Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz lenox #40 üzenetére

    Akkor tudod, hogy a videó technikában a HDR-nek a rögzítésnél van szerepe. Ezt pedig csak a megjelenítő fizikai kontrsztjában lehet maximum megjeleníteni... Az hogy bővítik a színteret és egyéb törekvések vannak, teljesen rendben van... Csak én ezen fejlesztések összességét nem HDR-nek hívnám, mert szerintem nem helyes... Például a Sony X8505C egy firmware frissítéssel kapta meg a HDR plecsnit... Mostani cikk pedig arról szól, hogy megállapítsák a HDR feltételeit... Te nem érzed úgy, hogy a sorred nem túl logikus??? :U Sőt úgy mondanám itt valami bűzlik... Hasonlóan, mint a 1200Mhz-es LCD TV esete, ami a 75Hz jelet sem tudja már megjeleníteni... Ja, hogy ezek a számok már messze nem a megjelenítő sávszélességét jelentik... Aha..
    Nos legalább ennyire képlékeny és megtévesztő a HDR TV is... Az én mondanivalóm csupán csak az, hogy a műszaki paraméterek közlését, már rég nem a fejlesztő mérnökök hagyják jóvá, hanem a dumagyáros marketingesek... Ennyi. Nem azt mondom, hogy rossz maga a fejlődés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák