Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #81187072

    törölt tag

    Azóta már csak 65eFt... Így is egy csomó pénz. Mit mondjak, mint műszaki vívmány, remek cucc, rendkívül igényes majdnem minden részletében, öröm tapogatni. Mint hifi eszköz, elég nevetséges. Pedig nem szabad félreérteni ezt a kritikát, van mélye-magasa, klasszikus értelemben nem torzít - pár évtizede igencsak örültünk volna valaminek, ami legalább ennyire szól, a zajszűrés pedig csodás dolog, csak hangzásban ne várjon sokat az ember. Egyrészt ennek a technológiának is vannak korlátai jócskán, másrészt a szakmájukban jó mérnököknek nincs automatikusan fogalmuk a zenéről is, nem különbek az ilyen téren rendkívül igénytelen többségtől.

    Alapvető tévedésem volt, hogy ez nem egy fejhallgató, amire plusz elektronikát szereltek, és így is-úgy is használható, hanem egy önálló-különálló eszköz. Direktben, kikapcsolt elektronikával meghajtva a fejhallgatót valami elképesztő bödönhangja van, értékelhetetlen. Szerintem a zajszűréshez próbáltak ideális feltételeket teremteni a kagylókban, és ez a lehetőség amúgy senkit sem érdekelt, csak leírták, hogy van, mert más gyártók is. Egyelőre úgy látom, illúzió ezt a cuccot analóg módon használni, bár még próbálkozom vele, így aztán máris elfelejthetjük, úgymond, a hifi fejhallgatóként való alkalmazását akár kényszerből, akár felüdülésképpen.

    Az erősítőjét bekapcsolva viszont bármilyen üzemmódban megtáltosodik (zajszűrés ki/be, analóg/Bluetooth) - dolgozhattak rajta rendesen. Csak az a baj, hogy az említett primitívség miatt véletlenül sem valami semleges, lineáris hangképet alakítottak ki, mint alaphelyzetet, ahonnan lehet az equalizerrel hangolni az eszközt, hanem egy mélyközépben, mélyben túlsúlyos, döngő, homályos valamit. Középállásban vagy kikapcsolt EQ-val. Tömegigény vagy mi. Ami konzumer cuccoknál érthető, mert többnyire mélyhiányosak a fejhallgatók, végfokok, de ez maga a végfok és fejhallgató. (A "Tuned by Lou Reed" beállítás pedig csak rátesz még egy lapáttal az ostobaságra. A könnyűzenész az elektronikus hangszereivel... Közel sem jut ahhoz, amit a zeneművészet, a zene képes adni, pedig az nemcsak a hangszereken múlik.) De ezen túlteszi magát az ember - nem értem a végére a "kiegyenlítésnek", de ezzel talán nem lesz akkora gond, a beállításokat pedig szerencsére a fejhallgató tárolja, legalábbis eddig úgy tűnik, hogy mindent megtartott. Jut eszembe: legalább a beállításokhoz kell egy okostelefon... anélkül meg sem érdemes venni. Hull a hó és hózik-zik-zik, mobil nélkül fázik Zik-Zik...

    Szóval még nem tudom, mi lesz, meg tudok-e barátkozni azzal, hogy ugyan minden szól rajta, de semmi olyan nincs benne, lélegzés, teresség, csilingelés; hangvisszaadás, ami miatt nem pár száz forintos eszközökön szoktam zenét hallgatni. Még jó, hogy sokat hallgatok könyveket is. A másik probléma, hogy még nem tudom, fog-e fájni a fejem pont amiatt a zajszűrés miatt, ami a csöndet és kényelmet hivatott megvalósítani, mivel tényleg észlelhető valamilyen furcsa hatása, egy kis nyomás - nem hittem el, amikor olvastam róla. Vagy csak a fejem tetejét nyomja a minden párnázottsága ellenére sem tökéletes (túl keskeny) ívelt tartó, amin a fülek lógnak. Ugyanakkor gyönyörűen eltompítja a munkahelyemen a sok számítógép fárasztó hangját, ill. a zárt fülesben azoktól létrejövő tompa mormogást, és valamennyire a beszédet is (úgy 600Hz-ig hatásos). Autóban is használtam már, sziréna átjön, meg ami kell, tök jó egy ilyen alulvágó szűrő a motor és a külvlág felé...

    Tehát senki sem hazudott, nincs mire haragudni, de azért mást vártam. Kellett nekem Bluetooth fejhallgató. :-) Persze több év agybagugós, passzív zajcsökkentés után érthető, hogy változtatni akartam, abból is elég lett, pedig azt sem az olcsók közül választottam.

    [ Szerkesztve ]

  • #81187072

    törölt tag

    válasz #81187072 #14 üzenetére

    Jut eszembe, a legújabb firmware-t használom, most az 1.08-asnál tartanak, a boltban (Denon) 1.01, ill. 1.02-essel találkoztam.

Új hozzászólás Aktív témák