Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz subset #37 üzenetére

    Szia!

    Hát a HTPC topicban nem tudom mennyire tartozik az ajánlottak közé ez az LC Power, de mikor legutóbb ott olvasgattam inkább olyan 60-80k környékén volt egy olyan HTPC gép amit ajánlani szoktak. És ehhez a 37-40k-s konfighoz képest is jóval olcsóbb egy 15-20k körüli Pi2 konfig, (főleg ha van az embernek otthon egy microSD-je, és egy használaton kivüli telefon töltője) Azokra az extrákra meg a felhasználók kb. 95%-ának nincs szüksége amit egy HTPC tudna nyújtani hozzá képest. Legalábbis ez az én véleményem. De mint írtam, a legnagyobb bajom a HTPC-vel az a HDMI CEC támogatás hiánya! Pedig a CEC a userek számára szerintem elengedhetetlen kell hogy legyen, így nálam az alap igényeket figyelembevéve vitathatatlanul, és egyértelműen a Pi2 a győztes.. Lehet venni persze a HTPC-hez is CEC adaptert, de csak az többe kerül mint egy pi2 konfig, ami azért eléggé nevetséges!

    Ja és mint ahogy írtam a cikkben is, még egy filmmel sem volt röccenésem sem, a hdmi passtrough is működik. Azt aláírom hogy, van aki ki tudja használni, high-eng usereknek kell a HTPC, de a legtöbbek igényét egy pi2 is gyönyörűen kielégiti. Ha kihasználnám és szükségem lenne arra a plusz tudásra, akkor pedig biztos nem ezt a 37k-s cuccot venném, hanem egy rendes 80-100k körüli cuccot, és mindenképp CEC adapterrel használnám.

Új hozzászólás Aktív témák