Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    válasz csipuka #41 üzenetére

    "Par hete voltam a piacon kerestem magamnak lekvar befozeshez sargabarackot. Az egysegar X volt, de mivel kb 15kg-ot hoztam, meg tudtunk egyezni 2/3-as X-ben. Mindenki jol jart"

    Kéve ha az eladó nem a saját termékét árulta hanem csak viszonteladó (pl ms magyarországi fejesek)
    Aztán ha azt mondta a tulajnak ,hogy azért adta olcsóbban a portékát mert csak igy lehetettt eladni a vevőnek... aki nem magának vette hanem szintén tovább adta annak akinek kell.
    A vevő meg ugye teljes áron fizetett a viszonteladónak.
    tehát 1 kg sárgabarackot nem 100Ft ért adta el hanem csak 60 ért. A vevö viszont akinek kellett a sárgabarack azt monda 100-as volt kilója igy minden kg-on 40 ft maradt
    A 40-est kilonként elfelezték igy mindenkinek maradt 20-as.....a vevő visszajárt mindig ezután az eladó meg mindig olcsóbban adta ,mert kapott érte zsebbe vissza pénzt.
    Igy a fő eladó,t és aki lekvárt főzött belöle, mindkettőt átverték... ezt hivják megvesztegetésnek meg lopásnak

    Kissé nagyobb tételben /milliárdok/ már jó buli ez... igy érthető?

    [ Szerkesztve ]

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák