Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz vicze #15 üzenetére

    A 10-20% növekedés nálam nem egyenlő az általad emleget sokszorosára nőttel. :)
    Nálam a duplázás +100% eladást jelent. De késő van már és lehet hogy tévedek. :D

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz vicze #15 üzenetére

    Ez csak elorejelzes. Ami statisztikakat neztem, notebook es desktop egyutt, az 2020-ban 11-13%-os novekedest mutatott elozo evhez kepest, bar lehet az sem volt valos. A desktop lefele ment, a laptop felfele.

    Viszont ha volt is kiugras, ezeknek a tobbsegebe Intel hardver ment, igy ha nem is az osszes chip, de sok Intel gyartasu volt, mint a CPU-k, halozati, bt, tb chipek. Az Intel meg kicsit szigetkent veszeli at ezt a hianyt. Nem mondom, hogy nem erintette oket, de a sajat gyartasukban nincs konkurencia, nem kell osztozkodniuk, sot talan meg wafert is gyartanak es raktarkeszletuk is van puffernek.

    Akik jobban kongatjak a veszharangot az az autoipar, de ok maguknak is koszonhetik a dolgot, mert lemondtak a rendeleseiket. Mar 2019 kozepen elkezdtek visszavagni a gyartasukat, 2020 elejen, amikor - legalabbis az EU-ban - megugrottak az arak kb. falnak mentek. Akkor lehetett meg egy csokkentes a beszallitoik fele. Nem hiszem, hogy a karanten alatt tortent volna nagyobb csoda a vasarloi igenyek teren, igy valoszinubb, hogy a prognozisuk volt tul pesszimista.

    Tegnap olvastam egy cikket ahol azt emlitik, hogy az egyik nagy ok az az USA szankcioja volt a Huawei, majd a tobbi kinai ceg fele, ahol elvagtak a kinai SMIC chipgyartot is sok megrendelesrol. A Huawei is probalt legyartatni minel tobb chipet a hatarido elott, es talan mar ezt tette a Xiaomi es par masik ceg, aki gondolhatta, hogy o lesz a kovetkezo a sorban. Tehat a SMIC kapacitasanak tekintelyes resze kiesett a piacrol. A megrendeloik meg szaladtak mashova, de sok nyitott ajtot nem talaltak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák