Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jó cikk tényleg, köszi! Kedvet is kaptam a hosszú távú projektemre, ezzel kapcsolatban kérdeznék.

    A sok kézenfekvő feladat közül az általam leginkább megvalósítandó az egy kamerás megfigyelő rendszer otthonra. Kapásból a probléma, hogy a legtöbb ilyen célú kamera IP kamera, azaz kell neki egy LAN port, amiből a Pi-n csak egy van, az meg kell a programozáshoz.

    Tehát, tudja-e a Pi úgy kezelni a dolgokat, hogy mind a Pi, mind a kamera (kamerák) a routerre van(nak) kötve? Már csak az UTP kábellel való távolság áthidalás miatt sem jöhet szóba az USB kábellel való bohóckodás.

    Nem tudom, mennyi helyet foglal a rendszer maga, de gondolom egy 8Gb-s kártyán 6Gb simán leválasztható a felvételekre, amit csak akkor vegyen, ha mozgás van, legalább 720p@10-ben. Ha megtelik a kártya, a régebbi felvételeket törli és folytatja.

    Hab lenne a tortán, ha a felvételeket automatikusan feltöltené egy felhőbe.

    Sz'al a fentiekre mennyi az esély?

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • válasz cigam #24 üzenetére

    Nézegettem én is cikkeket, leírásokat, de vagy nagyon amatőröknek van USB kamerával (azzal kezdve, hogyan mentsél el egy file-t) vagy a Pi kamera moduljához van. Az meg mint olyan, használhatatlan, főleg, hogy egy normál kamerás rendszer 2-3 kamerából áll legalább.

    De, ha azt vesszük, hogy a Pi tulképp egy mini PC, amin futhat bármilyen Linuxos kameravezérlő program (a leírásokból legalább kiderült, mely szoftverekre érdemes gyúrni - MotionPie tűnik a nyerőnek), az meg látja a hálózatos kamerákat, talán nem veszett ügy.

    Ha sikerül, írok cikket :)

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák