Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gubisadam

    aktív tag

    Nekem nagyon úgy tűnik hogy ezek a szabadalmi ügyek visszavetik néha a technológiai fejlődést.
    Én kitalálom és levédetem hogy a számítógép árammal működik és aki a jövőben ugyanígy akarja használni, az fizessen.... vagy hogy lebegő autó és ha netán lenne ilyen azt beperelem...

    Számomra kezd nagyon nevetségesnek hatni ez az egész.

    Persze, az más kérdés hogy amikor egy konkrétan kifejlesztett módszert lop el valaki.

    -= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

  • gubisadam

    aktív tag

    Egyetértek azzal hogy nagyon fontos a folyamatos fejlesztés és kutatás.

    DE amikor egy nagyon jó fejlesztést csinál valaki és védi le a profit érdekében, majd akár évekig hozzá sem nyúl, csak várja a licenszelésből adódó bevételt, azt elitéltem.

    Ha egy másik cég pedig az ő termékét akarja továbbfejleszteni mert belátható időn belül nem lesz elérhető alternatíva a jelenkori fizikai/kémiai technológiai korlátok miatt, akkor vagy fizessen ki akár pofátlanul magas jogdíjat, fel is út/le is út.

    Viszont ha a jogvédett dologra a legkisebb mértékben is hasonlító valamit alkalmaz/fejleszt, akkor foggal körömmel ugranak ellene.

    Félreértés ne essék: Az apple-t nem védem, sőőt! Számomra ők voltak mindig is az aki okkal/oknélkül perelt...(lásd két telefon kinézete..)

    Kell a szabadalom, mert versenyt teremt, viszont be kell látni hogy némely szakterületen féket is tud jelenteni.

    [ Szerkesztve ]

    -= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

Új hozzászólás Aktív témák