Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vajga #43 üzenetére

    azért kell a 120hz, mert az másodpercenként 120 teljes képfrissítést takar... ezalatt a másodperc alatt felváltva a jobb és a bal látja a képet, tehát összesen 60-szor a bal és 60-szor a jobb... 60hz esetén ha 2-vel osztasz, akkor 30-30 az arány... hiába nem láttam még ilyet 60hz-en, tuti, hogy nagyon ramaty lehet...

    olcsó "szemüveges megoldás" pedig a piros-kék / piros-zöld szemüveg, amit fillérekért lehet kapni... ez más téma (stereo 3d), volt is hozzá szerencsém (van is ilyen szemüvegem), de rövid idő alatt lefárad tőle a fejem... :(

    a cikkhez hozzászólva: egyelőre engem is hidegen hagy a 3d az ára miatt... később pedig ha olcsó lesz és lesz olyan megoldás, ami tetszeni fog és mondjuk egy avatar hosszúságú film alatt sem lesz pörkölt az agyamból, akkor benevezek rá :K (nagyon szeretjük asszonnyal a horror-okat, hangulatos lenne azért otthon mozizni egy 140centi körüli képernyőn)

    #47: a kommented felbontásra vonatkozó részével nem értek csak egyet: szerintem érdemes képernyőt úgy választani, hogy optimális távolságból nézze az ember és ebben az esetben lehet látni a különbséget fullhd és hd ready között is :K az már más kérdés, ha valaki mondjuk 82centis fullhd-t vesz arra, hogy 4méterről nézhesse rajta az analógban kapott barátokköztöt... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Vajga #43 üzenetére

    TFT-nél nincs olyan, ami megy alacsonyabb frekin. 120 Hz kell. Esetleg CRT-él elég a 100 Hz is. Ezek voltak régebben menők.
    A passzív szemüveghez elég a 60 Hz, de ott olyan monitor kell, ami dupla paneles, ami szintén speciális kiváltság.
    Ami megy az átlag monitorokkal az a vörös-cián.

    (#46) mephi666: Már kaptam pár közelítőleges árat a gyártóktól. Lesz 50-70 dolláros látszólag normális megoldás is. Azt persze nem tudom, hogy mennyire gáz a cucc. Majd beteszteljük, ha megérkeznek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák