Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz BaLee #45 üzenetére

    Az elvet nagyvonalakban ismerem, csak azt nem láttam eddig, hogy a gyakorlatban a kriptókon túl milyen jelentős implementációja létezik. A nagy cégek közül a DHL akarja blokkláncra ültetni a hagyományos SCM folyamatokat, pl. az Accenture-rel és BMW-vel futtattak egy trialt. Nem tudom, hol tartanak vele, csak erről hallottam még korábban, és általános dolgok helyett ehhez hasonló példákat várok.

    Nálam is a vásárlás-utalás-beszedés a legkézenfekvőbb banki tranzakciók, igen, ezek egyszerűen és széleskörűen beivódtak a hétköznapokba. Nem látom, hogyan válthatóak ki ilyen minőségben kriptóval, amikor itthonról még a PayPal-t se lehet trükközés nélkül kriptóval használni.

    Hitelkártyával én havi ~4000 forint pluszban voltam amúgy, de a netbankos nyilvántartása és visszatérítések kezelése baromi kényelmetlen volt nekem, és lemondtam inkább.

    [ Szerkesztve ]

  • TomMusic

    őstag

    válasz BaLee #45 üzenetére

    4 éve voltam egy blockchain előadáson, ahol pedzegették, hogy ez lesz az új p*na az IT-ban. Azóta annyi történt, hogy kicsit könnyebb illegális dolgokhoz hozzájutni a darkweben, meg néhány helyen több áramot használnak, meg kicsit megkavarta a VGA bizniszt.
    Minden más egyelőre spekuláció, és nincs semmi haszna. Lehetne. De sok minden más is lehetne még a világon...
    Aki meg azzal érvel hogy "de hát ezzel el lehetne kerülni a bankok lehúzását", annak meg kéne érteni, hogy a világ nem így működik. Sose volt ingyen semmi, és nem is lesz. Nem fogja engedni a világ egy ingyenes tranzakciókezelő szolgáltatás globális elterjedését.
    Mint ha kijelentenénk hogy holnaptól ingyen lesz a narancslé. Ez túl sok nagyhatalmú ember
    szemét szúrná.
    Átvenni a bankok meg nem tudom mennyire fogják, mert a mostani rendszer is hatékony, mi a manónak ölnének bele csilliókat hogy átáljanak egy másik rendszerre, amiben ugyanúgy vannak security hole-ok. Amikor azt a pénzt el tudják költeni luxusjachtokra vagy befektetésekre.
    Szerintem.

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • kopi72

    aktív tag

    válasz BaLee #45 üzenetére

    bankoltseg? Havi beerkezo 400-ra nekem 0 minden. Jo oke, ha lejar a kartyam az 2 evente 2-3e ft..

    [ Szerkesztve ]

    Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

Új hozzászólás Aktív témák