal, hogy minden részt OFF-ba beteszel külön

    Nem vehető rá a fórummotor, hogy ez utóbbit helyettem megcsinálja?

    [ Szerkesztve ]

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #69 üzenetére

    Elsősorban. külső-belső céges rendszerek. Továbbá az alkalmazások igen nagy részének még a súgóját is az IE motor rendereli. Persze ezeket nem fogják egyenként végigtesztelni, hanem félig-meddig általános, automatizált tesztsorozatot futtatnak végig az eredményen, de pár lelkes programozónak ugyanúgy nincs erőforrása ennek a tesztcsomagnak a felépítésére és karbantartására.

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #71 üzenetére

    Nem gondolod, hogy a bongeszoket kiszolgalo motorok (szandekosan nem IE motort irtam) hasznalhatosag szempontjabol erosen korlatoltak?
    Nem gondolom. Azok végzik a munka nagyobbik részét. És van, aki egy egész böngészőt épít ezen motorokra (pl. Maxthon).

    De a par lelkes programozo nem is problemakat, hibakat keres, hanem azokat javit ki (pl. egy megfeleloen dokumentalt hibajelenseget). Szerintem van a ketto kozott kulonbseg.
    Nem választható szét a kettő. Egy hibajavításhoz minimum hozzátartozik, hogy végigköveted, hogy azzal, hogy azt a hibát kijavítod, hány másik helyen rontottad el az alkalmazást. A sajátodat. Aztán jöhet, hogy másét mennyire rontottad el. Az egész hibajavítási folyamatnak a legtriviálisabb, legrövidebb része az, hogy két extra sor kódot beleírsz a programba, ami orvosolja a hibát.

  • Gregorius

    őstag

    válasz MiZY #73 üzenetére

    Az altalad emlitett bongeszo IE motorra epul. Nem tartom tulsagosan valoszinunek, hogy MS talcan odaadta nekik a forrast. En is irhatok IE alapokra egy Akarmilyen fantazianevvel ellatott bongeszot, tabositva, konyvjelzokkel, es tovabbi funkciokkal, nem fogom megkapni a bongeszo forrasat.
    Ki beszélt itt forrásról? Komponensként felhasználták, mint annyian mások.

    Onnantol meg, hogy includeoljak, nem tudnak vele tobbet csinalni, mint en vagy te, aki esetleg konyit valamicsket a programozashoz
    Szoval akkor mi masra is lehet meg hasznalni egy bongeszot? Nem voltal eleg meggyozo a tobb ezer alkalmazas emlitesekor...
    A tabbed browsing kialakításától a kontext menükön túl a feed olvasásig és a különféle biztonsági beállításokig igen nagyon sok dolgot lehet egy ilyen motorban testreszabni, akár forráskód nélkül is. Mint ahogy azt te is írtad. De az, hogy írunk egy böngészőt a böngészőmotor köré, az csak a hegy csúcsa. Olyan vastagkliens alkalmazások is vannak, amik pl. IE motort használnak a saját jelentéseik renderelésére, a tradícionális asp.net-es megoldásokról nem is beszélve.
    Szerinted a világon nincs több ezer különböző böngészőben futó webalkalmazás? Figyelembe véve, hogy én személy szerint fejlesztőként hánnyal kerültem közeli kapcsolatba (a megrendelő kifejezetten úgy kéri, hogy egy sima böngészővel bárhonnan használható legyen az eredmény) és figyelembe véve, hogy rajtam kívül még hány fejlesztő van ezen a világon, akikhez közöm nincs a több ezer egy durva alsó becslés.

    Konkretan azokra gondoltam, akik kicsit elhivatottabbak, mint en, es a programozas szigorlaton nem sugobol irtak programot, hanem fejbol, meg akik napi kapcsolatban allnak a programozassal.
    A tesztelés és a QA továbbra sem programozói feladat. Az egy teljesen más szakterület.

    P.S. Sting az én ízlésemnek időnként túlságosan radikális.

Új hozzászólás Aktív témák