Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz dabadab #215 üzenetére

    Ha reggel mész este hazajössz az villám kiruccanás még ha két óra oda és két óra vissza az út akkor is.
    2018-ban úgy gondolom joggal elvárható egy tízmillió forintos új autótól egy minimum ötszáz kilométeres valós hatótáv teljesen mindegy, hogy mi hajtja. Még egy városi kisautóról esetében is. Az év vicce, hogy egy városi kisautó elég ha elmegy háromszáz kilométert egy töltéssel vagy tankolással mert úgy sem mennek velük többet. A francokat nem. Több tízezer háztartásban egy városi kisautó az egyetlen jármű és lám azzal mennek nyaralni és rokonnézőbe akár az ország túlsó felébe karácsonykor, húsvétkor, akármikor.
    A nyolc fős kőművesbrigádot sem tudom minek kevered ide én egy 1-2 gyerekes családról beszéltem aki hétvégén kiszabadulna a pesti betondzsungelből egy napra. Merthogy van ám élet a közvetlen lakókörnyezetünkön túl is. Az pedig különösen vicces, hogy ha ezzel a villanycsodával januárban a mínusz tíz fokban messzebbre kell menni nyolcvan-száz kilométernél akkor töltés nélkül esélyes, hogy a hazaúton úgy megáll mint a szög és a segged befagy mire odaér az autómentő vagy egy ismerős aki hazahúz. Egy benzines autót nem kell húzgálni sem trélerezni ha kifogy a nafta. Leintesz egy arra járó taxist, felhívod autóklubot vagy egy ismerősödet, visznek neked üzemanyagot és saját lábán hazamegy az autó. Egy ilyen villanycsoda többek között ezt sem tudja. Ha kifogy az amper onnantól az már nem autó hanem féltégla.

Új hozzászólás Aktív témák