Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz Cifu #31 üzenetére

    Ebben a történetben az a gáz, hogy 1 NASsá feltuningolt media playerbe raktak a 10GBase-T-t miközben a legtöbb QNAP SOHO NAS-ban ahol sokkal több értelme lenne ott meg még mindig nincs semmi.

    OK értem én, hogy SSD stb. hogy szuper halk legyen és akkor már nem jó a gigabit.
    Viszont már alapból totál rossz (mármint nekünk vásárlóknak) az elképzelés.
    Sokkal inkább az kellene legyen a setup, hogy nagyon olcsó média játszó (ide bőven elég a gigabit) és külön NAS SSD gyorsítással, SOHO környezetben a nap 24 órájából legalább 23-ban a HDD be sem kelle legyen kapcsolva.
    Vagy ha egyben van a kettő akkor lehetne rádiós/WiFis távirányító és a NAS-t simán el lehetne rejteni úgy, hogy nem zavaró a hangja (amíg a HDMI kábel bírja).

    De nem. Véletlenül se akarnak olyat, ami gazdaságos racionalitás lenne.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz atike #115 üzenetére

    Ez nem a melyik NAS-t vegyem topic, szóval csak röviden reagálnék.
    Sosem szabad 1 brand/márka összes termékét 1 kalap alá venni.
    Mindenből van jó vételnek számító termék ill. kevésbé jó vétel, mindenki saját igényei szerint.

    Anno én a TS-253A-ra szavaztam (nem ok nélkül az olcsóbb 4GB-osra) a saját igényeim szerint, persze apróról +20K-ért instant vettem vettem bele 16G RAM-ot (igen támogatja, bepattintottam azóta soha nem volt vele gond).
    Feltettem rá pár Qnapclub-os csomagot, ill. optware-t (részletek visszakereshető a QNAP-os topikban) azóta gond nélkül használom.

    A HW közeli dolgok persze gyártóspecifikusak, de az app (docker, VM) szintű dolgok már nem, szóval itt már tök mindegy mit vesz az ember mindenki kb. ugyanabból az OS halmazból merít.

    Szóval nagyon nem látom a Syno előnyét, pláne nem olyan vassal ami nem X86 (amit jelenleg bottal sem piszkálnék, annak ellenére, hogy pl. mikrokontroller szinten semmi gondom nincs az ARM-al)...
    Nem mellékesen 1 adott RAM mennyiség alatt garantált lesz a szenvedés...

    Ha valakinek nagyon kell lehet 10GBase-T-vel bővíthető vasat is venni. TS-253B+QM2-2P10G1T. Ez se egy költséghatékony megoldás, de legalább van, akinek ez kell.

    A supportot nem ismerem, soha nem volt dolgom velük, számomra egyébként is zeró érteke van pl. 1 jó fórum mellett.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz atike #148 üzenetére

    Azért döbbenetes, hogy miket írsz és mennyire el vagy tájolva a témában.

    Pont van mini-ITX-es gépem, amit tényleg úgy építettem, hogy megfelelő SW-el akár a témában szereplő NAS-t is simán hozza (SW-t/HW-t is tudok rajta tervezni, HW alatt FPGAs dologkat is értve) bár jelenleg nem ez a használati területe . 30-ból még 1 normálisabb lap sem jön ki hozzá, SFX táp se éppen olcsó + komolyabb proci + RAM stb. Nem mellékesen a 10GBase-T kártya el fogja vinni az 1 szem PCIe slot-ot (bár lehet esetleg még riser-el bűvészkedni) szóval eldöntheted megelégszel 2xgigabittel (meglepő ezek a mini-ITXes lapok jobban felszereltek ilyen szempontból mint pl. a mATX) vagy inkább diszkrét VGA-t használsz (pl. félmagasat ha a topik lejátszójához hasonlatosat szeretnél, de még az is magasabb lesz mint a topik lejátszója mondjuk cserébe nem lesz gondja kihajtani bármilyen megjelenítőt).

    Ha nem kell adatbiztonság, akkor minek nas...? A nas árából egy alap számítógép vígan kijön és másra is tudja használni, mint adattárolásra...

    Itt is döbbenetes amit írsz (mindez az után, hogy Magnat adott 1 hosszú, de még vsz. mindig nem teljes listát arról, hogy a raid me ellen nem véd...). Adatbiztonság ott kezdődik, hogy földrajzilag több helyen tárolod az adatokat. Próbálj már meg kilépni ebből a write only módból.
    Nem mellékesen aligha hiszem, hogy átlag usernek TB-okat kell biztonságban tudni (sokkal inkább max néhány GB amit MS, Google stb utánad dob ingyen felhőben).
    Hivatásos fotósnak/videósnak igen, de ha még nem jött rá, hogy kollégával osztozik több NAS-on (földrajzilag több helyen), akkor jobban jár akkor megérdemli a sorsát.

    1 normálist NAS-t bőven másra is tudod használni mint adattárolásra (és itt kilépve a tágabb értelemben vett adattárolás témájából mint kamerák képének mentése, NAS log szerverként használata stb) kb. néhány katt-katt után.
    Nem szeretnék ennek részleteibe belemenni, de pl. lényegében web-es GW (vagy inkább proxy) ként is tudom a NAS-t használni. Ha meg már van web akkor van pl. GoTTY akkor meg már van SSH amit egyébként pl. lehet nem tudnál használni stb.
    Korábban ilyesmire felokosított routert használtam, de szép lassan rájöttem, hogy a QNAP NASom annyira stabil, hogy jelenleg a router csak a 443-as port forwardingban működik közre, bár ha több időm lesz lehet a mostani routerem is okosítani fogom (ha már a vas bírja). Nem mellékesen PC/router ilyen szinten okosítása komoly időket tud elvinni, még ha valaki ért is hozzá, ha meg nem akkor meg sose fejezed be.

Új hozzászólás Aktív témák