Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bundyta

    tag

    Könyörgöm, valaki mondja már meg, melyik lejátszó tudja rendesen lepörgetni a 23.976-ot!

    És melyiknél lehet rakni a felirat mögé kitakarást?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz #75912448 #101 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszodat, tehát a 24.976 nem fog beszaggatni rajta.

    És a feliratkezelés? Tud a külső felirat mögé sötét sávot rakni?

    Nem szeretném nagyon leszólni a tesztműsort, de kimaradt pár lényeges dolog:

    - milyen a képe kompozit bemeneten? Nekem pl csak 1 HDMI bemenet van a TV-men, az is foglalt. Általában mp4, vagy DIVX-es kódolású filmet nézek, kíváncsi lettem volna, milyen a kép a "legrosszabb" bemeneten.

    - hogyan keveri le a(z) x.1-es hangot a sztereo kimeneten? Lehet-e kérni, hogy a beszédsávot hozza előre, a többit meg halkítsa le?

    - tud-e torrentezni?

    - egyszerű-e LAN-on (Wi-Fi-n) összelökni XP-vel, vagy Win7-tel?

    - van-e valamilyen lényeges különbség a gyárilag telepített fw és mondjuk a frissen feltelepített között?

    - képes-e az USB portjára kötött külső, csak USB-s csatlakozóval rendelkező 2.5"-os HDD-t meghajtani? Hogyan indulnak róla a filmek?

    - enged-e külső feliratot menet közben betölteni?

    - külsőleg rákötött DVD/Blu-Ray meghajtóról hogyan kezeli a gyári/R/RW-s lemezeket?

    - ISO-ba mentett Br/DVD-vel hogyan boldogul?

    - ha nem kértem felirat bekapcsolást - ez olyan lemezeknél van, ahol menü nincs erre, de van felirat a DVD-n -, akkor benyomja alá?

    Megannyi - számomra - érdekes kérdés, mégsincs rá válasz a teszten. Helyette megy a fikázás, meg a Killa Sample magasztalása. Ha már 50 perces a műsor, akkor annak legalább a fele felesleges volt. :-(

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Ezt is letesztelhetnétek. Mondjuk a link a fw frissítéshez érdekes helyre visz.

    Katt ide...

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz erdoke #104 üzenetére

    Köszönöm szépen...

    Tudom, a vesszőparipám, mert a VLC / KM Player is tudja, de ez a játékos tud-e a felirat mögé fekete sávot rakni?

    Ez azért fontos, mert sok filmen néha alig lehet olvasni a feliratot, vagy égetett idegennyelvű felirattal szedtem le, vagy amikor nagyon világos a háttér és engem nem zavarna, ha bekapcsolhatom a funkciót, letakarná az égetett feliratot / világos hátteret.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Helló!

    Megjött a masina, de csak most próbáltam ki. Killa és egyéb sample nem nagyon hat meg, ezért másfelé indultam - nem rakom sorrendbe, csak így, ömlesztve:

    - a megrendelés napját követő napon kihozta a GLS Futárszolgálat, az általam kért időintervallumban: THX!
    - kár, h nem került bele a dobozba egy HDMI kábel, illetve elemek, de megoldottam
    - réges-régi fényképezőmmel készített .mov lejátszása: OK
    - elsőre egyértelmű a menü kezelése - 2012 januári firmware van rajta
    - automatikusan nem áll át 30/25/24f/s-re, de van hozzá gomb a távirányítón, illetve a májusi fw-ben már kiküszöbölték ezt a hiányosságot is
    - kicsit tompábban játssza le a hangot
    - baromi jó, hogy még 2x-es előre tekerésnél is van hang
    - tolócsúszkán állítható, hová szeretnénk beletekerni, gombnyomásra odaugrik
    - a felirat-kezelése: át kell nevezni ugyan olyanra - nyilván marad a .srt - a felirat nevét, nem komálja, ha a kis- és nagybetű különbözik
    - a felirat pozíciója - jól jött! -, színe, mérete, kódolása állítható, ellenben nem lehet a felirat mögé takarást kérni, ami nagy hiba, mert párszor nagyon jól jött volna. Emiatt visszatekerés, felirat pl sárga legyen és akkor már jobban olvasható...
    - van rajta USB3.0-s port is - az egyiknek fekete a csatlakozója, a másiknak babakék

    - hogy Video_TS-ből játszik-e DVD-t, fogalmam sincs, majd megnézem. .iso-m sincs, ezt is kiderítem - kár, h a killa sample-n kívül alig tesztelt az úr valamit. Nem teszt, amit csinált, vicc.

    - Android-ba butulva valamiért lassabban reagál a távirányító gombjaira

    A műsorban nem sikerült a youtube klienst használni. Nos, ez valóban így van. Ellenben ha az Internet Explorer ikonra kattintott volna - would have clicked :D - a kolléga, akkor egy virtuális billentyűzet segítségével a tecsőre eljut és indulhat a buli. A tecsőn a lejátszást teljes képernyőn nyomatja.

    Megnéztem, az index.hu is bejön, de így: http://m.index.hu - a butatelóra optimalizált változat, örültem is, hogy jövőre 350Ft lesz a villamosjegy. Frankón lehet navigálni, olvasni, visszalépni. A virtuális billentyűzet angol nyelvű, abc sorrendbe van rakva, van simbol kapcsoló a különböző írásjeleknek. Hogy kezel-e a játékos PC-s USB-s billentyűzetet, fogalmam sincs - PS/2-esem van. Jó lenne, könnyebb lenne megadni az URL-eket.

    Kapásból DHCP-n keresztül kért és kapott IP-t, ezzel nincs gond. Ellenben nem tudtam átállítani bejing-ről bujapestre, izé, Budapestre a lokációmat. Szerettem volna tudni, lefagynak-e a tökeim, vagy sem.

    Van még egy rahedli - szerintem teljesen felesleges - játék telepítve a masinára.

    Egy dolog fájóan hiányzik róla: a komponens csatlakozók hada. Még átalakítóval is jó lett volna.

    Összefoglalva: a játékos tetszik, amire kell, használom.

    2012 januárjában a sebesség-bolt-ban 11.900Ft-ért lehetett hozzájutni. Most 24.990Ft. Nem volt több, mint 2x-es béremelésem, gyerekek!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #219 üzenetére

    Írd be a lejátszo ip címét a böngészödbe,

    Beírtam, de utána meg kéri, hogy adjak meg két számot. De mit?

    @Kisgyerek:

    Valóban, tévedtem, mea culpa. S/C, nem mindegy.

    @Redhunter:

    Pedig a Prohardver is tesztelte.

    Valamit itt is.

    Kedvenc részünk a videós volt, azon belül is a feliratos. Ugyanis itt nem csak a betűk, hanem hátterük színét is megadhattuk.

    Egy apró feature, ami bosszantóan hiányzik a játékosból. Bizonyára programozó zseninek kell lenni hozzá, hogy ez megadható legyen. És hab lenne a tortán, ha az átlátszóságát is lehetne állítani 10%-onként.

    A PH segíthetne, kivel kell felvenni a kapcsolatot, hogy ezt az apróságot ugyan tegye már bele a következő frissítésbe... :O

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz zoltan6 #227 üzenetére

    @Laca0:

    Feltettem az okosított firmware-t. Persze izzadtam egy adagot, mert rosszul van leírva az ápdét:

    AJÁNLOTT: Frissítés a "Restore" gombbal (Ez a módszer használható szintén frissítésre és a rendszer újra flash-elésére is)

    Csomagold ki a ZIP/RAR fájlt és az "install.img" fájlt másold egy pendrive gyökerébe (ne rakd semmilyen mappába). Erre a célra ajánlott egy 1 - 8GB-os, FAT/FAT32-re formázott pendrive használata.
    Aztán dugd a pendrive-ot a lejátszó USB csatlakozójába.
    Kapcsold ki a lejátszót és a készülék jobb oldalán található "Restore" gombot nyomd meg és tartsd lenyomva és kapcsold be újra a lejátszót (ne engedd el a Restore-t!).
    Megjelenik a frissítésre figyelmeztető panel, és amikor a panelen megjelenik a "Frissítés" (UPDATE), akkor már elengedheted a Restore gombot, elkezdődik a frissítés.

    Egy lépés kimaradt a leírásból - a gyáriból is. Az utolsó lépés után vagy 15 percet vártam, semmi. Kihúztam a pendrive-omat, reset, erre kiírja, nem sikerült a frissítés. Újra reset, végre megjelent a kék háttér, elindult a pálcika-roham balról jobbra feltöltődve, hogy update-l. Na végre...

    Az új fw-nek hatalmas előnye, hogy nem szenvedtem a gépemről a belépéssel. Nem kért semmilyen kódot kétszer, és hála Zoltan6-nak, most már Buddhapest is megjelenik. Azért a dátum beállítása idióta jenkis - hónap/nap/év.

    A menü látványosabb lett - nem mintha engem ez lázba hozna.

    A VIDEO_TS-k könyvtáramat kapásból felajánlotta, h lejátssza és most nem szarakodott a menüben, mint a gyári fw - nem tudtam valamiért egyből indítani a filmeket, most meg igen. Azért még tesztelem, mert háklis vagyok pár dologra.

    A felirat kezelése nem változott, talán szebb lett a betű rajzolata C-Europe mód(e)ban. (Szóvicc volt.) Kicsit halkabban játszotta le a Naruto Shippuden utolsó két részét - Tsunade cicjet :P és közé... hagyjuk.

    Román IP-s rádiók tömkelege jött be, majd letesztelem, megnézem, hogyan lehet magyar adókat fogni - TV-t is, de ha valakinek van tippje, kérem szépen segítsen!

    @Redhunter:

    Nincs valami címed a programozókhoz? A feliratos dolgot megcsinálhatnák. Sokunk bizonyára örülne neki.

    Még tesztelek, ha valakit érdekel, leírom, mire jutottam...

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz tomazin #231 üzenetére

    Ok, kerítek egyet, mert engem is érdekel. Ha működik, azt hiszem veszek egy vájörlessz kéjbórdot hozzá, melyen van tapipad. Kell a szomszédnak, hogy két eszközt használjak feleslegesen...

    Az androidos dolog engem nem nagyon izgat. Valahogy csak fel lehet tenni rá, ez biztos, csak nem tudom, hogyan. Nem fogom meghack-elni, akár csak a C-64 DTV-met... pedig eszközöm van hozzá, de nincs még egy tartalékban belőle...

    Más tészta. Feljebb belinkeltem ezt az oldalt. Valószínűleg én vagyok az értetlen, de nem tudom, hogyan tudnám a weather.lang-ot felrakni hálózaton keresztül a kis csöppségre.

    http://egreatr6s.wikidot.com/weather

    Windows-ból hálózaton keresztül a legegyszerűbb felmásolni.
    Start menü - Futtatás (vagy Win7-ben: Start - a "Keresés programokban és fájlokban") sorba beírni a lejátszó hálózati IP címét ( \\lejátszó_IP_címe ) - ENTER.
    A hely, ahová a weather.lang fájlt másolni kell:

    root/usr/local/etc/dvdplayer/

    Nos, nekem nem sikerült. Hogyan kell megcsinálni?

    Még pár dolog, hátha valakinek jól jön:

    - bármilyen anyagba a beletekerés után, ha lejátszást kérsz, egyből lejátsza
    - ellenben ha leállítod a lejátszást, vagy 2mp-ig "gondolkozik"
    - kb 50mp kell neki a bekapcsolástól számítva, hogy tudd használni a játékost
    - a 320GByte-os WD-s USB 2.0-s külső vinyómat rádugtam az USB 2.0-s portjára. Elég áramot adott neki, tudtam böngészgetni a lejátszandó állományok között
    - jpg-t és png képet is megjelenít - egyelőre többet nem próbáltam

    Ha valaki tudna a fejlesztő(k)höz elérhetőséget - a román sráchoz -, kérem tegye közzé, vagy privátban küldje át. Ezt találtam, de e-mail címet viszont...

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Valakit itt érdekelt a billentyűzet vezérlés. Nos, működik.

    Vettem egy Logitec K400-as touchpad-es wireless billentyűzetet - lehet röhögni: 10.990Ft-ért. (Jó, tudom, a hugica hapsijának a nagyfaterjának az unokaöccsének a rokona 45Ft-ért vett ugyan ilyet.)

    Szóval a dobozban van ez a billentyűzet, egy USB toldó és egy körömnyi USB-s rádiós adóvevő hozzá. Ezt benyomtam a játékosba, majd a billentyűzetbe szerettem volna tenni két elemet, mire kiderült, van már benne. Ez egy plusz pont.

    A touchpad-del remekül lehet navigálni, a billentyűzetről meg gépelni. Pár helyen persze nem működik, vmelyik tecső kliensnél asszem' nem - as if a YoutubeHD-nál nem megy, majd még egyszer megnézem.

    Lassan reagál a gombok nyomkodására, vagyis ne ezen gyakorold a gyors- és gépírást. Ellenben remek, hogy nem kell a távirányítóval szenvedni.

    Hátha valaki belefut ebbe: van ugye két böngésző az Androidra/ba telepítve. Az egyik ikonja Internet Explorer-es, a másik neve meg Dolphin Browser. Na ez utóbbi nagy ívben kerülendő, de beszívtam vele...! Valamiért meguntam, h mindig feljött a kérdés, melyik legyen az alapértelmezett és a DB-t választottam. Innentől kezdve a youtoube-on semmit sem volt hajlandó megnyitni és lejátszani, csak újraindította a játékost. Az Alkalmazások közül, vagy honnan, el is tűnt az Internet Explorer ikonja. Hogyan lehet visszahozni? Nos a Rendszer menü egyik alpontjában a gyári visszaállítást lehet kérni. Factory default néven mutatkozik, de lehet, hogy gyári beállítások alkalmazása...

    Még valami: nincs scrollgomb a billentyűzeten. Ellenben, ha a tapipadon "kattintasz", hajlandó nagyítani kissé a honlapot, így jobban olvasható.

    Ja, egy ideig magyar billentyűzet kiosztást használt, most meg angolt. Hol lehet ezt a játékoson beállítani?

    Így végre megint lett Explorer és a benne megnyitott tecsőből végre hajlandó volt lejátszani videókat. De a nagy bánatomra pl a Quake 2 bullz videóit nem - Quake2 Jump Movie by Bullz Ezt biztosan nem.

    És még egy dolgot felfedeztem: épp kedvenc sorozatgyilkosom utóbbi epizódját néztem és valamiért félbe kellett szakítanom az élményt. Majd másnap, megint áram alá helyeztem a játékost, bekapcsoltam és hihetetlen, de megjegyezte, milyen magasra tettem a feliratot - ellenben a C-Europe beállítást elfelejtette.

    A lényeg: a billentyűzet jó vétel volt.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz Kami11 #257 üzenetére

    Betenném a pendrive-ot és reset-et nyomva tartva újra megkísérelném a procedúrát...

    1. pd be.

    2. reset-et nyomod.

    3. páöer on

    4. vársz

    5. reset elenged

    6. vársz legalább 10 percet, ha eztán sem megy... :-(

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Sziasztok!

    Tovább, ömlesztve:

    - mind a két böngésző szar. Lassú, mint a tetű, pl a vezess.hu oldalt nézve. Egyébként is, nem böngészésre használom általában, bár néha jó olvasni pár dolgot. (Nem, bekapcsolásnál nem boot-ol &roidba, marad, ahogy van.)

    - nem tettem fel a novemberi fw-t, az eggyel előbbi van rajta, mint a 220(?)-as hozzászólásomnál írtam.

    - ha VIDEO_TS könyvtárad van és van benne "anyag" - értsd: DVD belenyomva -, akkor megkérdezi, h beleugorjon-e, vagy lejátssza. A Setup-ban állítható, hogy kérdezze, vagy sem, hát kérdezze. A lényeg, hogy VIDEO_TS-t használj, mert ha a "DVD" lejátszása közben stop-polsz, vagy return-t nyomsz, nem a DVD menüjébe ugrik, hanem a könyvtárba, ahonnan a VIDEO_TS-be navigáltál.

    - ki tudja miért, de érdemes végig kivárni, míg a rákötött USB-s merevlemezedet végignyálazza. Nálam előfordult 1-1 alkalommal, h scan közben a Files menüre álltam és belementem volna, erre a marhája újraindította magát.

    - elképzelhető, h nem jó a filmed kódolása, pl 23.99 -es és hiába van a menüben beállítva a 24p, mert ha a TV-d nem tudja, röcögni fog. Megoldás lehet átnyomni a távirányítón 60p-be. Néha segít, néha meg nem.

    Youtube Leanback-es tapasztalatok:

    - a videóknál, pl Tomcat-féle biciklitolvajos-üldözős-lefülelőseknél nem 16:9-ben jeleníti meg, hanem 4:3-ban, értsd, levágja a szélét. És ezen az sem segít, h 720p-ben vagyok.

    - lehet képarányt állítani a távirányítóval.

    - ne nyomj return-t, vagy ha vettél vezeték nélküli tapipados billentyűzetet, azon ne fogd menekülőre a dolgot, mert kilép a lejátszóból. Helyette felfelé nyíl, ez a vissza.

    - szintén várd ki, miután benyilaztad és Enterezted a keresendő címet a Leanback-es keresőbe, hogy találjon valamit, mert ha elnavigálsz jobb felülre az ALL/HD-hoz, akkor önkéntelenül HD-ra állítod. Visszaállítani meg nem egyszerű.

    - egyébként rádió keresésnél tudsz rendesen gépelni, nem kell a kurzornyilak + Enter kombóval küzdened. Hogy ezt miért nem lehetett a YTL-nél megoldani, passz.

    +18:

    - van ugye a vTuner, melyben rádiók tömkelege van
    - és van a közelében, balra - most nem ugrik be, melyik ikon az -, egy lehetőség, ahol az európai és egyéb netes TV-ket bámulhasd.
    - amikor ezen szörföztem, az XXX adókat megnéztem - naná! A 4/5-e nem működik, amelyik meg igen, ott valami gagyi reklám megy. Még elenyészőbb, ahol áthatod gyakorlatban azt, amiről a haverjaid előtt felvágsz, hogy csináltad - elméletben. :D Van belőle HD-s is - passz, h melyik megy, csak végiglöktem őket.

    Tanulni vágyóknak:
    - van egy rahedli külföldi adó, aki eléggé elvetemült, kínai nyelvű csatornát is nézhet. Román nyelvűből meg Dunát lehet rekeszteni.

    Van lehetőség magyar adókat is nézni, éekszen mintha lett volna. Vagy 10mp-et késik a netes adás a sugárzotthoz képest - ha már írtam volna, akkor bocs.

    HDMI bemenetet nélkülözőknek

    Mivel van rajta kompozit kimenet, a régi TV-ken is nézhető a mozi a kis cuccról. Ezt 100%-ban nem próbáltam ki, a HD-R TV-men viszont igen. A baj ezzel az, h nem érdekli, milyen felbontást állítasz be, akkor is kiküldi a jelet a kompozit kimeneten. Mondjuk nálam megmutatta a TV-n a képet.

    Hogy a "sima", PAL/NTSC jelet fogadó TV-ken mit csinál, még nem néztem meg - melyek nem tudnak 768x576-nál(PAL) nagyobb felbontást megjeleníteni. A kép minősége viszont ótvar a HDMI-hez képest, de azért nem kell sírni, ha filmet nézel, nem olyan zavaró.

    A legbosszantóbb apróságok, melyek a fw-ben orvosolhatóak lennének, ha el lehetne érni a fejlesztőket:

    1. A feliratkezelés
    - nem lehet beválogatni a feliratot: pl a (p)Resident Evil-t szeretném nézni úgy, h váltogathassak mondjuk a magyar, német és angol nyelvű feliratok között. Ezt nem lehet megtenni, mert csak azt a feliratot tölti be, aminek a neve megegyezik a filmével: resident.avi + resident.srt

    - nem lehet a felirat mögé tenni takarást. Ez azért elég alapvető lenne.

    - ki tudja miért, ha DVD formátumú filmet nézek, lemarad a hang az elejéről, úgy 1-2mp hosszan. PC-n, mellyel összevágtam a DVD-t, ott normálisan lejátssza.

    2. Nincs automatikus frame rate felismerés

    - bárki bármit állít, a tavaly májusi no office kiadás nem ismeri. Nekem még soha nem detektálta, h 24/25/30 a frame rate, vagy sem.

    3. Ha már rátették:

    3.1. A két böngésző lassú és pocsék. Ha nem tudja megjeleníteni a flash-t, hagyja ki.
    Nem lehet scrollozni úgy, h lenne jobb oldalt egy tolócsúszka, ezt megfognám a bal gombbal és a tapipadon fel-le tudnám csúsztatni az oldalt. Helyette mindig katt bele az oldalba, ott "megfogom" és amennyit a tapipad enged, annyit lehet scrollozni.

    3.2. Miért kell kilépni az Android menübe mind a két böngészőnek, ha összeomlik? Ne jelenítse meg a lapot és kész.

    3.3. Nem tudom, hogyan lehet a Delfines böngészőn, ha már csináltam füleket és lescrolloztam, átváltani egy másik fülre. Helyette mindig fel kell scrollozni és úgy már lehet váltogatni a fülek között.

    3.4. Mért kell a YouTube Leanback Youtube-os videók megnézéséhez? Miért nem megy böngészőből? Némelyik megy, de többnyire kilépteti a böngészőt - mint a belógatott Turbo Debugger, ami anno mindig visszalépett DOS-ba... :-D

    3.5. Kinek hiányoznának a hülye játékok? Helyette csiszolni kéne egy kicsit a böngészőkön, h használhatóbbak legyenek, mert pl a Prohardver-t böngészve néha lehagyja az oldal alját. Olvasol egy cikket, scrollozol lejjebb, erre főoldal van még ott. Hát ez gagyi, már bocsánatot kérek érte.

    Hol lehet felvenni a fw készítővel kapcsolatot? Szívesen besegítek a tesztelésemmel a munkájába!

    Egyelőre ennyi, gyerekek, ha valami tapasztalatotok van még, írjátok meg itt, a fórumban!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz Bundyta #273 üzenetére

    Rosszul írtam: ha DVD formátumban van filmed, de az nem VIDEO_TS elnevezésű könyvtárban van, akkor a leállításnál, return-nél nyom vissza oda, ahonnan belenavigáltál a könyvtárba.

    Így már egyértelmű lesz, mit szerettem volna mondani.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz lacko6 #292 üzenetére

    Leszedtem, kinyomtam a pendriveomra. Semmi akadás, röcögés. Igaz, HD Ready tv-n néztem 720p 60fps-en a 24fps-es részletet, amit feltoltál.

    Más: két éve vettem egy Panasonic videokamerát, ami SD kártyára menti a PAL SD anyagot. A filmeket mod kiterjesztéssel menti el, ezt nem tudja megnyitni, de ha mpeg, vagy mpg-re átnevezem, lejátssza a Gréti.

    írtam egy levelet Gréti apukájának, ugyan tegye már bele a feliratkezelést; lehessen hátteret tenni a felirat mögé, más elnevezésű feliratot is ki lehessen választani, stb. A remény hal meg utoljára.

    Még egy kérdés, hátha valaki tud segíteni: más, de szintén Realtek 1186+-os chipset-tel rendelkező masina fw-jét fel lehet nyomni a Grétire? Természetesen az R sorozatra gondoltam...

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #312 üzenetére

    Erről jut eszembe, itt nyilván van sok külsővinyós fórumtárs, találkoztatok már ilyennel: ha bekapcsolom a külső merevlemezt (ill. a házát), akkor szépen mutatja a ledsor, hogy bekapcsolt, és a vinyó ilyen halk kis zümmögő hangot hallat, de nem pörög fel. Kb. 1 percet kell (mindig, de mindig ugyan annyit) várni, hogy felpörgesse, utána minden ok a következő hidegindításig. Minden vinyóval ezt csinálja. Szerintetek??

    Lehet, h hw hiba, de nem biztos. Nekem néha eljátssza a WD320 Passport külső USB2.0-s vinyómmal. Szerintem az USB kábellel lesz a probléma, kis igazítás és egyből olvassa a dolgokat.

    Ja, egy tipp: érdemes néha kivárni, h végignyálazza a vinyó tartalmát - amíg ki nem írja, h a Tárhely újraböngészése. Ugyanis néha előfordul, h nem várom meg és belépnék a Files-ba, reboot-olja a játékos magát.

    Még valami: mint mondtam, írtam a supportnak. Ott a 2.5.8-as fw-t ajánlották. Mondtam, h ismerem, de mit lehetne rárakni? Az R160-as fw-je a levél szerint jó rá. Lehet, megpróbálom, de előtte egy R160-ast megnézek közelebbről.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #316 üzenetére

    Azért írtam nekik, mert a feliratkezelés még mindig rossz:
    - nem tudsz tetszőleges feliratot betölteni
    - nem tudsz a felirat mögé takarást kérni
    - böngésző problémák

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #315 üzenetére

    Az előbb nézni szerettem volna filmet. Véletlenül hozzáértem az USB kábelhez, már el is dobta a kapcsolatát a vinyóval. Kihúztam, vártam egy kicsit, majd visszadugtam az USB kábelt és megint minden OK volt. Ezért is gyanakszom kábel hibára.

    Egy R160S tesztet csinálhatna valaki... már ha van nekije ilyenije. :-)

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Sziasztok!

    Ma lefuttattam azt a tesztet, amire képtelenség rávenni a PH!TV-seket. Na mindegy, legalább mi már tudjuk, h a kis játékos mit - nem - tud lejátszani, megjeleníteni.

    Ezt töltöttem le és próbáltam belelépni, mert elvileg tud .iso-ból is játszani:

    DivXTestCDv2.0.by.bbdoc_forum.surdvd.com.iso

    Nem lehetett belelépni, ezért "kicsomagoltam" és végignyomkodtam a könyvtárakat.

    Ami a lényeg most, az a H, I és J könyvtárak tartalma, úgymint Video_codecs, Containers, Subtitles könyvtárak.

    98%-ban mindent lejátszott, megjelenített, így csak a hibás, nem teljesen, vagy nem megjelenített dolgokat sorolom fel:

    vid_g3 - GMC Warp point 3-as formátum. Kiírta, hogy a 3-as verziója nem támogatott, ennek ellenére lejátszotta...

    Cont_1C, 3C, stb - nálam nincs 5.1-es hangrendszer, a 6Ch-s audiók hangja lehalkult. HDMI-n megy a TV-be, nincs erősítőm, stb.

    Feliratkezelés:

    Sub_2 - a HTML tag-ek közül ad pár tesztet. Ilyen a font color, ami itt nem működik. Kiírja <font color ="#FFFF00">, de nem színezi át a betűket.

    Sub_10 - speciális karakterek megjelenítése, a háttérben Mátrix 2, Neo felteszi a szemüveget, mielőtt a kedvencem monológját hallgatná meg, majd 100-an rárontanának. Nem, nem a kedvencemre... szóval amit nem jelenített meg a játékos, azok a következő karakterek - elválasztásnak vesszőt használok:

    - valamilyen 'f' betű

    - ^, oe, ~, minden umlautos betű,

    - lefelé fordított ! és ? jel

    - felső 1, 2, 3, fok-jel, a és vonás

    - felső 1/2, 1/3, 1/4 jelek

    - balra dőlő vesszővel az á, Á, é, É, í, Í, ú, ó

    - kalapos e és u, kalap: ^

    - AE egyben

    - tilde-vel: o

    - és a fok jellel a tetején az A betű

    Az audio-t majd megnézem egyszer, ha valakit nagyon érdekel, de ez nem a lejátszó, hanem a programozók érdeme. A nem hivatalos, CS-s 2.5.6.0-s verziót töltöttem rá, amelynek elakadt a tecsős lejátszója.

    Azt meg tudná mondani valaki, h melyik rajzfilmből való a CONT-6A.wmv file tartalma?

    Aki meg feltette a BART-os image-t, kérem nézze már meg, h a feliratkezelésnél lehet-e hátteret nyomni a felirat mögé, illetve a HTML tag-eket kezeli-e?

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Gyerekek!

    Akinek fent van a Castle féle új image, kérem nézze már meg, h lehet-e a felirat mögé hátteret kérni?

    Továbbá kérek szépen valamilyen e-mail címet a készítőkhöz.

    Köszönöm szépen!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #409 üzenetére

    Köszönöm szépen az infót!

    Akkor egyelőre várok, nincs értelme feltenni a BC-s verziót.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom, h csak a saját igényem, de egy DVD lejásztóval kapcsolatos dolgot NEM tud a kis lejátszó, mert a fw sem tudja.

    Szóval VIDEO_TS-ből DVD-t lejátszva nem lehet gombnyomásra kockánként léptetni előre-hátra, mint "rendes" asztali DVD lejátszón a DVD-t. Miért nem?

    Jó, van lassítás, de pl nem lehet pár kockát előre-hátra játszatni gombnyomásra - nyomod, előre lép egyet, nyomod a másikat, egyet visszalép.

    Még valami: ha chaptereltem a DVD anyagomat - .VOB -, akkor hogyan lehet chapter-t váltani?

    A youtube videó kereséséhez külső billentyűzetet - wifiset -, vagy a távirányítót használjátok?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Belenéztem az img-be, hátha valakit érdekel:

    x:\Bast Castle\Bast_Castle_v1.02_Egreat_CSv1.2.0_xLiveCZ5.9\Install\package2\usr.local.etc\other\rutorrent\lang

    Ez a torrenthez van, de van benne magyarítás.

    Ha lesz időm, felboncolom nyelv ügyben... de ha valakinek van tippje, hol lehetne átírogatni a dolgokat, annak örülnék. Az időjárásnál van lehetőség magyar oldalt megadni a fw-ben.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #498 üzenetére

    a neve Cristian Stoica, egy programozó.

    Tudsz hozzá mondani e-mail címet? Légyszi', privátban küldd át!

    Arra szeretném kérni, h tegye bele a FW-be a felirat választás lehetőségét - bármilyen nevűt be lehessen tölteni, illetve lehessen hátteret tenni a felirat mögé.

    Köszönöm szépen!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #515 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Az imént írtam neki - főleg a hátteres problémával kapcsolatban. Remélhetőleg megcsinálja mindenki örömére.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #565 üzenetére

    Hali!

    Hogyan kell, kinek? Beregisztráltam, beküldtem, h remélhetőleg ő a fejlesztő és szeretném, ha hátteret tudna "csinálni" a felirat mögé.

    Szerinted?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #569 üzenetére

    Az imént tvíteltem Nick-kel. Beírta, hogy ilyet szeretnék? Nyomott egy linket hozzá. Mondtam, igen, mint itt.

    Úgy kértem, h ki/be lehessen kapcsolni. Remélem megcsinálja.

    (Nem értem, miért marad ki szinte minden lejátszóból ez az opció?)

    Ja, feltűnt nektek, mintha ez a topik tartalmazná a legtöbb hozzászólást? A Dűne a kanyarban sincs, pláne, h az sem tudja azt, amit feljebb belinkeltem. :-)

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #573 üzenetére

    Bundy Ta ‏@la_banditos

    @estakon Hello! Hopefully u're the developer? I'd like this, if you programmed into the BastCastle: background back the subtitles. Thanks!

    Nick ‏@estakon

    @la_banditos Half transparent ? similar to this ? pic.twitter.com/jKdkKyLoDK

    Bundy Ta ‏@la_banditos

    @estakon Hi Nick! Like that, or this: http://pcvilag.muskatli.hu/backgrd.jpg I'd like this option /backgrnd on/off /in the new BC firmware! Do this plz!

    Nick ‏@estakon

    @la_banditos Will be added to the Flash™ Subtitles first, then I will try to modify an general subtitle system.

    Bundy Ta ‏@la_banditos

    @estakon Nick! Ok, many thanks! Oh, can I ask one more thing? Play frame-by-frame the movie after play. No slower and slower, plz!
    Megnyitás

    Nick Nick ‏@estakon

    @la_banditos V1.02 already has frame-by-frame. Use irfake to assign this code CC337F80 to any key you want /usr/local/etc/shadow_irrp.dat

    Érted, mit mondott? Mert én nem fogom. Mi az az irfake? Hogyan rendeljem hozzá a kódot? Mit is kell tenni?

    (Ha fuuton rasen shurikent nem is kap az arcába, örülhet, h elkerülte az Ezeréves kín-t! ;] )

    :R Ettől függetlenül gigarespect a munkájáért! :R

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #576 üzenetére

    Kezdem kapizsgálni... de megint nem világos ez a másolás. Látom a hálózaton a játékost, a böngészőből bele is tudok menni, de mintha nem érném el Win Commander alól. De lehet, h én bénázok valamit...

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #587 üzenetére

    Most írtam neki - Nick -, h az új fw tudja-e a felirat mögötti hátteres dolgot? Illetve hogyan tudnám implementálni a magyar nyelvet a fw-be, valamint a youtube leanback-nél csak a kurzor nyilak + enter működik a wireless billentyűzetemen keresztül.

    Csak így hirtelen ennyi... :-)

    http://code.google.com/p/bast-castle/wiki/NightlyBuilds

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #590 üzenetére

    Lehet már a felirat mögé tenni végre takarást? Pikcsőrt plííííz!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #593 üzenetére

    Nagyon jó lesz ez. Persze nincs kitesztelve, de hiba van: é, ő betűk mintha nem jelennének meg.

    Ellenben(!) kezeli a html tag-eket, pl <i:></i:> azért tettem oda a :-ot, h megjelenítse.

    Írok majd neki, h van pár apróság - pl be tudjam lőni Budapest-et, ne felejtse el az időt, amikor leállítottam a lejátszást, onnan folytassa, stb.

    Kicsit egyszerű a menü, feltettem a xEgreat-III-R6S-2.6.8.0-by-CSv2.3 fw-t.

    Megvárom, míg "kiokosítja", mert nagyon jó lesz - csak hiányzik a böngésző, néha megnézem az indexet, a prohardvert, stb.

    Fogom természetesen tesztelni...!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Csináltam egy kívánság listát. Tudom, Nick közben pár dolgot megcsinált, de hátha valakinek még vannak ötletei, ne fogja vissza magát. Holnap este is felnézek ide, ha van kívánság és kéred, kirakom és szólok Nick-nek.

    Szerintem egyszerűbb összegyűjteni a kívánságokat és úgy megkérni, h csiszolja a fw-t.

    Azért ez mégis csak baró, h az R6S-hez lehet kérni plusz feature-öket. Vajon lenne gyártó, aki így megcsinálná azokat? Szerintem nem, mert akkor nem lehetne eladni ugyan azt a killa sample féle vacakot lejátszó masinákat, ha egyszer egy rendesen kiokosított fw-rel jelenne meg egy lejátszó.

    És nekem úgy tűnik, Gréti esetében elindult valami...

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #601 üzenetére

    Haliztok!

    Frissítettem a kívánságlistát és csiviteltem Nick-nek. Reméljük lesz olyan rendes és segít a bajban...

    Bár ilyen jó support lenne mindenkinek!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz slecht #604 üzenetére

    Hali!

    Nick jelezte, el van havazva, nem ígér semmit... azért belinkeltem neki magunkat és megköszöntem a munkáját. Titkon remélem megcsinálja a dolgokat, amiket kértünk.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz csocsoszán #608 üzenetére

    Nincs mit. Gondoltam egyszerűbb összefogni a kívánságokat és egyszerre tolmácsolni neki.

    @dunkel
    Nem várhatjuk el tőle, h azonnal ugorjon 1-1 kívánságra. Ha lehetne neki küldeni a stabil verzióért mondjuk 5€-t, rajtam nem múlna. Ennyit igazán megérdemel, donate...

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #621 üzenetére

    Skacok!

    Valaki kérem foglalja már össze pontokban, mit tapasztal ezzel a verzióval - minden apróságot kérek szépen!

    Kedd este legyen a határidő, kiteszem megint és értesítem Nick-ket. Rendben?

    Jut eszembe, felirat kezelés: lehet tetszőleges feliratot betölteni, vagy csak azt, melynek u.a. a neve, mint a filmnek?

    Pl.: film.avi + film.srt, vagy lehet film_eng.srt, film_ger.srt, film_hun.srt, stb.-t is betölteni?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #623 üzenetére

    Nem. Most nem jut eszembe, melyik beállítás az, de nem kell teljes, a képernyőn végigfutó csík a háttér mögé. Feljebb van két képernyőfotó, olyannak kell lennie.

    Azt hiszem feketén kell hagyni a csík színét - 0x000000 -, majd egyenként kipróbálni, melyik shadow-val megy.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz FefeeX #625 üzenetére

    Most megnéztem, mi a baj:

    Na ez. Nagyon helyes, h nem játssza le, hiszen látod, mi a hiba.
    Sajnos néha hanyagok az urak, akik csinálják ezeket a feliratokat és képtelenek egy CTRL+ I ('i') kombót nyomni a Subtitle Workshop-ban.

    Remélem segítettem...

    @csocsoszán

    Felvéve a kívánságlistára. Kértem a betölthető feliratot még, meg egy DVD-s apróságot.
    Köszi a felirat betöltés ellenőrzését!

    "Tört" angolsággal megkértem, nézze meg a wishlist-et - hiába, a twitteren nem tudok litániákat írni... :-)

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz korikmate #641 üzenetére

    És ez a mixed fw tudja a felirat-háttér bekapcsolós mókát? Van benne tecső kliens?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    Gyerekek!

    Egy kicsit szétszabdaltátok a fórumot, ami nem baj, csak kapkodom a fejem...

    Szóval vegyük a legutóbbi frissítést:
    Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.0_xLiveCZ6.5.rar
    v1.03 NB (uncompleted, for internal tests only) 10/03/2013 rev: 003 {Saturn package 1186 only}

    Nos, ha jól értettem, a következő problémák vannak:

    1. Nincs automata frame rate felismerés és elvileg nem tudja a 23.976-ot sem. Egyébként jó lenne, ha valaki pl egy 15 mp-es ilyen fr-jú filmet feltenne valahová, h a többiek is tudják tesztelni.

    2. Hiába állítod Central European-re a felirat kódolását, legközelebb megint kínai nyelvű lesz. (Viszont bekapcsolható végre a felirat mögé a háttér! Váóóóó!)

    3. Pontosan milyen mp3-at nem tudsz lejátszani / szaggatva játszik csak le? CBR/VBR mp3-mal is ez a helyzet?

    4. Most akkor lehet valódi 3D-s anyagot lejátszani, vagy sem? Kell valamit nyomkodni a távirányítón, vagy nem? Egyből lejátssza? Menü is van, rendesen?

    Nekem meg nehézkes a felfogásom. Tehát ez a fw tartalmaz tecső klienst és böngészőt? Ugyan az a "szép" menüje van, mint a CS-nek? (2.5.6.0)
    Bast_Castle_v1.03_003_CSv1.3.0_xLiveCZ6.5

    Tudja a felirat háttér beállítást? Megjegyzi a felirat CE beállítását és nem kapcsolgat vissza folyton kínaira? A Youtube Leanback kliensben lehet végre külső billentyűzetről is begépelni a karaktereket, nem csak kurzornyíl + [Enter] kombó van? És ezt már le tudja játszani?

    (Valaki kérte a SACD lejátszást, megírtam a wishlist-re és Nick-et megkértem, hátha...)

    Just one more thing - mondta Columbo hadnagy: valahol hátrébb valaki panaszkodott, h a külső, csak USB-s tápellátású vinyóját rendszeresen ledobja - kattog a vinyó, meg kiírja, h a háttértár nem biztonságos kiadása. Ebbe rendszeresen beleszaladok, de van megoldás. Ez kell, szerintem, mert mintha nem tudna elég áramot leadni valamiért...

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz gulyasa #710 üzenetére

    Bocsánatot kérek, de elveszítettem a fonalat.

    Melyik az a verzió, ami olyan "szép", mint a CS-s 2.5.6-os, van benne böngésző, YoutubeLB és be lehet kapcsolni a felirat mögé a hátteret? Illetve nem felejti el, h Central Europe-ot választottam kódolásnak és a 24/23.976-ot tudja?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz gulyasa #689 üzenetére

    OK, köszönöm.

    Ezek szerint még mindig vannak problémák, de szerencsére lassacskán egyre kevesebb.

    Mit írjak a wishlist-re még kiegészítés gyanánt?

    ÁÁÁÁÁÁLLLLJJJJ!

    Ne egyszerre, gyerekek! Tessék egyenként felsorolni, figyelembe véve az előtted hozzászólót - h ne írd még egyszer le ugyan azt feleslegesen -, neked mi az, ami még kéne...

    1. mp3 lejátszás. Kéretik kiegészíteni, h a VBR / CBR nem megy, vagy melyik bitrátás mp3-mal van gond? Van-e ID3 tag kezelés?

    Kérem a következőt!

    (Bocs a dedó miatt, de nekem is egyszerűbb, ha nem kell minden második-harmadik - nem törli meg az orromat, stb. - kívánságot kigyomlálnom. Holnap, péntek este 8 körül legyen a deadline, lefordítom, kiteszem és rácsivitelek Nick-re. OK?)

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz FefeeX #717 üzenetére

    Köszönöm szépen.

    Ezek szerint több feature nem kell, gyerekek?

    Ma este Dűn' HD lejátszó teszt a PH!TV-n. Izzítok a feliratos dologgal... :-D

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz FefeeX #725 üzenetére

    írd be következő pontnak, elmegy a listában aztán reméljük szerencséd lesz :) (a felirat hátteret pl gyorsan betette)

    A Popiban van ilyen felirat beállítási lehetőség?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz FefeeX #717 üzenetére

    2. Ezt nem értem. Hol tűnik el?

    3. Ennek így nincs értelme - Fringe s03e06:

    18
    00:00:46,180 --> 00:00:50,888
    STOCKTON KIKÖTŐ,
    MAINE

    19
    00:00:50,838 --> 00:00:54,941
    <i>Stockton kikötő,
    Stockton jelentkezz.</i>

    Ezért nem jeleníti meg.

    Újabb kívánságokat írtam meg a whl-re, DVD és automata framerate felismeréssel kapcsolatban. Egyébként frissítést tett közzé...

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz FefeeX #729 üzenetére

    Rendben, megpróbálom megfogalmazni, miért kellene mégis megjeleníteni azt a feliratot, melynek kezdete korábbi, mint az előző felirat vége időjelzése.

    Hm, nos, a Nightly build 003 (BC 1.02) nálam nem játszik egy csomó filmet, ráadásul sem vinyóról, sem NASról...

    Az előtte lévő verzió lejátszotta az eddigieket?

    Tehát belerakták a 24p-t csak mégis hibádzik valahol..

    Ezek szerint a 24p detektálással gond van.

    @ kiujt675hrg

    Az mire van?

    @Laca0

    Bocs a @oskodásért, de nem értem: amiről másoltál, onnan törlődött, vagy amire másoltál, ott nem jelent meg a file?

    @PistiSan

    Kérlek, ha van időd és kedved, nézd át az összes menüt a fordítási problémákkal kapcsolatban!

    Továbbá - ez... húzós lesz, de nem Rónai Egonnal - nyomd át rajta ezt.

    http://www.mpeg4-players.info/download/DivX.Test.CD.v2/

    A majd' 700 megásnak van két fontos könyvtára, a videós meg a hangos - majd megtalálod. Kicsit hosszadalmas, de nyomasd végig mindet.

    Van még feliratos könyvtára is, mit - nem - tud megjeleníteni. Esetleg érdemes azt is lefuttatnod.

    ISO-ból nem fog menni, csomagold ki pl egy pendrive-ra...

    Csak azért kérem, mert berosáltam a B/Dűn-e(?) tesztnél, h nem játszik le bizonyos kódolású anyagokat. A teszt CD-n van vagy 30 féle ilyen kódolású anyag.

    Itt már megcsináltam egyszer.

    Köszi!

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz FefeeX #745 üzenetére

    Melyik ez az ominózus 24p-s film? Csak h tudjak mint mondani Nick-nek...

    Valaki másnak valamilyen egyéb kívánsága, mi kerüljön bele a következő build-be?

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz gabika1969 #759 üzenetére

    Korrigálok: Egyik BC. sem tudja a DolbyT-HD 7.1 sávot.
    Az ember esze megáll, szétrobbanok!

    Komolyan mondom, valahol irigylem ez ilyen embereket, tényleg. Ennek aztán mindegy lehet, ki van kormányon, mennyi az euróárfolyam, mi történik körülötte a világban. Minden reggel meglepődik, hogy ma is felkelt a nap, csak arra kell koncentrálnia, hogy el ne felejtsen levegőt venni, és nehogy megegye a szappant vagy a villanykörtét. Talán olykor megdobálja apró kavicsokkal a fölötte elhaladó repülőgépet.

    :-D

    Idéztem, nem én találtam ki, de ide nagyon passzol és bocs, nem a kolléga boszigatása vezérelt, csak a humor!

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz PistiSan #765 üzenetére

    Feltettem a legutóbbi BC-t. Nos van benne tecső kliens négy hibával:

    - mindenképpen a távirányítóval tudom csak elérni, hogy a keresés funkciót elérjem
    - nem használhatom "rendesen" a külső billentyűzetemet - magyarul nem tudok gépelni, csak kurzornyilak + enter kombó van.
    - nem lehet beletekerni a videóba
    - nem lehet visszamenni a keresőbe, legalábbis nekem nem sikerült.

    Mondjuk az sem lenne hátrány, mint a CS-s verzióban, h lehet kérni, csak a HD-s anyagokat keresse ki.

    Egyébként pedig a video lejátszásnál - most nem youtube - még mindig nincs megoldva egy indikátorral, mint a CS-s verzióban, hogy lehessen tekerni, csak a bal felső sarokban lesz egy jobbra/balra nyíl, de nem írja, mennyivel ment előre / hátra. Ez felhasználói szempontból nem jó.

    Majdnem elfelejtettem: a külső vinyómhoz vettem Y-os USB kábelt. Ennek ellenére "kattog", vagyis mintha nem tudna felvenni elég áramot mindkét(!) USB csatlakozón keresztül a játékosból. A hiba nem ez.

    A hiba az, hogy ha nem pontosan illeszkednek a csatik a játékosba - nem mozdulhatnak el -, akkor csak kattogás van. Nálatok is előfordult ez a helyzet?

    És hol lehet a BC-s főmenüben beállítani, h automatikusan keressen USB-s eszközt? Mert nem találtam meg.

    Ja, van fordítási hiányosság a felirat kezelésnél. Például:

    - cross shadow - átlátszó
    - background subtitle - felirat háttérrel

    Ezek kellenének bele - van még több is, de az nem fontos.

    [ Szerkesztve ]

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz gulyasa #768 üzenetére

    Biztos, h nem. A WD 2.5" - 320 GB - hez adott gyárival is így van, PC-n nem. Az Y-os kábellel is eljátssza a nem tudok áramot felvenni című játékot. Most úgy sikerült megoldanom, h a kikapcsolt játékosra kötöm a vinyót, majd ez után kapcsolom be a játékost.

    Köszönöm szépen a fordítást.

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

  • Bundyta

    tag

    válasz gabika1969 #767 üzenetére

    Lefordítottam neki "ékes magyarsággal", de gondolom azért megérti - legközelebb frízör vödrökkel telepakolom és akkor be is csukja az ajtót. :-D

    A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Új hozzászólás Aktív témák