Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Dilikutya #253 üzenetére

    Az a gond, hogy itt igazságot tenni nem lehet, mert mindenkinek egy kicsit igaza is van, meg nem is. Igen furán nézne egy 40k-s VGA teszt egy 40k-s gépben. 150k alatt ma játékra összerakni komplett gépet nem igazán logikus döntés, lássuk be. Az is igaz, hogy a PH-s tesztekben az is tetszett plecsnit kap, ami még a tesztben is egyértelműen egy fos. Ám evidens, hogy az ilyen-olyan kft-től, -computer-Magyarországtól kapott HW-t nem lehet a sárgaföldig lemosni, mert akkor lehet, hogy a következő körben nem ide fogják adni és akkor te is, meg én is teszt nélkül maradunk... De ebben a cikkben is említették, hogy baromira nem jó ennek a karinak az ára, és teljesítményben sem akkora ász, mint az ára tükrözné. Egyértelmű, hogy a két évvel ezelőtti 58xx széria is még mindig jobb vétel, és annak is a középső tesója (5850) ugyanennyi pénzért sokkal jobban megéri (a teljesítményt tekintve) mint ez a kari. Ez a kártya a 6850 szintjét sem üti meg, ami meg eleve gyengébb volt az 5850-es kártyánál, tehát nagyon nincs miről beszélni. Majd rájönnek ott fent, hogy ennyiért a kutyának sem kell és lemegy az ára szépen a saját szintjére, oda, ahova való a 22k-s kategóriába..
    Azért látható, hogy ha egy 150k-s gépben ennyit tud, akkor mennyire semmit nem fog érni egy C2D-s konfigban. Ezért nem is éri meg megnézni - szerintem. Egy olyan gépben jön ki egy VGA teljesítménye, ahol semmilyen egyéb korlátokban nem ütközik, mert nem CPU limites lesz a gamma. Személy szerint nekem ez jobb, ha egy ilyen konfigban látom az összehasonlítást, semmint egy olyanban, ahol már elhasal a gém a cpu-n, és nyomokban sem jövök rá, hogy vajon mit tudhat a VGA, mert attól a szaros cpu-tól a büdös életben nem fog kiderülni.
    Ez nem azt jelenti, hogy nem lenne némely ponton igazad, de azt is be kell látnod, hogy mindennek megvannak a maga korlátai - hozzáteszem - sajnos.

    Szép napot..;).

Új hozzászólás Aktív témák