Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz McDuglas #7 üzenetére

    Tele a piac ARM alapú SoHo / Home NASokkal :D
    A Qnap és a Synology 1-2-4 lemezes tárolói ilyesmiket is tartalmaznak.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz McDuglas #13 üzenetére

    Hát...
    Az igazat megvallva, régen én is ilyen csináld-magad ember voltam, aztán jött szembe az eBayen egy olcsó Qnap, megvettem, és utána láttam, hogy azt, amire idáig eljutok, nem kapom meg olcsóbban. És akkor még ott van az a kötelező kör, hogy veddmegszereldösszekonfiguráld. Az első NASom volt ez, hamar rájöttem, hogy a sok előny mellett, hogy ebben ARM valami van, az nem olyan jó. Vettem pH!-n egy másik, immár intel atom meghajtású Qnap NAS-t is, meg bele rendes merevlemezeket, és jött a megvilágosodás, hogy van rendes mindenből. Elég széles a gyári alkalmazások köre, és van egy Qnapclub alkalmazásáruház is. Innen kezdve nem szeretnék szívni a DIY NAS vonallal.

    Mire odajutsz, hogy valóban hot-swap keretben lesz a merevlemezed, és nem csavarozós házban, térfogatban is ekkora házba sikerül beépíteni, nem leszel beljebb. Tudást szedsz fel magadra, de hidd el, nem akarod.
    Terméktámogatás? Mit értesz ez alatt?
    Ha tudsz rá menteni, erről menteni, (s)ftp / torrent / http kliens, streaming minden formája (audió, videó), iTunes kiszolgáló (akinek kell), ezek alapból elérhető, és "egygombos" megoldások. Pár dolgot kell csak beírni, de úgy működik minden, mint androidon. Alkalmazást kikeresed, ráböksz, telepedik, használod. Ráadásul tud olyat, amit a "hobbi" NAS rendszerek szerintem nem, hogy IP kamera képet rögzítenek. Alapesetben 1-2 kamerát, de a licenszet lehet bővíteni, asszem 16..32 kameráig egy megfelelő NAS esetén. Komolyabbak persze tudnak elég sokat, de az nem az otthoni kategória.
    Az alatta futó OS-t néha lecseréli a Qnap, pár "javítás" megjelenik, de ezek nem világmegváltó dolgok. Illetve, néha azok, de az ilyen soho kategóriában azért ne várjunk nagy csodát.

    Igen, van szépsége a szereld magadnak, de amikor kiveszed a dobozból, bekapcsolod, és működik, annál szerintem nem kell jobbabb. Illetve, ez kényelmes.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák