Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz MiklosSaS #12 üzenetére

    Itt az a gond, hogy főleg AMD párti userek forrasztás pártiak voltak, erre kaptak egy pasztás megoldást. Most az történik, hogy megváltozik a véleményük, és mostantól nem rossz az a pasztás megoldás, ha alsó kategóriás terméknél használják, és nem a 100.000Ft+ kategóriában. Az egész véleményük a kukába került, mert azt mondták, hogy ilyen filléres pasztás megoldás a sátán műve, mert pár centet spórol vele a cég.

    Az én meglátásom, hogy ez a lehető legrosszabb megoldás lett, mert ált. azért vesznek 45-65W TDP-s procit, mert számít a fogyasztás, melegedés és a hőmérséklet. Kis házba kerül, ahol figyelni kell, hogy ne fűtsön fel más alkatrészeket.
    Én pasztás Intel-el ezt megkaptam, szóval meg lehet csinálni pasztával is. Annyi, hogy nekik ez nem jött össze. Nekem marha nagy szívás lenne ez a proci, mert low profile coolerrel hűvösen és olyan halkan, ahogy nekem jó... hát kb lehetetlen lehet. Igaz volt 89°C is a tesztekben, meg 60°C is, de nekem a 60 is sok.

    Még jobban jártak volna, ha a 100.000Ft+ kategóriában csinálják, ott úgyis kilós hőcsöves megoldás vagy víz kerül rá akár ATX házban, ami gyorsan elvezeti a hőt és elég nagy felület van átmelegedni és a zajra sem olyan kényes a vásárlóközönség.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Yutani #21 üzenetére

    A tegnapi hírre a 20. hsz-nél jött az első fecske, utána nem néztem, de biztos vagyok benne, hogy ez lesz a következő hónapokban a sláger:
    hokuszpk: "nekem sem tetszik ez a pasztazas, de azert nemmindegy, hogy egy 30-50eft -s kupak alatt van paszta, vagy egy tunningcelrara arult 100+ -os "K' kupak alatt..."

    Én le**om, hogy mivel rakják rá a kupakot, csak tudjak venni alig melegedő cpu-t. Ha nem tudnánk, hogy melyikre hogy kerül fel, akkor tippre pl. azt mondanám, hogy az enyém forrasztott, az FX-es AMD-k meg pl. pasztásak, ugye a melegedés alapján, mert elvileg a forrasztás jobb, a pasztázást pedig még el is b.ák, mert sz*r pasztát tesznek fel buborékosan, ha minden igaz.

    Szerencsétlenek lehet, hogy eddig nem tudtak pasztázni, mert egy bulldozer megsült volna, aztán kiálltak marketing célokkal, hogy "igen, mi forrasztunk", majd most s**get csinálnak a szájukból (az AMD, mint cég), és kihoznak egy pasztás megoldást. Még akkor is volt pasztás megoldásuk, amikor kiálltak, hogy hát "igen, mi forrasztunk".

    GAI: Akkor viszont jó ez így, bent marad ott a 90°C, ott elfér, a borda és a levegő meg marad 25°C, a venti fordulatot meg fixre kell állítani, hogy ne keverje a hideg levegőt, mert a marha vezérlés ugye pörgetné a ventit, hogy valahogy 90°C alá vigye a procit.
    Szerintem ez nem a legjobb HTPC-k esetén, de a tévedés jogát fenntartom. Hiába 45W-al termeli a hőt ez is, meg az is.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz hokuszpk #46 üzenetére

    Igen, ellenben arra számítok, hogy, ha esetleg az lesz, hogy a drágább AMD-k is pasztázva jönnek, akkor megint csak változni fog ez a fajta vélemény is. Akkor az lesz, hogy "jó, de az Intelnél már régóta pasztáznak, nem olyan rossz ez" stb...

    Én már az egyik topicban leírtam, hogy az Intelnek forrasztani kellene a K-s procikat. A felárral fizeted a szorzózár mentességet és fizetnéd a plusz eljárást. Cserébe nem kellene utólag szétszedni az extrém tuninghoz, mert igazából azt érinti, a komolyabb tuningot. A szétszedésnek pedig az egyetlen baja, hogy ugrik a garancia, gyári megoldásnál ez sem lenne.
    A non-K prociknál még nem láttam panaszkodni senkit. A gyári kis sz*r cooler is elég rá. Igazából a K-s piac marha kicsi, csak itt a neten látni sok K-s procis tagot, mert a K-s procisok közel 100%-a irkál fórumokba, míg a non-K-s annyira nincs rajta a proci témán. Az extrém tuning pedig igen elenyésző.

Új hozzászólás Aktív témák