Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #445 üzenetére

    Mivel nem igazán próbáltad gondolom én, vagy javítsd ki -ez nem igazán nézőpont kérdése
    Én próbáltam sharpening filterrel az 1080 P-s felbontást a monitoromon. Tavaly 5700 kártyával is most meg 2070 nel ugyan azon a monitoron.
    Zavaró volt és sokszor ingadozást kiakadást tapasztaltam az adaptiv syncben nvidiánál, és eltorzulást a képen főleg 32 " monitoron mint az enyém AMD nél.
    Észrevehető volt hogy kisebb felbontáson van kitérítve a kép a sharpening pedig zavaró volt többször, mind Nvidia mind AMD kártyán, nem igazán tartom jó megoldásnak egyiket sem egyik gyártónál sem.
    DLSS sima nem igazán tűnt fel hogy aktiválva van, biztos találtam volna észrevehető hibákat,de az amiket a tesztekben látsz álló képeken 200-400x zoommal nem adja vissza azt amit tapasztalsz játék közben, mert az kb észrevehetetlen. Számomra vállalhatóbb mint egy 1440P-s monitoron 1080 P ben játszani. Ettől függetlenül zavart amikor aktiválva volt az is.
    Az élesítő filtereket beaktiválva a DLSS mellé viszont már nem igazán lehetne észreveni semmit ha jó lenne a megvalósítás.De mint írtam sokszor természetellenes színek és bántó a textúrák szélein az élesítésből adódó kontúr gyors mozgásnál. Nem tudom ezt megfogalmazni igazán. Majd írok egy logout bejegyzést erről.
    Én a natívban hiszek továbbra is az biztos, maximum a raytracing miatt áldozom fel magam a DLSS / Direct ML oltárán mert a 2070 már - remélem- kevés lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák