Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz Dr. Akula #18 üzenetére

    Az remek időutazás lenne a egyenesen 2002-be, amikor 5 CD íróval másolták egyszerre a filmeket és játékokat, mellette meg 5db mobil rack volt, hasonló célra.
    A legtöbbünknek már nincs erre igénye, ezért lépett a piac más irányba.

    Amit te szeretnél, egy BQ 801-ről levett radiátor/venti tartó keret és 3D nyomtató segítségével megoldható szerintem. Vagy egy régebbi Fractal ház (ha jól rémlik 3db 5,25" hely volt bennük) egy dremel segítségével bővíthető 6 vagy akár 7-re és szintén 3D nyomtatva a támaszt is el lehet készíteni hozzá.
    Én csináltam 5,25" helyre 3,5" tartót, kis gumis alátétekkel semmi hangja nem volt.

    On:
    Én a szellőzés miatt inkább P600S-t vettem. Ugyanaz a tooling és a belső, és azt kell mondjam remek konstrukció.
    Ez is biztosan az, és a mai divatnak megfelelően a csicsa is megvan rajta.
    Nálam is van benne RGB, nagyon jó asztali lámpa pótlék. :)

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz bulikavagyok #66 üzenetére

    Az, hogy valaki boltban dolgozik, egyáltalán nem garantálja hogy ért hozzá. Azért szerelték a géped 5 órán át (kamu, 2 óra max), mert az olcsó "behányom az alkatrészeket oszt jó az úgy" gépekhez vannak szokva.

    Szerintem nézz pár Youtube videót (pl PCX több tucat gép építő videója van fent YT-on) és rakd össze te magad a géped. Ha van két kezed, egy rendes csavarhúzó készleted (pl az Aldis 5000Ft-os, cserélhető bit fejekkel), meg egy kicsi csillagfejű vagy hosszú szárúban ugyanez, akkor nem lesz kihívás számodra. Az összes kábelt csak egyféleképp és egy bizonyos helyre lehet bedugni...
    Én nem járok Miskolc közelében már egy ideje, ha 3 évvel ezelőtt szólsz... :(

    A gépházhoz adniuk kellett egy átlátszó dobozt benne csavarokkal, ott találsz olyan csavarokat mint ami a VGA rögzítetlen vége alatt van. A VGA-t vízszintesbe mozgatod, egyik kezeddel tartod, míg a másikkal behajtod az egyik csavart. Utána a második csavar jöhet.
    A VGA előtt lógó kábelhez szükséged lesz az alaplap leírására, ott találsz majd egy ábrát, hogy abba a nagyobb analóg csatlakozóba jelölt kábelek melyikét hova kell dugni. Ez a legnagyobb macera kb egy gép építés során, a többi gyerekjáték.
    Biztos van olyan fórum topik, ahol szívesen segítenek ha van kérdésed, vagy privátban.

    Amúgy is... A legrosszabb ami történhet, hogy megszereted a bütykölést és bekerülsz az "olcsóbb lett volna drogosnak lenni" sorstársak közé :D

    U.i.: Az a te kérésed volt, hogy a HDD a venti előtt legyen? Lenne neki hely lent a takaró alatt, és akkor nem lógna ott csúnyába...

    [ Szerkesztve ]

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz bulikavagyok #71 üzenetére

    Óvatosan indulj neki, aztán nem lesz gond.
    Én 12 évesen kezdtem (2005), először csak a gép takarítással kompresszorral, utána komponensek kiszerelése és úgy takarítás, majd 15 évesen már saját építésű géppel. Persze akkor 3 évi zsebpénzem volt egy közepes gép, ezért a hosszú tanulási szakasz.

Új hozzászólás Aktív témák