Új hozzászólás Aktív témák

  • dave_gahan

    aktív tag

    Üdv, 1 hete vagyok tulaja egy zöld 6/128GB-os Note 8 Pro-nak.

    Ahogy korábban is írtam, a Note 8 Pro és a Mi 9 Lite között vaciláltam. A döntésnél nyilván az egyéni preferenciák számítanak. Sztem a fotók terén nincs nagy különbség, a 48 MP-es IMX586 Sony szenzor mobilos fronton jónak számít, de a Note 8 Pro új 64 MP-ese sem rossz, sőt ennek vmivel nagyobb a mérete (1/1.7"), a képek kb. uolyan jók nappal és éjszaka is (az algoritmus hasonló lehet, azért eléggé agresszív a zajszűrés mindegyiknél).

    A Note 8 Pro-nál egyedül a mérettől tartottam. Bár valóban nagyobb készülék, mint a Mi 9 Lite, viszont az amoled kijelző beépített ujjlenyomatolvasója, ill. az AOD global stable romos gyér értesítésjelzése elég vegyes véleményeket szült... Természetesen kontrasztosabb az amoled, mint az IPS, de kézbe véve nekem a Note 8 Pro kijelzőjével sem volt gondom, pöpec (sőt, a Chrome-ban, mintha fluidabb lenne scrollozás közben, míg a Mi 9 Lite-on kicsit szaggatott a scroll). Arról nem beszélve, hogy "történelmi okokból" ugyan divat szidni a MediaTek procit, de a G90T teljesítménye legalább 30%-kal magasabb, mint a Snapdragon 710-esé, a GPU pedig még combosabb. A Note 8 Pro-ban wifi X antenna is van - bár ettől én nem tapasztaltam nagyobb wifi érzékenységet, lehet, h ez tényleg csak fekvő módban segít, ahogy a marketingben szerepel. ;]

    Visszatérve a méretre: nálam egy 139 mm-es LG G2-t váltott le... 😂 Sokáig úgy voltam vele, h 15 cm-nél nagyobb készüléket nem veszek. De ha ha ehhez tartom magam, nagyon beszűkítem a kínálatot. Vásárlás előtt megnéztem a Lurdy-ban, nem tartottam vészesnek, sőt: nagyon kellemes meglepetés volt, nem bántam meg. Egyébként normálisabb farmer zsebben elfér (elől is).
    A FB-os Xiaomi csoportokban is egyfolytában megy a sírás a Mediatek Helio G90T proci miatt, ha felmerül a kérdés, többen inkább a Mi 9 Lite-ot ajánlják (biztos az is egy jó készülék, de én a fentiek miatt a Note 8 Pro-ra szavaztam). Elképzelhetőnek tartom, hogy a proci mizéria miatt vannak kevesebben ebben a topicban (bár a Mi 9 Lite topic meg szinte csak romolásról szól, ami számomra totál érdektelen).

    Sorry, h ilyen bő lére eresztettem :DDD, végezetül még néhány dolog:
    - eddig egyszer teszteltem jobban a kamerát, de még csak a főszenzort, perpill nem okozott csalódást, sőt! Gcam-et még nem próbáltam.
    - akkuidő: játék nélkül olyan 10 óra körüli a SOT (screen on time), fényképezéssel 8-9-re jött ki, zsírhalom. :Y
    - tudom, hogy a GDPR miatt nincs hívásrögzítés, sőt, csak az alap Google tárcsázó van. Ebben viszont nem találtam gyorstárcsázási lehetőséget (widgetet), elképzelhető, hogy nincs is? :O

Új hozzászólás Aktív témák