Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz kispx #11 üzenetére

    "Mellékesen, ha már annyit is mondani nekik, hogy Firefox OS, vagy meglátják a tűzróka emblémáját, emlékeznek valamelyik böngészőre."

    De ne feledd, hogy a Firefox egyrészt desktopon régóta zuhan, másrészt ha nem mélyednek bele, akkor a sztereotípia pont fordítottja lesz a valóságnak.

    Vagyis a Firefox nagy, lomha, lassú, bugos, erőforrászabáló (függetlenül attól, hogy ezek melyike milyen mértékben áll rá), a Google Chrome pedig kicsi, gyors, letisztult, szabványkövető, stb, stb. (mellesleg egy buta, konfigurálhatatlan szar).

    Itt pedig ahogy abból leveszem (mivel eddig még nem találkoztam Androidos telefonnal úgy, hogy fogtam is volna a kezemben), amiket a fórumokon írnak az Android szénné konfigurálható (amit egy Google termékeket csak desktopon ismerő számára ez hihetetlennek tűnik, hogy a Google és a konfigurálható egy mondatban említhető bárhol is, talán a Gmail-t leszámítva, az tényleg egész korrekt ilyen téren), a FirefoxOS pedig (aminek a böngészője desktopon konfigurálható szénné) kicsi, gyors és gyenge hardveren is jól fut, viszont szenved a HTML5+CSS3+JS korlátaitól.

    (#14) HuMarc: "de ez a pár ember jóval kisebb tömeg annál, ami az FFOS sikeressé tételéhez kéne."

    Ilyen mozaikszóval magyar nyelvterületen nem is lesz túl sikeres. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz csasaKKP #31 üzenetére

    Mi baj volt a Bada-val (a marketing hiányát leszámítva)? Egyszer volt a kezemben, de szerintem a kőbalta iOS-t magasan verte.

  • Penge_4

    veterán

    válasz HoaryFox #43 üzenetére

    "használtam Chrome-ot elég sokáig, de a FF mégis valahogy jobb nekem, hiába zabálja fel nekem az egész gépet, egyszer nem közölt ilyet, hogy "Hoppá!' :)"

    Néha tényleg tök kényelmetlenül érzem magam, hogy csak nálam kell(ene) erőmű a Chrome-hoz. Komolyan mondom, mintha a szoftvereknek lelke lenne. A Firefox 26 kiegészítővel és 8 userJS-sel (és 16 tabbal) most jelenleg 526 megát eszik.

    A Chrome nálam start után eszik 7-800 megát, mikor még csak az about:memory van betöltve. Ha minden kiegészítőt letiltok "csak" 150 körül, de az is elég, mert nyitok egy új tabot, amin betöltök egy YouTube videót (a PPAPI Linuxon jobb) vagy Maps-et (ott nem akadozik), máris 4-500 MB körül van a böngésző. 2 gigával úgy érzem magam, mint anno 128 MB-tal XP-n.

    Az Opera (12) gyorsan felkúszik 500-800 körüli értékre az adaptív memóriakezelése miatt, de cserébe rohadt gyors, a Firefox viszont tényleg egész korrektül kezeli már a memóriát (viszont cserébe még mindig lomha, de mikor zabálta még 3-as verziók környékén, akkor is lassú volt).

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #58 üzenetére

    "A script -ek nagy része úgyis teljesen felesleges dolgokat művel, így nincs rá rájuk szükség..."

    Ja. Pl. AJAX, jQuery, legördülőmenük, stb. :D Egyébként tényleg nem rossz, mert csak egyszer kell bekonfigurálni és legalább véd az XSS ellen, de ettől még semmit nem segített a lomhaságon.

    Igazából nem csak a response time (tabváltás, menünyitás, stb.) a rossz. Megnyitok 2-3 lapot a háttérben, az animáció másodpercekre beáll és nagyon lassan töltődnek be az oldalak.

    Ha kikapcsolom a lemezcache-t, attól sem lesz gyorsabb semmivel, csak újraindításkor fog tovább tartani a megnyitott fülek betöltése (a pinned tabokat betölti).

    (#63) CPT.Pirk: "Ott van natív ramdisk (ha bekapcsolod az fstabban), ha beállítod az oda cachelést, akkor mint a villám olyan gyorsan működik és indul."

    Igen, mert 2 giga RAM nem kevés már önmagában is lassan mindenhez, de még le is csípek belőle. ;]

Új hozzászólás Aktív témák