Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz S_x96x_S #9 üzenetére

    hmm... ez akkor egy nagyon "gyorsan tegyük bele" PCIE5, ami nem is mindenhova terjed ki, eleve a CPU és chipset között is csak PCIE4 kapcsolat lesz, pedig ott is jól jönne a gyorsabb (kisebb időzítésű) kapcsolat.
    De eddig nem is figyeltem eddig, de intel CPU-kból USB és sata port közvetlenül nem is jön? Minden csak a chipsetből?
    Bár mondjuk AMD-nél is kb. minek, csak kevés alaplapon használják ezt ki (ha kihasználják akkor meg jön a tili-toli, hogy milyen funkció kell ... pl. B450 tomahawk-on, ha M2 foglalatot használom akkor nem 6 Sata port van, csak 4db)
    AMD viszont emiatt mehetne elvileg külső chipset nélkül is, csak CPU-ra rákötve (értelem szerüen akkor kevesebb port lehetőséggel), de ilyen alaplap nem sok van, még ITX-re is inkább rákerül a chipset hiába vola elég csak a CPUban levő csatlakozási szám, mert akkor nem kell külön BIOS modell ITX alaplapokra (és ténylegesen csak kevés gép jelenik meg emiatt külső chipset nélkül). De nagyon eltértem a témától így nem folytatom.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz eldiablo #14 üzenetére

    MSI B450 Tomahawknál van sajnos ilyen korlátozás, 3db SATA portot használtam volna, de akkor már a lap végén levőket mert pont jó helyen voltak... kiderült 2 nem megy belőlük mert NVME SSD-t raktam be (még csak nem is SATA-sat, olyan ami PCIE interface-t használja).
    Ugyan ilyen korlátozás ennél az alaplapnál, ha a két 16x méretű közti PCIE 1x portot használom az alsóbbik 16x formájú valójában csak 4x port onnantól csak 2x ként megy... bár utóbbi veszély nem fenyeget, hogy gond, mert "úgy se fér oda semmi" nálam a VGA-tól.

    Utána néztem körbe más jobb vétel lett-e volna, de valamennyi gyártó B sorozatos lapja ilyen, ha tudtam volna (vagy jobban figyeltem volna) akkor valami X470/570 lapot veszek...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák