Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Create. #47 üzenetére

    :K

    Többször is volt már róla szó, hogy jellemzően valami súlyosabb alapbetegség az ami a halálhoz vezet az pedig csak természetes élettani jelenség, hogy súlyos alapbetegség(ek) jellemzően az idősebbeknek van, tehát ahogy öregszik az ember egyre több nyűgje baja lesz.

    arn

    Nem tudom, hogy meddig tartható fenn ez a "zárlat" az emberek 70%-a hónapról-hónapra él, vagy az éhségbe ha majd bele vagy a járvány viszi el.

    AMúgy száz szónak is egy a vége, rendszeres tesztelésre lenne szükség és azokat akik megfertőződtek szigorúan elzárni és a munkahelyére sőt sehová sem engedni. Csak ebben látok megoldást, mivel ez a vírus elég trükkös: akár 2 hét lappangási idő, egyesek TELJESEN tünetmentesek stb.
    Ha ez a betegség pár nap alatt mindenkinél látványos tüneteket okozni akkor viszonylag könnyű lenni szűrni de ilyen helyzetben szerintem a rendszeres tesztelés az egyetlen megoldás és elsősorban azokat kellene akik a munkájuk miatt kénytelenek emberek közé menni pl.: egészségügyi dolgozók, kereskedelmi dolgozók, rendvédelmi dolgozók, postások, stb.

    Tesztelni, tesztelni, tesztelni (ahogy Lenin is mondat :DDD )

    Nemrég olvastam - elvileg NEM szokásos kamu hír - hogy az egyik olasz faluban ahonnan kiindult a járvány minden lakost - kb. 3300 ember - 2x is teszteltek - az első teszt után kb. 90 embert ki is szűrtek - a második tesztnél már nem vol egy pozitív eset sem.

    Tehát csak egy út lenne, munkahelyi kollektívákban, és akár az utcán felállított ellenőrzőpontokon is rendszeres ellenőrzés, 1-2 hetente ismételt teszt és így előbb-utóbb egyszerűen kikopna a vírus:
    - akik a jövés-menés miatt kinn vannak azok tesztelve lennének
    - akik otthon tudnak maradni ők pedig a 2 hét alatt akár meg is gyógyulhatnak vírusmentesek is lehetnek

Új hozzászólás Aktív témák