Új hozzászólás Aktív témák

  • rollair

    csendes tag

    válasz doc #93 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek! :)

    Este (vagy a héten valamelyik este) nekiállok újra és kipróbálgatom. A port forwardingnál abban akadtam el eddig mindig, hogy a szolgáltatóm hálózatán belül egy fix (szerintem LAN-os IP-t) kapok, a noip és társai pedig nem LAN-os IP-ket kérnek, hanem "külsőt". Nagyon sügér vagyok a hálózatokhoz (és ezen az sem segít, hogy már órákat olvasgattam csak erről...), de úgy gondolom, hogy a port forward valahogy így működik: Dynamic DNS szolgáltató <=> saját internetszolgáltatóm <=>[kapcsolat a routerem és az internetszolgáltatóm hálózata között]<=> routerem <=> RPi webszervere, ahol a <=> legyen most az adatáramlás csatornája. Viszont ha én a szolgáltatóm hálózatán kapok egy LAN-os IP-t, akkor a DynDNS szolgáltató hogy oldja fel azt a problémát, hogy a kifelé látszó szolgáltatói IP-men keresztül elérje a LAN-os IP mögötti routeren forwardolt RPi webszerveremet? Úgy néz ki, hogy sehogy, jól látom?

    Ha pl. a munkahelyemről egy lekérdezést akarok csinálni arról, hogy mit mérnek a szenzoraim (amik adatait a RPi webszerveremre kiírom), akkor viszont elég lenne az SSH-s saját szerveres megoldás is (tehát, hogy a Pi csak elküldi az adatokat a külső szerverre és ott csak megjelenítem őket). Ez valószínűleg nálam is megoldja a port forward problémámat. Vagy a reverse SSH tunnel még ennél is jobb és "elvisz" a Pi webserverére, majd ott -akár távolról is- elindítasz egy zenét, vagy böngészed a könyvtáradat? Ne haragudjatok a sok kérdésért, de ezt nem látom világosan. :)

Új hozzászólás Aktív témák